PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ChobitsMatthew
10.Mart.2012, 00:17
Animenin Adı: Chobits
Bölüm Sayısı: 24
Türü: Komedi, Ecchi, Romantizm, Bilim Kurgu, Drama


http://www.wallpaperbang.com/wallpaper/chobits-wallpaper-5.jpg
Yakın gelecekte, robot ve yapay zeka teknolojisi oldukça ilerlemiş ve insan görünümlü "Persocom" adı verilen androidler üretilmiştir. İnsan boyutunda veya minyatür boylarda da üretilen persocomlar sahibinin programlamasına göre, ev işlerinden sanayi kullanımına kadar her türlü alanda kullanım yeri bulmuştur.

Motosuwa Hideki üniversite hazırlık okuluna giden bir öğrencidir. Çoğunlukla heyacanlı ve telaşlı bir yapısı olan Hideki derslerinde ve hayatın diğer yönlerinde çok başarılı birisi değildir. Özellikle maddi yönden sıkıntılı bir dönemden geçmekte olan Hideki'nin hayallerinden birisi kendisine ait bir persocomu olmasıdır.

Günün birinde evine dönüş yolunda çöplerin arasına bırakılmış bir persocom bulur ve onu eve götürmeye karar verir. Persocomunu çalıştırmayı bir şekilde başaran Hideki, yalnızca "chii" diyebildiği için ona Chii ismini verdikten sonra, bozuk olmasından şüphelenerek persocomlar konusunda oldukça bilgili olan komşusu ve okul arkadaşı Shinbo'dan yardım ister.

Chii'nin sistemlerinin piyasadaki persocomlara göre çok üstün olduğunu anlarlar ve bir şehir efsanesi olduğu düşünülen, bağımsız düşünme yeteneği olduğu söylenen çok gelişmiş "Chobit"lerden birisi olabileceğini düşünürler.

Chii zamanla çevresinde olup bitenleri öğrenmeye ve konuşmaya başlayacaktır. Hideki ve Chii'yi acaba ne gibi maceralar beklemektedir?


alıntı.