PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Naruto KlanlarıLeksey
16.Mart.2012, 12:03
Klanlar


Aburame Klanı


Yer: Konoha Köyü
Üyeleri: Aburame Shino, Abruame Shibi
Bilgi: En bilinen özellikleri böceklerle olan ilişkileridir.Bunu kullanan üye, böceklerin kendi chakrasını kullanmasına izin verir, karşılığında böcekler dövüşte kendisine yardım ederler.


Akimichi Klanı


Yer: Konoha Köyü
Üyeler: Akimichi Choji, Akimichi Chouza
Bilgi: Bu klan serideki iki obez ninjayı içerir.Bu klan bazı tekniklerde ustalaşmıştır ve savaş sırasında beden güçlerini katlamak için ve avantaj elde etmek için hap alırlar.


Fuuma Klanı


Yer: Pirinç Tarlası Ülkesi
Üyeler: Fuuma Arashi, Fuuma Hanzaki, Fuuma Sasame, Fuuma Jigumo, Fuuma Kagerou, Fuuma Kamakiri
Bilgi: Bu kaln daha önce katıldığı bir savaşta üyelerinin büyük bir bölümünü kaybetmişti.Yeni bir zafer kazanmak umuduyla üyelerin çoğu, Orochimaru’nun ordusuna katılırlar.


Haku’nun Klanı


Yer: Sis Köyü
Üyeler: Haku, Haku'nun annesi
Bilgi: Bu klan, Sis köyünde oluşur.Haklarında fazla bilgi yoktur.Bilinen en büyük özel saldırıları, suyu manipüle (çoğaltma) edebilmeleridir.


Hyuuga Klanı


Yer: Konoha Köyü
Üyeler: Hyuuga Hanabi, Hyuuga Hiashi, Hyuuga Hinata, Hyuuga Hizashi, Hyuuga Neji
Bilgi: Bloodline’larından dolayı en bilindik klan: Byakugan.Hyuuga klanı serideki en uzun mesafe koşucularıdır, diğerlerinden farklı bir tarzda koşarlar.Klanda iki aile vardır, ana ve yan aile.Bu ikisi arasında hafif bir acılık/burukluk vardır.Diğer aile ana ailenin bir nevi köleleri gibidir.Korumak ve gerektiğinde kendilerini ana aile için kurban etmek için yaşarlar.Yan ailenin üyeleri dörde ulaştığında, alınlarına oyulan bir mühüre sahip olurlar, bu mühürle ana aile herhangi bir isyan çıkmadan rahatça onları öldürebilir.
(En sevdiğim klanlardandır.)
Inuzuka Klanı


Yer: Konoha Köyü
Üyeler: Inuzuka Kiba, Inuzuka Tsume, Inuzuka Hana
Bilgi: Bu klanın köpeklere derin bir bağları vardır, bu neden köpek gibi dövüştüklerini açıklar.Kaln üyelerinin gerçek bir köpeği çoğaltmak (klonlamak) gibi bir sürü saldırıları ve yetenekleri vardır.


Kaguya Klanı


Yer: Sis Köyü
Üyeler: Kaguya Kimimaro
Bilgi: Bu klanın en bilinen yönü kemiklerini yeniden inşa edebilme yetenekleridir.Bu kemiklerle vücutlarını çelik kadar kuvvetli hale dönüştürebilirler.Üyelerinin büyük bir çoğunluğunu savaş sırasında kaybetmişlerdir.


Kamizuri Klanı


Yer: Kaya Köyü
Üyeler: Kamizuru Jibachi, Kamizuru Kurobachi, Kamizuru Suzumebachi
Bilgi: Aburame Klanıyla karşılaştırıldığında bir çok benzer yeteneklere sahiptirler.Yalnız böcekleri kontrol etmek yerine arıları kontrol ederler.Konoha ya saldırana ve Aburame Klanı tarafından durdurulana kadar büyük bir statü elde etmişlerdi.


Nara Klanı


Yer: Konoha Köyü
Üyeler: Nara Shikamaru, Nara Shikaku, Nara Yoshino
Bilgi: Gölgelerle ilgili özel yetenekleri vardır.Gölgelerine şekil değiştip karşısındakini takip ettirir ve bedenini kontrol ederler, böylece ne yaparlarsa karşıdakine de aynısını yaptırabilirler.


