AnimeSue Online Anime Merkezi AnimeSue Online Manga Merkezi AnimeSue Anime FanClubs
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Uchiha Itachi

Karakter Tanıtımları forum başlığına Uchiha Itachi konusunun bir özeti: ...
 1. #1
  hayalet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  07.Kasım.2011
  Mesajlar
  153

  Uchiha Itachi

  Uchiha Itachi, Konoha'nın yetiştirdiği en güçlü ninjalardan birisidir. Aynı zamanda Uchiha Sasuke'nin abisidir. Ninja Akademisi'nden 7 yaşında mezun olup, Sharingan'ı 8 yaşında kullanmayı öğrendi. 10 yaşında Chuunin rütbesine ulaşıp, kısa sürede ANBU'ya terfi ettirildi. 13 yaşında ise ANBU takım-liderliğine terfi etti. Kısa süre sonra Sasuke hariç tüm klanını öldürdü, ve Konoha'yı terketti. Bu olaydan sonra Konoha kaçak-ninjası olarak aranmıştır. Şu anda S-derecesinde bir suçlu olarak gözükmektedir. Itachi şu anda içinde çok tehlikeli kaçak ninjaları barındıran Akatsuki topluluğunun bir üyesi olarak devam etmektedir.
  Itachi'nin kendi klanını yok etmesinin ardında yatan gerçek sebeb henüz bilinmemektedir. Ama Itachi'nin belirttiği yüzeysel sebebe göre, klanın yok etmesinin sebebi limitlerini test etmektir fakat mangaya göre klanını öldürme sebebi bir görevdir.İtachi bir Anbu üyesi olduğu için görevler alır ve klanını öldürme sebebi ANBU'nun vermiş olduğu bir görevdir.ANBU'nun Uchiha klanını yok etme görevini Itachi'ye vermesinin sebebi, önceden klan savaşlarının olmasıdır.Bir sürü klan birbirleri ile savaşmıştır...Yalnız insanlar sadece iki klandan korkmuşlardır; birincisi Senju klanı ikincisi ise Uchiha klanıdır.Uchiha klanının o dönemlerdeki liderleri Madara Uchiha'dır.Senju klanının liderleri ise 1.Hokage'dir.Bu iki klanın güçlü liderleri Konoha kurmuştur.Fakat kimin Hokage olacağı konusunda anlaşmazlık çıkmıştır.Bu yüzden iki güçlü klanın iki güçlü liderleri savaşmışlardır.1.Hokage Madara Uchiha'yı yenmiştir.Böylelikle 1.Hokage olmuştur.Bu klan savaşları olduğunda Itachi daha küçük yaşlarda olduğu için büyük klan savaşlarından etkilenir.Uchiha'ların köy ile anlaşmazlıkları sonucu tekrar klan savaşlarının başlamaması için ANBU Uchiha klanını yok etme emrini Itachi Uchiha'ya verir. İtachi, Sasuke hariç tüm klanı Madara ile yok eder. Manganın sonraki bölümlerinde İtachi, Sasuke'yi sevdiği için onu öldürmediği öğrenilir.
  Itachi, daha henüz Konoha Shinobisi'yken Orochimaru'nun dikkatini çekmeyi başardı.Itachi daha sonra Akatsuki'ye katıldıktan sonra Orochimaru, kendi ruh-aktarım tekniğini kullanarak, Itachi'nin bedenini bir sonraki bedeni olarak kullanmak istemiştir, ama başaramamıştır. Bu sebebten dolayı Orochimaru Akatsuki'den ayrılmak zorunda kalmıştır. Orochimaru, Kabuto ile yaptığı konuşmada, Itachi'nin şu anki halinin kendisinden daha güçlü olduğunu belirtmiştir.
  Itachi'yi üstün yapan en önemli özelliklerinden birisi Sharingan'ın en üst noktası olan Mangekyou Sharingan'a sahip olmasıdır. Itachi Sasuke'ye Mangekyou Sharingan'ı elde etmesi için en yakın arkadaşını öldürmesi gerektiğini söylemiştir. Aynı zamanda eğer Sasuke de Mangekyou Sharingan gücünü kazanırsa bu gücü kullanabilecek kişi sayısının üçe ulasacağını söylemiştir.
  Manganın son bölümlerinde bu karakter hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmıştır. Sasuke'yi hayatta bırakmasının amacı kardeşinin gözlerinide alarak kullanıcısına zarar veren Mangekyou Sharingan'ı zararsız hale getirmek ve gücünü kalıcı yapmaktır. Fakat henüz bilinmeyen bir sebeple kardeşinin karşısına yaralanmış olarak çıkmış ve dövüşü kaybederek ölmüştür. Her şey bitti derken kendi klanını bir gecede katleden Itachi'nin aslında herkesin tanıdığı gibi biri olmadığını Uchiha Madara; Sasuke'ye açıklamıştır. Itachi ile olan dövüşünden sonra güçsüz düşüp bayılan Sasuke'yi Madara yanına almış ve abisinin aslında ninja dünyasını, Konoha köyünü en çok ta küçük kardeşini korumaya çalıştığını anlatmıştır. Ayrıca ölmeden hemen önce tüm göz tekniklerini Sasuke'ye vererek onu Madara'dan korumaya çalışması bunun ispatı olmuştur. Madara, Itachi'nin daha çok bir kurban olduğunu ve tüm klanını katletmesinin sebebinin Konoha yönetiminin ona verdiği bir emir olduğunu söylemiştir. Itachi hakkında gerçekler önümüzdeki haftalarda tamamen ortaya çıkacaktır.

