PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sakamichi no Apollon - İlk Bakış (İlk bölüm hakkında spoiler içerir)Weeaboosour
13.Haziran.2012, 21:46
http://i.imgur.com/1gJym.jpg

Yıl 1966, Nishimi Kaoru kendi halinde bir gençtir ve babasının işi dolayısıyla neredeyse her sene bir okul değiştirir. Artık bu okul değişimleri yüzünden Kaoru her streslendiğinde midesi bulanmaya başlar ve nefes almaya dışarı çıkması gerekir. Yeni okuldaki arkadaşları ise onun zengin bir züppe olduğunu düşünürken ona en yakın yaklaşan kişi Mukai Ritsuko olduğu için ona karşı bir takım hisler besleyecek sanırım. Kaoru tam terasa çıkacakken kapının önünde beyaz bir örtüyle örtülmüş sandalyeler bulur. Ortüyü kaldırdığında ise sınıfın serserisi Sentaro Kawabuchi ile karşılaşır. (Gerçi o kişinin Sentaro olduğunu sınıfta anlayacaktır.). Dışarı çıkmak için Sentaro’dan terasın anahtarını ister ama anahtar Sentaro’da yoktur, okuldaki serserilerindedir anahtar. Sentaro, Kaoru’ya “o anahtarı çok mu istiyorsun?” der ve Kaoru’dan olumlu yanıt alınca pataküte serserilere girişir ve olaylar gelişir.
Kaoru klasik müzik sever ve Mukai’ye nereden klasik plak satan bir yer var diye sorunca Mukai’de onu kendi dükkanlarına götürür. Ve klasik müzikten bahsederken Kaoru, Mukai’ye piyano çalabildiğini söyler. Mukai’de Kaoru’yu elinden tutup dükkanın altındaki depo gibi bir yere götürür. Depo’ya indiklerinde Kaoru, bir klasik piyano, bir bateri ve bateri’nin başında Sentaro’yu görür. Sentaro ile Kaoru’nun hiç ortak noktası bulunmamasına rağmen Kaoru’da yavaş yavaş kendini caz müziğin etkisine kaptırır.
Evet şimdi benim görüşlerime gelirsek bu seri bir efsane olmaya yeter gibime geliyor. Karakter derinliği gayet hoş karakterlerin davranışları göze batmıyor.
Hikaye ayrı bir şaheser zaten çizimlerle beraber sizi atmosfere, o yıllara götürmeyi biliyor ki beni can evimden vuran başka bir konu da çizimler. Hikaye 1966′da geçtiği için bilerek eski anime tarzında çizilmiş gibi geliyor, zaten çizimlere fazla önem veren biri değilim sadece bilgisayarla çizildiği belli olmasın yeter düşüncesi içindeyim (ki Working!!’in en nefret ettiğim yanı budur) ama arka planların genellikle donuk olması moralimi bozdu eğer arka planlar da canlı kalsaymış o zaman tam olacakmış.
Kısacası neredeyse her konusuyla izleyiciyi cezbedebilecek bir yapım var. Aksiyon arayan hiç dalmasın ama “ben hikayeye önem veririm aga” diyenleriniz varsa da hiç beklemesin derim ben.
Anime Künyesi:

Anime Adı: 坂道のアポロン, Sakamichi no Apollon, Kids on the Slope, Yamaçtaki Çocuklar
Yayın Tarihi: 7 Nisan 2012
Bölüm Sayısı: 11
Stüdyo: Tezuka Productions, Sentai Filmworks, MAPPA
Yönetmen: Watanabe Shinichiro
Tür: Slice of Life, Josei
Potansiyel: 8/10

Burakesan
13.Haziran.2012, 23:44
Bende goruntu genelde birinci siradadir.Cunku nedense grafikler ve kalite beni konudan daha cok etkiler.

Eski anime tarzinda cizildiginden bahsetmissiniz ... mesela bi dragon ball cizimleri gibi mi?
Aksiyon arayan hic dalmasin demissiniz ... Bende izledigimm animede ya aksiyon yada komedi olsun isterim ... aksiyonda tuylerim diken diken olsun , komedide gulmekten yerlere yatayim :) ... durum boyle olunca izleyecegim seriler listesinin sonlarina yazicam bu animeyi ...

inceleme ve paylasim icin tesekkurler .. ellerinize saglik :)