PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Manga] Türkiye'nin Manga DergisiBlack Wings
23.Mart.2012, 12:15
Türkiye'nin İlk Manga Dergisi Çıkıyor!


Ülkemizde manga kültürüyle ilgilenen tonlarca insan olmasına rağmen neden Türkiye'de yapılmış bir manga okuyamadık hâlâ?" İşte biz, Türkiye'deki milyonlarca gencin içinden yalnızca üç kişi olarak bu hayali kurduk ve sizin desteğinizle hayallerimiz gerçekleşecek! Türkiye'nin ilk manga dergisini bekleyin, bize katılın, bu heyecana ortak olun!
TARİH:8 ŞUBAT 2012
KURUCU EKİP
- Öykü Yücetürk
- Ege Ovacık
- Ahmet Torun
Yazarlar:
- Ümit Köysu
- Canan Göksu Kafalı
- Özgür Özgen Fişek
Çizerler:
- Öykü Yücetürk
- Ege Ovacık
- Ahmet Torun
- Cansu Yener
- Alper Karakadılar
- Hatice Gül
Kesinleşen Seriler:
- Yolcu (Seinen)
Çizer ve yazar arayışımız devam etmektedir, manga yapım grubumuza katılabilir: http://www.facebook.com/groups/162020047225517/ ve projelerinizi şu adrese yollayabilirsiniz: shiroinku@ymail.com
''ALINTIDIR''

KeşanlıAli
23.Mart.2012, 13:32
Valla seve seve katılırım çizer grubuna :)

Black Wings
23.Mart.2012, 17:43
ee orada adresi vermiş abi katıl sende

Burakesan
23.Mart.2012, 17:59
Tabi bende isterim bir faydam dokunsun Türkiyeyi,Türk insanini manga ile tanistiralim ama resim konusunda kotuyum ... Ama yazarlik filan olabilir yani :)

Lambo
23.Mart.2012, 21:43
Kabul edilmek o kadar kolay değil ben katıldım sfenks ile reddedildim ^^

yeah
24.Mart.2012, 02:03
KONTAKT 2011'e gittiğimde stand açan bir grup vardı manga dergisi çıkaracaklarını söylüyorlardı.. çizer ve yazar arıyorlardı sanırım bulmuşlar fazlasıyla güzel bir çalışmayla iyi bir dergi gelir umarım.. stand görevlisi ile uzun süre konuşmuştum ve kanaatimce iyi şeyler geleceğine eminim hayal kırıklığı yaşarsak bile ilk olmalarından dolayı saygıyı hak edecek bir grup olduklarını düşünüyorum gelecekte çalışmak için başvurabilirim şimdilik sadece okuyucu olarak kalıcam inşallah etki yaparak gelirler. :D

Taiga
06.Nisan.2012, 22:24
Yazar çizer işi bana sacma geliyo şayet bana biri bir fanfiction verip bana çiz bunu dese çizebileceğim ve kendime göre daha güzel olacak şekilde değiştirerek çizerim. Manga çizecek birinin ilk deneyiminin seri olmasıda saçma vaz geçilip yarıda kalma olasılığı çok yüksek en iyisi 5,10 sayfalık one shotla başlamak. Bunlar benim düşüncelerime göre ulumsuz eleştriler. Tabi ilk olmaları takdire şayan bişey inşallah hevesleri kırılıp vaz geçmezler veya manga çizecek adam eksikliği yaşamazlar. Ama bence bu işte önemli olan kalite olduğundan amatör çapta kalır sonuçta Türkiye'de ABD'deki gibi milyonlarca anime ve manga fanı yok istek çok olursa kalite artar ama Türkiye'de manga çizecek fazla adamın çıkacağı kanaatinde değilim. Aryıca niye adam arıyorsunuz millet çizsin size göndersin beğenirseniz yayınlarsınız.