PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K-On!! Movie (İnceleme)Weeaboosour
24.Temmuz.2012, 11:51
http://i.imgur.com/aDvhW.jpg
Film ayağına daha fazla K-On!! – MadOtaku
Hiç ümidim yoktu K-On!!’un filminin çevirileceğine çünkü K-On!!’u çeviren AnimeOU ble 2. sezonun yarısını çevirmişti sadece.
Facebook’ta dolanırken chatin üstündeki Ticker’da AniTR.com’un bir şeysini gördüm. K-On!! Movie diyordu. Bu gerçek olabilir miydi? Hemen iki tıkla sayfaya gitmiştim. Ve sonuç…

İnanamıyordum çevrilmişti! Ağzım kulaklarıma varıyordu bu haberi aldığım zaman. Hemen indirmeye başladım. O linke nasıl, hangi ara tıkladığımı hatırlamıyorum.

200 mb’lık film inerken o sürede evin içinde kişneyerek koşuşturuyordum. İnanamıyordum çünkü inmişti! Bana sırıtıyordu oradan film (over fanboying detected). İki saat Taiga’ya tanıtacağım diye canım çıkmıştı filmi. Yahu neden görmek istemiyorsun Taiga? Ne yaptı bu film sana?!?! Neyse ki sonunda tanıdı ve ben de filmin keyfini çıkarabilirdim artık.

Film başladığında ağzım kulaklarımı geçmiş kafamın arkasında buluşmuştu uçları. Kulağımın altından yiyordum yemek istediklerimi.

Ve tanıtımlar bitmişti… Yine resim, yine tik taklar, yine üniforma… Ve evet… Başlıyoruz…

TON-CHAN’IN GÖTÜRDÜĞÜ YERE GİT

Filmin konusu ise şöyle: Yine bildiğimiz K-On!! kafası. Yeni bir şey yok yani. Sadece kızlarımız mezun olacaktır ve mezuniyet gezisi için yer kararlaştırılması lazımdır. Gezi Hafif Müzik Kulübü (yani animede geçen adıyla “Keionbu”) arasında olacağı için çok az zorlamayla Azusa’da geziye katılır.

Gezi için herkes ayrı şeyler söyler ancak sonunda Ton-chan’ın kararıyla Mio’nun teklifi olan Londra’ya gidilmesi uygun görülür (ve Mio, Londra haberini alır:http://inciswf.com/yatta!.swf).

Şimdi herşey iyidir, güzeldir de bir problem vardır. Bizim ilk dörtlü liseden mezun olacağı için Azusa tek başına kalacaktır ve bizim kızlar mezun olmadan önce ona bir hediye vermeye çalışırlar. Grup Hafif Müzik Grubuydu ya hani hediye belli olur: Azusa’ya grubun şimdiye kadar yaptığı en iyi müzik armağan edilecektir. O yüzden Londra’dayken bizimkiler sürekli bu müzikle meşgul olur.

Konu bu kadardı. Yani en azından belirleyici detayları. Peki ya bana göre nasıl? İnceleme ya bu yazı…

İlk başta çizimler bana daha iyiymiş gibi geldi. Gerçi ben animelerde çizim konusunu fazla kafaya takmadığımdan üzerine gitmedim. Hikayeyi de gördüğünüzde sanki bir K-On!! bölümünün süresi uzatılmış versiyonu olduğunu zannedebilirsiniz çünkü seri o Slice of Life çizgisinden hiç bir şey kaybetmemiş. Aslında bu konuda KyoAni’yi anlayışla karşılıyorum çünkü K-On!!’da aksiyon aramak bir tarla işçisinden bir Smart TV istemek kadar mantıksız bir hareket.

Karakterlere de bir göz gezdirdiğimiz de sadece tek bir karakterin üzerine gidilmemiş bu da en kötüsünden daha fazla Mugi demek oluyor. Ancak karakter detaylarına 1. sezon kadar fazla inilememiş ki 2. sezonda da en çok yakındığım olay buydu (belki de ilk göz ağrım 1. sezon olduğu içindir).

Uzun lafın kısası bu filmi izlemezseniz bir şey kaybeder misiniz? Pek değil ancak benim gibi daha fazla K-On!! istiyorsanız da izlemediğiniz hata diyorum efendim...

Yerinde Okuyayım:
http://www.pabucumunergeni.sitewebadam.com/?p=167

dark.lord
01.Ağustos.2012, 22:20
Ovv süper bir tanıtım olmuş ^^ k-on serisine daha hiç başlamadım tv serisinden başlayıp hepsini izlemeyi düşünüyorum ^^

CloudT
02.Ağustos.2012, 01:32
Eğlenceli bir film olmuş bu 5 moe karakterimizi tekrardan görünce iyi bir şeyler olacağı belliydi.

Seriyi sevenlerin filmi'de seveceğine eminim.

Resort
02.Ağustos.2012, 02:05
​Seriyi çok önerdiler izlemedim başlasam mı ? bilemedim ki şimdi...

CloudT
02.Ağustos.2012, 02:20
Moe kültürünü ve boş boş konuşmalarda olsa eğlenceli sahnelerin var olduğunu ve müzikle iç içe olan lise hayatlarını seviyorsan, seveceksindir. Çok fazla şey bekleme yoksa beğenmezsin ama izlerken de eğleneceğini garanti veririm tabi eğer tam zıttı mecha gibi türleri severim diyorsan beğenmezsin.

Misaki Mei
24.Mayıs.2013, 20:28
K-ON! izlerken insan hiç sıkılmıyor yahu:swt: Hala arada sırada açıp izliyorum rastgele bir bölümünü :D Tanıtım çok hoş olmuş,teşekkürler :)