Genel Forum Kuralları

1-) Hiçbir üye forumda birden fazla hesaba sahip olamaz tespiti halinde forumdan uzaklaştırılır. Aynı bilgisayarı kullanan 2 kişi varsa yöneticilere bu durumu özel mesaj ile bildirsin.

2-) Foruma üye olan kullanıcılar, düzgün kullanıcı adları ile üye olup içerisinde argo vs. bulunan kullanıcı adı seçen üyeler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır.

3-) Üye foruma kayıt olduğunda geçerli bir e-mail adresi ile kayıt olmuyorsa bunu tespit ettiğimiz takdirde üyelik hesabı silinir. Ayrıca belli bir zaman diliminde hiç online olmamış ve forumda hiçbir faaliyette bulunmamış üyelerinde üyelikleri silinir.

4-) Forumda; argo içeren, başka üyelere hakaret ve rahatsızlık verici mesajlar
Silinir ve kullanıcıya uyarı verilir. Hareketin devamı halinde kullanıcı forumdan uzaklaştırılır. Hiçbir şekilde bu konuda tolerans yoktur.

5-) Mesajlarınızda Türkçe kullanımına özen gösteriniz. Msn vs. tarzı mesajlar atmayın Türkçe'mizi yaşatın. Bu kuralı ihlal eden üyelere uyarı verilir. Türkçe katline devam ederse kullanıcı takibe alınır, yine devam ederse forumdan uzaklaştırılır.

6-) Flood denilen bir konuya ard arda mesaj atmak yasaktır. Onun yerine mesajınızı editleyebilirsiniz. Fark edilmesi durumunda üye uyarı alır. Eğer ikinci kez de aynı hata yapılırsa üye forumdan 1 hafta uzaklaştırılır. Ancak paylaşım yapan ve konusunda güncelleme yapan üyelerimiz konusunu canlı tutmak için ard arda mesaj yazabilir. Bu durumda flood kuralından söz edilemez. Ayrıca son mesaj üzerinden uzun bir tarih geçmişse o konuya tekrar mesaj atmak flood sayılmaz.

7-) Her üye yazdığı mesajdan sorumludur. Unutmayınız ki ip adresiniz sistemimizde kayıtlıdır ve yasal sorunlarda bu bilgiler yetkililerle paylaşılır.

8-) Foruma atılan mesajlar hiçbir şekilde keyfi olarak silinemez. Silinmesi istenilemez.
Geçerli bir sebepten dolayı mesajınızın silinmesini istiyorsanız forumda yetkili birine özel mesaj ile ulaşıp ricada bulunabilirsiniz.
Yine de mesajın silinmesi yönetim takdiridir.

9-) Üyelerin özel mesajlaşmaları kendilerini ilgilendirir. Özel mesajlardaki, direk bizimle alakası olmayan hiçbir şeye karışmıyoruz. Eğer birisi sizi özel mesajla rahatsız ediyorsa onu engelleyebilirsiniz. Daha da rahatsız oluyorsanız mahkemeye verebilirsiniz.

Konu ve Mesajlarla İlgili Kurallar

1-) Konu isimlerinin tamamını büyük ya da tamamını küçük harfle yazmak yasaktır. Konu başlıkları ve içerikleri düzenli olmalıdır. Anime paylaşım konularıyla ilgili şablonu şurada bulabilirsiniz. Bu kurala uyulmayan konular silinir.

2-) Bazı kategorilere konu açarken bir panel göreceksiniz, adı "Ön Ek" bu konuların özelliğine göre posbit işlevi görür. Konu açacağınız yerde uygun olanı seçin. Örnek olarak ; anime torrent paylaşım kategorisinde konu açarken 360p, 480p, 720p ve 1080p örnekleri mevcuttur konularınıza uygun olanı seçiniz.

3-) Forumda Hentai türü anime paylaşımı kesinlikle yasaktır ve ban sebebidir.

4-) Fansub gruplarının yapmış olduğu anime ve manga fansublarını paylaşmak yasaktır.

5-) Alıntı konu açmak veya tanıtım yapmak serbesttir ancak kesinlikle kaynak belirtiniz. Kaynak belirtilmeyen konular silinecektir. Ayrıca tanıtımların ya da konuların size ait olması daha hoş olur.

6-) Forumda spoiler içeren mesajlarınızı spoiler () butonu kullanarak gizleyin ki insanların hevesi kaçmasın. Bu kuralı sürekli ihlal eden üyelere ceza puanı verilir.

7-) Mesajlarda msn, yahoo, gmail, mynet, vb... adresler vermek kesinlikle yasaktır. PM ile bildirebilirsiniz.

İmza ve Avatar Kuralları

1-) İmza da maksimum 1 adet resim bulunabilir. İmzaya eklenecek resmin boyutları en fazla 450x150px olmalıdır. Photoshop programı ile resmi kolaylıkla boyutlandırabilirsiniz. Bu boyutta olmayan resimler, yöneticiler tarafından üyenin imzasından silinecektir. Hareketin tekrar halinde üyeye ceza puanı eklenecektir.

2-) İmzada bbcodelar dahil en fazla 400 karakter koyabilirsiniz.

3-) İmza da en fazla font büyüklüğü 2 olacaktır.

4-) İmzaya direk video konulması yasaktır. [CODE] tag'leri içerisine video linki koyulup paylaşılabilir.

5-) Avatarın boyutu max. 100kb olmalıdır. Daha üst boyutular sistem tarafından reddedilecektir. Avatarınıza bilgisayarınızdan .gif(hareketli resim) yükleyemezsiniz. Bunu kullandığımız sistem kendi yasaklamış. Ancak resmi, bir image upload sitesine uploadlayıp linkini kullanarak .gif avatar yükleyebilirsiniz.

Foruma kayıt olunca bu kuralları okuduğunuzu varsayıyoruz.


Sitemizde yayınlanan içeriklerde hak sahibi olduğunu iddia eden kişiler, bizimle animesue.fansub@gmail.com adresinden iletişime geçerek, hak sahibi oldukları konuların silinmesini istemeleri dahilinde, içerikler derhâl forumdan kaldırılacaktır.Üyelerimize hoş geldiniz diyoruz.

Hep birlikte daha iyiye gidelim. ^^