Sakon ve Ukon


Yer: Ses Köyü
Üyeler: Sakon, Ukon
Bilgi: Sakon ve Ukon ses dörtlüsünün bir parçasıdır.(Sasuke’yi Orochimaru’ya yetiştirmeye çalışanlar).Kendi vücutlarındaki molekülleri değiştirebilirler.Ukon çoğunlukla Sakon’un içinde saklanır ve istediği zaman açığa çıkabilir.Okun aynı zamanda başkalarının vücutlarına yerleşebilir ve yerleştiği kişiyi öldürebilir.(Mesela kendini bıçaklamak)


Uchiha Klan


Yer: Konoha Köyü
Üyeler: Uchiha Itachi, Uchiha Sasuke, Uchiha Obito, Uchiha Madara, Uchiha Ugaku, Uchiha Mikoto, Uchiha Shisui
Bilgi: Tüm klanların içinde en fazla korkulan klandır.Uchiha Itachi tarafından tamamen yok edilmişlerdir.Geride sadece kendisi ve küçük erkek kardeşi Sasuke kalır.Üyelerin sıra dışı bir bloodlineları vardır: Sharingan.Bu bloodline saldırıları kopyalamaya olanak sağlar.
(En sevdiğim klanlardandır)


Yamanaka Klanı


Yer: Konoha Köyü
Üyeler: Yamanaka Ino, Yamanaka Inoichi
Bilgi: Bu kanlın üyeleri bir çiçekçi dükkanı işletir, ve rakiplerinin akıllarını kontrol etme yetenekleri vardır.Bundan başka klan hakkında bilinen bir şey yoktur.Yamanaka nın anlamı “dağın ortası” dır.


ALINTIDIR.

KeşanlıAli
16.Mart.2012, 12:18
Uchialar süpermiş :) teşekkürler..

Strawberry
19.Mart.2012, 17:04
Sanırım görünürde bir tek Naruto olduğundan Uzumaki, klanını almamışlar, alınsa da yeni başlayanlar için spoiler olurdu.


Serinin sonlarına doğru Nagato'nun Uzumaki olduğundan Kushina gibi kızıl saçlı olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Uzun zaman önce yok edilmiş olan klan, çoğunlukla rüzgar elementini kullanıyorlar.


Paylaşım için teşekkürler.=)

KeşanlıAli
20.Mart.2012, 09:38
Narutoyu pek sevmememe rağmen bu hafta sonu başlamayı düşünüyorum bu klan meselesi yüzünden ..:)

Aya
20.Mart.2012, 11:36
Narutoyu pek sevmememe rağmen bu hafta sonu başlamayı düşünüyorum bu klan meselesi yüzünden ..:)Bana daha çok önyargıymış gibi geldi. Popüler serileri izlemeye başlarken bende böyle düşünürüm sonra başlarım.Konuya gelince Byakugan'ı severim ama asla Hyuuga olmak istemezdim. Kendi içlerimde çok iğrenç bir ayrımcılık var
Uchihaların nasıl ulu bir aile olduğu konusuna girmiyorum <3 Katledilmelerini hala anlamıyorum
Sharinganın lanetiymiş, kardeşlerini öldürürlermiş hepsi hikaye. Herkesin evinde et doğramak için güçlü bıçaklar va biz adam öldürüyor muyuz şimdi

KeşanlıAli
20.Mart.2012, 17:20
ön yargı değil bilmiyorum izleyemedik :D

Burakesan
20.Mart.2012, 18:50
Bana daha çok önyargıymış gibi geldi. Popüler serileri izlemeye başlarken bende böyle düşünürüm sonra başlarım.Konuya gelince Byakugan'ı severim ama asla Hyuuga olmak istemezdim. Kendi içlerimde çok iğrenç bir ayrımcılık var
Uchihaların nasıl ulu bir aile olduğu konusuna girmiyorum <3 Katledilmelerini hala anlamıyorum
Sharinganın lanetiymiş, kardeşlerini öldürürlermiş hepsi hikaye. Herkesin evinde et doğramak için güçlü bıçaklar va biz adam öldürüyor muyuz şimdi

Biz evdekileri doğrasak artı birşey kazanmıyoruz ama adamlar birbirlerini doğrayınca klanda çok az kişinin ulaşabildiği Mangekyou Sharingan'ı elde ediyorlar.Birde gözlerini hırs bürüdü mü yapmayacakları şey yok.Zaten nefret de taaa altı yolun bilgesinin gücünü iki varis arasında paylaştırmasından beri omuzlarına yüklenmiş durumda:005_[1]:

KeşanlıAli
20.Mart.2012, 18:53
Geçen gün animekidzde rastladım da baya geç saatte yayınalnıyo izleyemedim..merak ettim şimdi..