PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K-On!! (Bir fanboyun elinden inceleme gibi, tanıtım gibi)Weeaboosour
14.Haziran.2012, 21:39
Evet efendim bugün size en sevdiğim anime olan K-On!!'u incelemek istedim. Elimde figürünü, küpesini bulundurduğum ve ikisini de her gördüğümde heyecandan başım döndüğü için lütfen objektif bir inceleme beklemeyin benden.

K-On!!u (Kötü espiriydi vurmayın tamam!):
Yui Hirasawa adlı bir kız yeni liseye geçmiştir ve sürekli olarak geçmişte hiç bir şey yapmadan evde oturduğunu ve liseye geçtiği için bir şeyler yapması gerektiğini hisseder (böyle kişilere NEET deniliyor).

Aynı zamanda Mio Akiyama ve Ritsu Tainaka (asq <3) adında iki öğrenci de Hafif Müzik kulübüne katılmak için başvuru yapmaya gider (Tabii Mio biraz da Ritsu'nun zoruyla gitmiştir.) Ancak bir sorun vardır; kulüp tüm üyelerini geçen sene mezun ettiği için 1 ay içinde en az 4 üyeye sahip olmazsa kapanacaktır.

Ritsu bunu öğretmenleri Sawa-chan ile konuşurken Yui'nin bu konuşmaya denk gelmesi ve hafif müzik kulübünü merak etmesi ile Yui kulübe başvuru yapmayı düşünür.

Ritsu ile Mio yeni üye beklerken şanslarına Mugi gelir (biraz minik bir polemikle). Ancak üye sayısı hala yeterli değildir. Ve son anda Yui hızır gibi yetişir. Biraz olaylar olur ama Yui'de sonunda gruba katılır. Ancak bir problem vardır; Yui'nin ne nota ne de enstrüman bilgisi vardır.

Diyorum ki:
Anime tam bir şirinlilik küpü! Hikaye namına hiç bir şey barındırmıyor ancak bir şekilde seyirciyi kendisine bağlıyor. Arada kaynayan hızlı mimikler ve esprilere hiç girmiyorum bile. Ancak çizimler öyle çoğu kişiyi tatmin edecek tarzda değil o bir gerçek.

Peki müzikleri? Müzik animesi olduğu için tapılacak derece de güzel müzikleri var efendim.

Ekstra bilgi kaynağı:
Şimdi ilk önce bu animenin üçüncü sezonu gelecek mi diye bir soru; K-On!! yon-koma yani dört panellik bir mangadan çevrildi ve 2011 Mart ayında 3. ve 4. ciltleri çıktı. İkinci sezonun sonunda buruk bir "Bitti" yazması bizi hayal kırıklığına uğrattıysa da K-On!!'un popisini düşünecek olursak muhakkak yeni sezon çıkaracaklardır. Ayrıca internete de şöyle bir afiş buldum LOL!:Kısa kes:
Türü: Müzik/Slice of Life/Iyashikei
Stüdyo: KyoAni (Kyoto Animation)
Bölüm Sayısı: 1. Sezon: 12+1 bölüm + 4 Mini OVA + 1 OVA
2. Sezon: 24 bölüm
MAL Puanı: 8.14 (İki sezonun ortalama puanı)

Burakesan
14.Haziran.2012, 23:44
K-on beni tercihlerimden donduren bir animedir ... Nasil yani diyecek olursaniz ben bir animede oncelikle cizim kalitesine bakarim ancak K-on daki girgir samata beni oyle bir aldi goturdu ki cizimlere bakamadim sip diye bitiverdi :)

Konuya guzel bir ozet gecilmis ,kisisel goruslere yer verilmis,K-on hakkinda bilgi edinmek isteyen arkadaslara guzel bir klavuz olmus :)

Bu arada K-on`un filmi cikmak uzere bunuda bir kenara not edelim :) (figuru nerden temin ettin ?? Bende istiyorummmm :o_o:)

Weeaboosour
15.Haziran.2012, 12:14
Bu arada K-on`un filmi cikmak uzere bunuda bir kenara not edelim :)

Ohooo! Çıktı bile 12 Aralık'ta. 29 Haziran'da Blu-Ray Disc olarak piyasaya sunulacak o zaman mutlaka ben çevirmeye çalışacağım onu :3 :E___5085ZHJBPWFG:

Taiga
18.Temmuz.2012, 17:38
İlk okulda flüt bile çalmamıştım bu animeyi izledikten sonra elektro gitara heves ettiydim sonrasında baktım tam benlik enstruman almak şart diyip bi sürü para sayıp elektro gitar aldıydım. (Keşke izlemeseymişim o kadar parada boşa gitmezdi :donwan:)
.Çok güzel anime ama mangasını önermem animesi gibi değil çok çabuk gerçekleşiyo olaylar sayfa sayısını 2 katına çıkaraıp 2 katı çalışsaymış mangaka mangasıda animesi kadar güzel olabilirmiş.

oosmankaplan
18.Temmuz.2012, 17:52
boş bir zamanımda indirip izlemek lazım :)

Resort
18.Temmuz.2012, 18:07
​Güzel tanıtım olmuş :D sağol paylaşım için...

ProDigy
21.Temmuz.2012, 11:02
izlemek isterm izlicem :)