AnimeSue Online Anime Merkezi AnimeSue Online Manga Merkezi AnimeSue Anime FanClubs
Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 172 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree140Beğeni

Kagami no Kuni no Harisugawa

Devam Edilen Seriler forum başlığına Kagami no Kuni no Harisugawa konusunun bir özeti: ...
 1. #1
  Burakesan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  19.Kasım.2011
  Mesajlar
  1,495

  Kagami no Kuni no Harisugawa  Kagami no Kumi no Harisugawa
  (Aynalar Dünyasındaki Harisugawa)
  Bölüm Sayısı: 29
  Yayın Tarihi: 9 Temmuz 2011
  Türleri: Komedi, Okul, Romantizm, Doğaüstü Güçler, Ecchi, Shounen

  Konu: "Erkekler nasıl ve nerede olursa olsun sevdikleri kızı izleyen yaratıklardır. Eğer bir gün gelirde sevdiği kızın tehlikede olduğunu fark ederse, onu kurtarmak için hayatını ortaya koymak, onun için en büyük mutluluktur." işte Harisugawa Tetsu'da böyle bir erkektir. Oda her zaman gözleriyle Satomi Mao adlı kızı izlemektedir.
  Tetsu ilk okuldayken Mao'yu arabanın altta kalmaktan kurtarmış ve kendi ise yaralanmıştır.Böylelikle ikilinin arkadaşlıkları başlamıştır. Tetsu bu olaydan sonra Mao'dan hoşlanmaya başlamış ve onu gizliden korumaya başlamıştır.Ama Mao onun bu duygularından habersizdir.Tetsu'da ona açılıp reddelikmekten korktuğu için yavaş yavaş ilerleme yoluna gitmiş ve doğru zamanın gelmesini beklemektedir.Hatta Mao'nun özel bir liseye gideceğini duyduğunda o okula girebilmek için çok çalışmış ve başarmıştır. Mao oldukça çekici ve güzel bir kızdır ve okuldaki erkeklerden sürekli çıkma teklifleri almaktadır ama o hiç birini kabul etmektedir.Arasının tek iyi olduğu erkek Tetsu'dur ve bu yüzden diğer erkek öğrenciler tarafından onları birlikte görmek pek hoş karşılanmamaktadır.
  Yine bir gün okul çıkışı Mao bir antikacıda eski bir ayna görmüş nasıl olduğunu anlamadan onu satın almıştır.Bu eski aynayı niye aldığını düşünürken yolun karşısında Tetsu'yu görür ona aynayı göstererek koşarken; Tetsu arkadan hızla gelen arabayı fark eder.Tetsu tüm güçüyle koşup Mao'yu yolun kenarına iter ama araba durduktan sonra ortada Tetsu'dan hiç bir iz yoktur.
  Tetsu kendisini karanlık bir dünyanın içinde bulmuştur.Bu dünyada yaşayan ses giderken bu ayna ile ilgili bazı gerçekleri söylemiştir."Ruhun ölümle burun buruna geldiği için aynanın içine çekildin.Sana ayrılmadan önce bilmen gereken iki şey söylemem gerek" der. "İlki dış dünyaya sadece bu aynanın çerçeveleri arasından bakabilirsin. İkincisi ise bu aynanın büyüsünden sadece bir kişinin haberi olabilir." Bu cümlelerden sonra sesin sahibi eski tutsak ruh yok olur.
  Mao eve gelince neler olduğuna şaşkın şaşkın düşünmektedir. Kendisini yine Tetsu'nun kurtardığının farkındadır ama Tetsu'ya ne oldu bundan hiçbir haberi yoktur.Çantasını yatağa atınca içindeki ayna dışarı çıkar ve bu anda Tetsu'nun dünyasında bir ışık belirir.Bu ışık dış dünyadan gelen bir penceredir.Işığa doğru koştuğunda Mao'nun odada kıyafetlerini değiştirirken görür.Bunu görünce ani bir şokla bağırır.Mao sesin nerden geldiğini araştırırken aynadan geldiğini fark eder.Aynayı eline alıp baktığında Tetsu'nun aynanın içinde olduğunu görür.Tüm olan biteni dinledikten sonra arkadaşlarından bunu bir sır olarak saklar ve birlikte aynanın gizemini araştırmaya ve Tetsu'yu o dünyadan kurtarmaya çalışırlar.Tetsu'nun şimdi ona sevdiğini söylemeden Mao'yu kendisine aşık etmesi gerekmetedir.

