PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amnesia: The Dark Descentsmlyhee
03.Mayıs.2012, 00:13
http://b1205.hizliresim.com/x/3/5750v.jpg
Korku/gerilim sevenler için ideal bir oyundur Amnesia. Aslında ideal doğru söz mü bilmiyorum çünkü bu tarz şeyleri seven insanlar bile 1 saat kesintisiz oynayamıyorlarmış okuduğum yorumlara göre. Ben ki saçma sapan korku/gerilim filmlerini bile izlemekten kaçınan insan gaza gelip indirdim ve oynamaya başladım. Ama yanımdakilerin dediklerine göre suratım bembeyaz kesiliyormuş :D Eh inanmıyorum da değil hani. Sonuçta tir tir titrediğimi, stresten midemin bulandığını bir ben bilirim bir de Allah bilir :iamdead: Ama nedense bu oyundan o kadar nefret etmeme rağmen hala bırakamıyorum, oynamak istiyorum. Kendimi tebrik edebileceğim derecede ilerledim oyunda, fena da oynamıyorum ehueheu :D Ama ne kadar gidebilirim bilmiyorum, yine de sonuna kadar gitmek için elimden geleni yapacağım T_T

Oyunu anlatmaya geçersek... Aslında ben bir şeyleri anlatmada, tanıtmada pek iyi değilim :D O yüzden ekşi sözlükte bulduğum oyun hakkında çok beğendiğim bir entryi koymak istiyorum buraya. Adam cidden anlatmış, ne eksik ne fazla *-* Buyrun:

frictional games yapımı, mükemmel bi' korku oyunu. mükemmel, çünkü korkmak için her türlü sebebiniz var.

oyun karanlık ve eskimiş bi' şatoda başlıyor. biz ise sadece adımızı hatırlıyoruz.


karakterimiz güçlü bi' kahraman değil. hatta kahraman bile değil. bi' süre karanlıkta kalınca korkudan aklını kaybetmeye başlayan, görüşü bulanıklaşan, bizim gibi normal bi' insan.


"oyunda bi' düşmana rastlarsanız, karşı koymayın, kaçın" diye bi' uyarı çıkıyor arada yükleme ekranlarında. "karanlığa gizlenin, ses çıkarmayın" şeklinde bi' uyarı daha var. ben şu ana kadar tek bi' kere böyle bi' durumla karşılaştım, o da gerçek mi değil mi ondan bile emin değilim. zira karakterim karanlıkta korkudan kafayı yemek üzereydi ve görüntü de bayağı bulanıktı. gördüğüm şey ise, uzun koridorun sonunda yavaşça yürüyen bi ' siluetti. emin olamadığım şey ise siluetin gerçek mi yoksa karakterimin korkudan ürettiği bi' hayal ürünü mü olduğu. olur da bi' düşmanla karşılaşırsam, karakteri yönetmek yerine sandalyeden kalkıp odadan kaçacağımdan korkuyorum.


ben bu oyunu mola vermeden 1 saat kesintisiz oynayamadım şu ana kadar. daha bu sabah yükledim. arada sakinleşmek için sözlüğe falan giriyorum, düşünün.


neyse, uzun lafın kısası, alın, oynayın!

http://b1205.hizliresim.com/x/3/57577.png

Oyunun Türkçe yaması da mevcut ama bir türlü kurmayı beceremedim :( Anılarla, mektuplarla film tadında oluyormuş oyun. Çok üzülüyorum Türkçe oynayamadığım için :( Neyse yine de bayağı etkili -__-" Ben aslında şu zamana kadar rüyama girmemesine şaşırıyorum O.o Ha bu arada birkaç kişiyle oynamak benim fikrime göre daha zevkli. Ben ablamla oynuyorum ve ikimiz de çığlık çığlığa olunca birbirimizden de korkup daha etkili bir korku anı yaşayabiliyoruz :D Oyuna devam etmek için yarını iple çekiyorum.. sanırım... ._.

CloudT
03.Mayıs.2012, 01:04
Oyunu indirebilmek için önerebileceğin bir yer var mı ?

Uzun yıllar her türlü oyun deneyimi sonrasında sıkılıp artık oyunlara ara vermiş biri olarak böyle bir çok kişiyi etkilediği söylenen oyunlar hemen ilgimi çeker her ne kadar ara vermişte olsam oynamadan edemem. :moli_7ree_064:

Burakesan
03.Mayıs.2012, 16:35
@CloudT - Al bakalım :078[1]:


http://www.zamunda.net/details.php?id=265629&hit=1 (http://www.zamunda.net/details.php?id=265629&hit=1)

Boyutuda çok değilmiş hani :animedaisuki:

smlyhee
03.Mayıs.2012, 16:40
Oyna oyna :ml53: Tavsiye ederim *-* Biz isohunt'tan indirdik oyunu ^^~