PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kinkaku Ginkaku Kardeşler Alıntıymış !Resort
24.Temmuz.2012, 15:48
Kinkaku Ginkaku Kardeşler Alıntıymış !

http://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/gold-and-silver-brother-kinkaku-ginkaku-150x150.jpghttp://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/Dragonball-Kinkaku-Ginkaku-Karde%C5%9Fler-150x150.jpg (http://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/Dragonball-Kinkaku-Ginkaku-Karde%C5%9Fler.jpg)

Naruto Shippuuden de 269. bölümde olması lazım pat diye ortaya çıkan Kinkaku Ginkaku kardeşler bir kısmını izlediğim Dragon Ball da izlediğim bir sahneyi hatırlattı. Üşenmedim araştırdım ve bu kardeşlerin Dragon Ball da aynı isimde ve aynı rolde oynadığını gördüm. Burda kafama iki teori geldi, 1. teori (iyi niyetli teorim) dragon ball da karaktersiz ve güçsüz gösterilen Kinkaku Ginkaku kardeşler Naruto Shippuudende daha karizmatik ve efsanevi bir güçte gösterilip yüceltilmiş. 2. teori Naruto Shippuuden yapımcıları Dragon Ball gönderme yapmak için böyle bişey yaptı. Fakat eğer 2. teori ise bundaki gönderme nedir ve amacı nedir bende anlamış değilim. Acaba Naruto Shippuuden yapımcıları bizi dürttü mü ?

http://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/ginkaku-and-kinkaku-gold-and-silver-brothers-150x150.jpg (http://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/ginkaku-and-kinkaku-gold-and-silver-brothers.jpg)http://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/Dragonball-Kinkaku-Ginkaku-Kohaku-no-Johei-150x150.jpg (http://www.akifyanbak.com/wp-content/uploads/2012/07/Dragonball-Kinkaku-Ginkaku-Kohaku-no-Johei.jpg)

İsim benzerliğinin yanında kullandıkları eşyalarda dikkatlerden kaçmıyor. Naruto Shippuuden de “Benihisago” yada “Kohaku no Johei” adındaki kap kişi öz sözcüklerini (en çok kullandıkları kelime) söylendiğinde içine hapsediyor(mühürlüyor) Dragon Ballda paralel şekilde aynı tür bir kap elinde bulunan kişi ismini söylediği kişi “burda” demezse bir süre sonra içine çekiyor.

Hatırlamayanlar için Dragon Ball'daki sahneyi izleyebilirsiniz


http://www.youtube.com/watch?v=e_i9OFtBy18&feature=player_embedded

Şu Duruma Bir Açıklık Getirelim...

Açıklıyayım,Kinkaku & Ginkaku isimleri ve “5 treasured tools” Çinin 4 Büyük Klasik Romanından biri olan 16. yüzyılda yazılmış “Journey to the West”den alıntı,Kendileri İkiz Şeytan Kral olarak bilinmekte,Great King Kinkaku ve Great King Ginkaku olarak geçer bu romanda.Hatta Söylediğin Benihisago’da Orjinal romanda “Düşmanlarını içine çekip tutsak ettikten sonra eriten kutsal alet ” olarak geçiyor bu yüzden şeklide işlevide üç aşağı beş yukarı aynı ikisindede.2sindede Aynı karakterler Aynı isimlerle Aynı aletle anılmasının sebebi bu,Kısacası Aynı yerden çalmışlar yoksa Naruto animesinin bu içler acısı “beterin beteri varmış” dedirttiği haliyle kimseye gönderme falan yapabilecek hali yok.

Alıntıdır. (http://www.akifyanbak.com/2012/07/kinkaku-ginkaku-kardesler/)

CountessDracula
24.Temmuz.2012, 19:06
Suanda hayretle içerisindeyim. Çok iyi bir tespit bravo. Ben 1. teoriyi desteklemek istiyorum. 2. ye gönlüm elvermiyor.

kripton
24.Temmuz.2012, 19:45
drogon ball pek izlemedim ama ayrıntyı iyi yakalamışsın

Amigochan
24.Temmuz.2012, 22:05
Benim düşündüğüm. Bu konuda hayrete düşmeye gerek yok Kishimoto nun bir DragonBall hayranı olduğunu herkes biliyor. Kishimoto asla DB yi küçümsemek için bir şey yapmaz. Amacı yüceltmek olabilir yada sadece DB den bir karakteri mangasına koymak istemiş te olabilir ama kötü bir amacı olduğunu söyleseniz bile inanmam. Kishi nin DB sevgisini biliyoruz:gen:

Ayrıca belirtmem gerek çalıntıymış!! diye başlık açmanı gerçekten knıyorum...

Resort
30.Temmuz.2012, 21:00
Başlığı değiştirdim... Ve Kishimoto Kinkaku Ginkaku kardeşler hakkında basında hiçbir açıklama yapmadığını duydum. Demekki kötü bir adam...

<--- Güncellendi --->


Şu Duruma Bir Açıklık Getirelim...


Açıklıyayım,Kinkaku & Ginkaku isimleri ve “5 treasured tools” Çinin 4 Büyük Klasik Romanından biri olan 16. yüzyılda yazılmış “Journey to the West”den alıntı,Kendileri İkiz Şeytan Kral olarak bilinmekte,Great King Kinkaku ve Great King Ginkaku olarak geçer bu romanda.Hatta Söylediğin Benihisago’da Orjinal romanda “Düşmanlarını içine çekip tutsak ettikten sonra eriten kutsal alet ” olarak geçiyor bu yüzden şeklide işlevide üç aşağı beş yukarı aynı ikisindede.
2sindede Aynı karakterler Aynı isimlerle Aynı aletle anılmasının sebebi bu,Kısacası Aynı yerden çalmışlar yoksa Naruto animesinin bu içler acısı “beterin beteri varmış” dedirttiği haliyle kimseye gönderme falan yapabilecek hali yok.

Amigochan
30.Temmuz.2012, 21:08
Şöyle bir şey var narutoda pekçok japon mitolojisindeki tanrıların isimleri ve buna benzer şeyler bulunuyor DB de öyle demek. Bu nedenle iki mangakanın da aynı şeyi kullanması pek olasılıksız değil ama neden beterin beteri var falan dediğini anlamadım naruto yu sevmiyor musun? Ben Kishi nin kurgusunu mükemmel buluyorum tabii kişiye göre değişir bu tür şeyler :animedaisuki:

Hetalia
30.Temmuz.2012, 21:42
kishi snrm dragon ball hayranıydı(bi yerde görmüştüm die hatırlıyorum) ama güzel yakalamışsın:goodjob:helal olsun:o_o:

Resort
30.Temmuz.2012, 22:09
Şöyle bir şey var narutoda pekçok japon mitolojisindeki tanrıların isimleri ve buna benzer şeyler bulunuyor DB de öyle demek. Bu nedenle iki mangakanın da aynı şeyi kullanması pek olasılıksız değil ama neden beterin beteri var falan dediğini anlamadım naruto yu sevmiyor musun? Ben Kishi nin kurgusunu mükemmel buluyorum tabii kişiye göre değişir bu tür şeyler :animedaisuki:

son zamanlarda bozdu bence çünkü seriyi çok seviyorum ama şu son bölümleri hiç sevmedim...