PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zettai Kareshi-kyouko-
29.Ocak.2012, 13:48
http://www.d-addicts.com/forumfiles/zettai_kareshi_138.jpg (http://www.d-addicts.com/forumfiles/zettai_kareshi_138.jpg)Karakterler:
http://img525.imageshack.us/img525/3466/aibusakixy5.jpg (http://img525.imageshack.us/img525/3466/aibusakixy5.jpg)
Başroldeki karakter. Erkekler konusunda oldukça şanssızdır üstelik kremalı poğaça yapmakta da ustadır. En büyük hayali bir gün iyi bir aşçı olabilmektir ve bunun için de elinden geleni yapmaktadır. Robottan da kurtulmak için elinden geleni yapar ama nedense (!) bunu bir türlü beceremez. Patronu ile arası oldukça iyidir. İleriki bölümlerde neden iyi olduğu açığa çıkacaktır.

http://img525.imageshack.us/img525/3938/vlcsnap27432ik7.png (http://img525.imageshack.us/img525/3938/vlcsnap27432ik7.png)

lk başta kendi kendine Izawa soyadını veren ama Riko'nun yoğun isteği üzerine Tenjou olarak değiştiren robot. Riko'nun başucundan bir türlü ayrılmaz çünkü bunun için programlanmıştır. Aslında Kronos Heaven'ın deneme amaçlı 01 adlı robotudur ve bileğindeki bileklikle sürekli kontrol altındadır. Kendini Riko'ya adamıştır ve adamaya da devam edecektir.


http://img525.imageshack.us/img525/965/00124b3xzg5.jpg (http://img525.imageshack.us/img525/965/00124b3xzg5.jpg)

ASAMOTO şirketinde patrondur ayrıca şirketin sahibinin de oğludur. Abisine göre biraz daha özgür davranmayı sever. Sevdiği diğer şey ise Riko'nun yaptığı kremalı poğaçalarıdr. Bu poğaçalar dolaylı olarak Riko'yu kendisine bağlayacaktır ama bunu geç anlayacak malesef.
http://img525.imageshack.us/img525/4079/sasakikuranosukejs9.gif (http://img525.imageshack.us/img525/4079/sasakikuranosukejs9.gif)

01'i icat eden Kronos Heaven'da çalışan mühendis adam. Aynı zamanda Riko'yu kafede bulup onun hayatını sonsuza dek değiştirme garantisini veren kişi. 01 deneme amaçlı olduğu için sürekli onu ve dolayısıyla Riko'yu gözetim altında tutar. Night sürekli bozulduğu için onu tamir etme işi de Namikiri'ye düşer.

Konusu:
Rikohttp://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif (http://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif) erkekler tarafından reddedilen ve bir türlü şansı açık olmayan bir bayandır. ASAMOTO Pasta ve Şekerlemeler Zinciri'nde görevli bir çalışandır aynı zamanda. Üstelik aynı şirkette çalışan bir erkek tarafından reddedilmeye mahkum kalmıştır. Bu derdini giderebilmek için her zaman ki gittiği kafeye gider ve orada Namikiri ile tanışır. Namikiri ona hayatının sonuna kadar değişeceğinin garantisini vererek onun ideal sevgilisini bulabileceğini söyler. Buna inanan Rikohttp://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif (http://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif)Namikiri'nin çalıştığı Kronos Heaven'a gider.

Burada Riko bir dizi soruları cevaplar ve devamında Namikirihttp://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif (http://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif) erkek arkadaşının en yakın zamanda kendisine gönderileceğinden bahseder. Bir şaka olduğunu düşünen Riko hayatına devam eder ama çok çok yakın zamanda kapısında dev bir paket bulur. Bir de kullanma kılavuzu gören Rikohttp://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif (http://www.tatliaskim.org/images/smilies/virgul.gif) sadece bir öpücük ile çalıştığını öğrendiği bir robotla karşılaşır. Uyandırmayı o an başaramasa da öpücüğü verir. İşe de oldukça geç kaldığını düşünerek her şeyi olduğu gibi bırakır ve doğruca işe gider. Tabii arkasında uyanmış bir robotu bırakarak.

Bundan sonra chiplerinin sonuna kadar Riko'ya bağlı olarak yaşayacak olan bir robot ve onu sürekli reddetmeye çalışan genç bir bayanın hayatı 11 bölüm+special bölümlük seride karşımızda olacak.

-Alıntıdır.-"Aşk her mucizenin başlangıcıdır." cümlesi üzerine kurulmuş bir dizi.Dizi boyunca "Riiko ne yapacak?" sorusu kafamdan silinmedi. Ama Night'ın sürekli Riiko için çabalaması ve robot olmanın dışına çıkması işleri daha da karıştırdı.Sonuna kadar büyük bir merakla izledim.
Special bölümünde ise itiraf ediyorum harbi üzüldüm.Yine de mutlaka izlenmesi gereken dizilerden. :D

KeşanlıAli
29.Ocak.2012, 22:48
Robot ile insan aşkı ilginç daha önce denenmiş bir de japon versiyonunu izlemekde fayda var.