PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : One Peace kafama takılan sorular(spoiler içerir..)KeşanlıAli
16.Şubat.2012, 16:36
Öncelikle izledikçe bıkmayacağım bir anime onu belirtmek isterim. Ama izlerken kafama bazı sorular takılıyor onu da burdan sormak istiyorum aklıma geldikçe..:shy:


SORU:1-
Beyaz sakal dünyanın en güçlüsü olarak niteleniyor ama Shanks saldırısını tek hamlede engelledi. Bunun sebebi nedir acaba? Shanks arka planda kalmış en güçlü karakter olabilir mi?
SORU:2-
Korsanlar Kralı yaşamış en güçlü korsan iken kolayca nasıl yakalanmış? Hastalık ve ya yaralanma filan mı olmuş o bölümleri izleyemedim ne yazıkki varsa eğer..

Sentius
16.Şubat.2012, 17:03
Sorularının cevabını vereyim ama eğer izlemediysen çok büyük spoiler yersin söyleyim. Mangayı ve animeyi güncel olarak takip etmiyorsan spoiler içindekilere bakma. Ancak önemli değil dersen benim için spoiler yemek bakabilirsin :D

Cevap - 1

Shanks yonkou 4 imparatordan birisi. Beyaz sakal da öyle(idi). Shanks ta kralın hakisi var haki(ruh gücü) bu hakiyi çeşitli şekillerde saldırı ve savunmada kullanabiliyorsun ayrıca kılıcına ya da silahına hakiyi aktarabiliyorsun saldırırken ya da savunurken. Diğer yandan Shanks popüler olmak ya da korsanlar kralı olma gibi bir hayali yok. Sadece dalgasına bakan rahat birisi ancak tabiri caizse delikanlı birisi.

Cevap - 2

Korsanlar kralı Gold D Roger yakalanmıyor zaten yakalanamıyor. Kendisi ve tayfası çok güçlü adı üstünde korsanalr kralı olmuş adam. Roger ölümcül bir hastalığa yakalanıyor ve o yüzden kendi isteğiyle teslim oluyor denizcilere.

KeşanlıAli
16.Şubat.2012, 18:26
Korsanlar kralı imparator değil o zaman

Sentius
16.Şubat.2012, 18:39
Korsanlar kralı imparator değil o zaman

Değil. 2 si farklı şeyler.

KeşanlıAli
17.Şubat.2012, 11:25
Shanksin büyük savaşı durdurabilmesi bana göre dünyanın en güçlü adamı olduğu izlenimi uyandırdı. Beyazsakal bile savaşta ölmüşken. Tayfasındaki biri 3 amiralden birini durdurmuştu.Keşke daha fazla yer verilse belki ilerleyen bölümlerde daha fazla yer verilir.

vivi
17.Şubat.2012, 11:53
Shanks savaş durduktan sonra oraya gitmemiş miydi, beyazsakal ölmüştü ace ölmüştü denizcilerden de çok kayıp vardı savaşa devam edebilecek durumda değil gibiydiler. one piece de öyle bir tane adamın en güçlü adam olabileceği düşüncesi benim hoşuma nedense gitmiyor, en güçlüler var ama bunların içinde birinin çıkıp da en en güçlü olduğunu düşünemiyorum. Daha Dragon da var hakkında nerdeyse hiçbir şey bilmiyoruz, dünya hükümetlerine kafa tutuyo :d

KeşanlıAli
17.Şubat.2012, 13:37
Bence de en güçlü diye bir kavram yanlış beyazsakal en güçlü olsaydı amirallere yenilmezdi en güçlüler daha mantıklı. Dragon ile ilgili korsanlar kralı ve shanksde olduğu gibi pek bilgi ve bölüm göstermemeleri can sıkıcı ilerleyen bölümlerde görmeyi ümit ediyorum.

Law
17.Şubat.2012, 23:23
Bence de en güçlü diye bir kavram yanlış beyazsakal en güçlü olsaydı amirallere yenilmezdi en güçlüler daha mantıklı. .

keşanlı otur seriyi bastan izle! roger a rakıp olan tek adam içinde bunu yazdın ya bi tarafımla güldüm .3 amiral bile gücü yarı yarıya düşmüşken adama yetmezken sen neler diyorsun. bide bilgini tazelim 3 amirale degil
teach ve tayfasına yenildi oda hastalıgı savasın ortasında onu engelledigi için