  Not: Itachi'nin güçlerini Sasuke'ye vermesiyle belki de ilk kez bir Uchiha en yakın arkadaşını öldürmeden Mangekyou Sharingan'a sahip olmuştur. Aslında Mangekyou Sharingan'ı kullanmak için en yakın arkadaşının ölmesi bir kanun gibidir. Ya da buna o anda en yakınının ölmesi de denilebilir.Çünkü İtachi,Sasuke ile olan dövüşlerinin sonunda Sasuke'nin tüm güçlerini kullandırıp içindeki Orochimaru'ya ait olan gücü çıkartmasını sağlamış ve yılan şekline bürünmüş olan Orochimaru'yu öldürmüş ve bu ölüm ileride Sasuke'nin içinde yaşayan yani Sasuke'ye en yakın olan kişinin ölümü Sasukeye Mangekyou Sharingan'ı kazandırmıştır.Abisininde verdiği Sharingan gücü ile Sasuke'nin gözleri gücünü ikiye katlamıştır.Ve çok özel bir Mangekyou Sharinganı olmuştur.(Eternal Mangekyou Sharingan) Bu olaylar sonrasında okuyucunun İtachi'ye olan tüm nefreti hayranlık ,sevgi ve saygıya dönüşüyor.İtachi'nin klanını katlederkenki niyetinin Konoha'yı korumak oldugunu anlıyoruz ve biricik kardeşini sağ bırakıp Sandaime ve Danzou ile konuşup Sasuke'ye dokunulmaması için konuşmuştur.Hatta bu konuda Danzou'yu açık bir dil ile tehtid etmiştir.İtachi klanını katlederek kendi cehennem hayatını başlatmıştır.Konoha ve Barış'ın sağlanması için kendini feda etmiştir. Ayrıca İtachi, Sasuke ile dövüşmeden çok kısa bir süre önce Naruto ile karşılaşır.Naruto'ya Sasuke'nin niçin bu kadar üzerinde durup, peşini bırakmamasının nedenini merak edip sorar. Naruto da Sasuke'yi bir kardeş olarak gördügünü ve onu kurtarıp Konoha'ya geri getirmek için her şeyi göze aldığını, bunun kendi ninja yolu oldugunu söylemesi üzerine İtachi, Naruto'nun Sasuke ile karşılaştığında Sasuke'yi Konoha'ya getirmek için birtakım güçlerin kullanılmak zorunda oldugunu bildiğinden güçlerinin bir kısmını Naruto'ya aktarır.Ancak nasıl bir güç aktardığı henüz bilinmemektedir.

  Not
  Arkadaşlar bu yazıları Vikipedi'den alıyorum ama aldığım gibi vermiyorum yani Şaringan yazmışlarsa onu Sharingan yapıp oyle veriyorum hatalrı düzeltmeye çalışıyorum hatam varsa bildiriniz.Teşekkürler
 2. #2
  Serininjaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Array
  Üyelik tarihi
  28.Temmuz.2013
  Mesajlar
  112
  Karizma ve güçlü

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yukarı Uç

SEO by vBSEO 3.6.0 PL2