  Aynayla ilgili bilgi:

  Spoiler:
  Aynanın adı aşk aynasıdır.Bir cadı tarafından aşık olduğu erkeğin kendisini sevmesini sağlamak için yapılmıştır.Ayna başka aynalarla görsel temasa girerse aynalar dünyasında yeni pencereler açılır ve içerdeki kişi bu aynalardan oradaki olup biteni izleyebilir.Aynanın içinde açlık, susuzluk yada uykusuzluk gibi gereksinimlere gerek yoktur. Aynadan çıkmanın tek yolu hapsolan kişinin tüm kalbiyle sevdiği kişiye aşkını ilan etmesidir.Ama iki tarafında hislerinin karşılıklı olması gerekmektedir.Eğer birinin hisleri karşılıksızsa hapsolan kişi yok olup gider.Bu yüzden doğru kişiyi ve doğru zamanı bulabilmesi için tek bir şansı vardır. Aynanın sırrını bir kişi bilebilir oda genelde aynanın sahidir.Eğer hapsolan kişi ile sahibi arasında duygusal bir bağ varsa ayna yüzeyine aynı anda dokunurlarsa 1 saatliğine yer değiştirebilirler. Bunun için en az birinin diğerini sevmesi gerekmektedir.Eğer aynanın içine ölümle burun buruna gelmiş başka bir ruh çekilirse içerdeki kişi kaza anına geri döner ve orada ölür.


  Kendi görüşüm sıradan bir manga olarak başladım pek bir beklentim yoktu hatta 10. bölümde sıkılıp bıraktım.Ankara'da bir kafede sıkıntıdan geri devam edince; olayların gelişimi açısından oldukça begendim ve en sevdiğim mangalardan biri haline geldi.

  Tanıtım için CHOBiTS'e çok teşekkür ediyoruz


  Karakterler:
  Harisugawa Tetsu

  Spoiler:
  Başrolümüz Tetsu çocukluktan beri Mao'yu sevmektedir.Onu okuldaki ve dışardaki asılsız dedikodulardan ve tehlikelerden gizlice korumaktadır.Aynanın içine hapsolduktan sonra sevdiği kıza yakın olduğu için mutlu olsada onu sevdiğini söylemeden önce Mao'nunda kendisini sevdiğinden emin olmalıdır. Aynadan çıktığı durumlarda Mao'nun arkadaşı Saki ile karşılaşmış ve onu pek çok defa zor durumlardan kurtardığı için farketmeden Saki'nin kendisine aşık olmasını sağlamıştır.Saki'nin ona itirafından sonra hislerinde bölünmeler olmuştur.Aynanın içine hapsolana kadar Saki ile nerdeyse hiç konuşmayan biriyken. Hapsolduktan sonra farklı şekillerde yolları kesişmiş ve Saki'nin kişiliğini ve duygularını öğrendikten sonra kendisini böyle bir kızın sevdiği için Saki'ye hayran kalmıştır.

  Mao Satomi

  Spoiler:
  Zeki, çalışkan ve güzel olduğu için okulun idolüdür.Erkeklerin onu rahatsız etmesinden bıkmıştır ve bu açıdan tek konuştuğu erkek Tetsu'dur.Tetsu'yu sevmektedir ama ikinci defa hayatını kurtarana kadar bu sevgi arkadaş sevgisiydi.Tetsu evden ayrılırken Tetsu'nun yanına aldığı resimde Saki Matsukawa'nın resmini görür (Aslında Tetsu arka plandaki Mao'nun resmi için saklamaktadır.Ama yer değiştirdikleri için aynanın içinden resmin sadece Saki'li kısmını görmüştür)Tetsu'nun sevdiği kızın Saki olduğunu düşünür ve aralarını yapıp Tetsu'yu aynadan çıkarmak için çalışmaktadır.Saki'nin aynadan haberi olduktan sonra bu sefer ikisi birlikte çalışmaya başlamıştır.

  Saki Matsukawa

  Spoiler:
  Mao'nun en yakın arkadaşıdır ve genelde Mao'yu diğer erkeklerden korumaktadır.Başlarda bir yan karakter olarak giriş yapsada oda başrollerden biri olmuştur.Tetsu'nun içinde bulunduğu zor durumlarda yardım etmesinden sonra ona ilgi duymaya başlamıştır.Tetsu'nun Mao'dan hoşlandığını uzun zamandır bilmektedir.Bu yüzden Tetsu'ya yardım etmiştir. Tetsu'yu tam olarak sevdiğini anladığında itiraf etmiştir.Aşkına karşılık beklemediğini ve Mao'yu sevdiğini bildiği için en azından kendi duygularındna haberdar olsun deyip yinede yardım etmeye devam eder.Tetsu ve Mao'nun sırrını öğrendikten sonra kendisininde Tetsu'ya olan hislerinden dolayı oda 1 saatliğine yer değiştirebilmektedir.Daha olgun ve ağır başlı olduğundan Tetsu'nun hislerini anlar ve kendisi aynanın içine girerek ikisini yanlız bırakmaya çalışır.  Bence çok çok güzel bir manga. Belki biraz açık saçık ama sonuçta Japon bunlar kültürlerimiz, düşüncelerimiz bir değil
  En yakın zamanda ilk bölümü çıkartacağım. Şimdiden herkeze iyi okumalar !

  Klasör Link'leri
  Foruma giriş yapmadan linki göremezsiniz.
  LordPeace, -fawn-, Taiga ve 34 diğerleri bunu beğendi.

  Konu Burakesan tarafından (12.Nisan.2013 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  laz kızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  08.Kasım.2012
  Mesajlar
  326
  harika bir tanıtım olmuş eline sağlık
 3. #3
  hitsugaya33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  04.Eylül.2012
  Mesajlar
  316
  üşenmeden hepsini okudum deydi de çok güzel hazırlanmış paylaşım için teşekkürler okuyasım geldi mangayı bi boş zamanımda başlıcam  souleater bunu beğendi.

  All Hail Lelouch !!!


  Lelouch vi Britania Commands You...

 4. #4
  Lady Melanie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  16.Temmuz.2012
  Mesajlar
  212
  "Erkekler nasıl ve nerede olursa olsun sevdikleri kızı izleyen yaratıklardır. Eğer bir gün gelirde sevdiği kızın tehlikede olduğunu fark ederse, onu kurtarmak için hayatını ortaya koymak, onun için en büyük mutluluktur."
  Külliyen yalan, yok öyle bir dünya

  Ama konusu güzelmiş bende çok beğendim
  Ellerine sağlık
  The stronger the light, the darker the shadow becomes.
  Konu Lady Melanie tarafından (22.Kasım.2012 Saat 20:20 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Burakesan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  19.Kasım.2011
  Mesajlar
  1,495
  İlk 20 sayfa tamamlandı ! Daha önümde dağ gibi 35 sayfa daha var Ana konuya 1-2 sayfa bir şeyler ekledim

 6. #6
  darkwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  20.Kasım.2011
  Mesajlar
  548
  elinize sağlık güzel bir tanıtım olmuş
  ben okudum güzel bir manga
 7. #7
  Burakesan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  19.Kasım.2011
  Mesajlar
  1,495
  Manganın çevirisi (tamamının) ve 30. sayfaya kadar olan düzenlemesi an itibariyle bitmiştir
  En yakın zamanda 55 sayfalık ilk bölümü çıkartıyorum
  Herkese şimdiden iyi okumalar  laz kızı ve Neo.D.Dexter bunu beğendi.


 8. #8
  laz kızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  08.Kasım.2012
  Mesajlar
  326
  teşekkürler burak eline sağlık bekliyorum okumak için
 9. #9
  souleater - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  02.Mart.2012
  Mesajlar
  789
  En sonunda bu kadar yazıyı yorumlardan dolayı okudum (kendime inanamıyorum ) Güzel bir mangaya benziyor Burak ne zaman koyarsın


 10. #10
  Burakesan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  19.Kasım.2011
  Mesajlar
  1,495
  55. sayfalık dev gibi bir bölüm

  Yarın çıkıyor  Neo.D.Dexter ve Pein bunu beğendi.


 11. #11
  darkwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  20.Kasım.2011
  Mesajlar
  548
  oooooo çok güzel sabırsızlıkla beklemekteyim
 12. #12
  souleater - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  02.Mart.2012
  Mesajlar
  789
  Alıntı Burakesan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  55. sayfalık dev gibi bir bölüm

  Yarın çıkıyor
  Müthiiiş, sabırsızlıkla bekliyorum Bu arada "Hemen Oku" linki olur mu?


 13. #13
  hitsugaya33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  04.Eylül.2012
  Mesajlar
  316
  Alıntı Burakesan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  55. sayfalık dev gibi bir bölüm

  Yarın çıkıyor
  55 sayfa oha
  All Hail Lelouch !!!


  Lelouch vi Britania Commands You...

 14. #14
  Fenikkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  27.Kasım.2012
  Mesajlar
  27
  Yarın çıkıyorçeviri için şimdiden teşekkürler
 15. #15
  The.Forsaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  08.Kasım.2012
  Mesajlar
  109
  Ellerine sağlık büyük emek (: ilk bölümü bekliyoruz ^^
Benzer Konular

 1. Mahou Tsukai Kurohime
  Konu Sahibi Burakesan Forum Devam Edilen Seriler
  Cevap: 120
  Son Mesaj : 17.Ekim.2016, 21:44
 2. Sizi şu ana kadar en çok bağlayan oyun ? :D
  Konu Sahibi ShamanKing Forum Genel Sohbet
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 22.Kasım.2015, 16:28
 3. 2. Geleneksel Haxball Olimpiyatları (Askıda)
  Konu Sahibi Lambo Forum Forum Yarışmaları
  Cevap: 103
  Son Mesaj : 20.Haziran.2013, 14:10
 4. Sahiplerine en fazla bu kadar benzerlerdi :D
  Konu Sahibi dark.lord Forum Genel Sohbet
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 08.Mart.2012, 17:34
 5. Kagami no Kuni no Harisugawa
  Konu Sahibi Matthew Forum Tanıtım ve İncelemeler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Ocak.2012, 22:28

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yukarı Uç

SEO by vBSEO 3.6.0 PL2