PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kokoro ConnectBurakesan
01.Ağustos.2012, 01:35
http://www.anime.web.tr/upload/1207/kokoro.jpg

_anime_bilgileri#


Yoshifumi, Himeko, Yui, Iori ve Taichi okudukları lisede herhangi bir kulübe girme zorunluluğundan dolayı istedikleri kulüpleri bulmadıklarından veya başka sebeplerden dolayı kendi kulüplerini oluştururlar. Kültür Kulübü'nü oluşturan bu beşli birbirleriyle iyi arkadaş olurlar. O kadar ki nedenini bilmedikleri bir sebepten ruhları kendi bedenlerinden çıkarak birbirlerinin bedenlerine girmeye başlar. Bu tuhaf olayın sadece bir günlük olduğunu sanırlar, ancak bu sadece başlangıçtır.


'İlk bölümden bu kadar çok isim zikredilmesi fena bir alışkanlık. Hele ki kulüp odasında geçen sekanstaki gibi çok hızlı bir tempoda söyleniyorsa bu isimler, takibi oldukça zorlaştıran bir anlatım meydana geliyor. Gerçi serinin ilk bölümdeki derdi karakterleri değil, ortamı ve bu tuhaf durumu tanıtmak.

Okuldaki aynı kulübe giden üçü kız, ikisi erkek beş arkadaşın rastgele bir şekilde birbirlerinin vücutlarına girmeleri ve bu tuhaf olay üzerinden karşı cinsin vücudunu deneyimlemeleri ilk bölümün konusu. Kısa süreli durum komedileriyle hikayesine mizahi bir boyut da katmaya çalışan anime günümüz yapımlarından alıştığımız üzere artık bu ve bunun gibi "gariplikleri" hiç yadırgamayan karakterlerden ibaret.

K-On'un başlattığı (ya da en azından cazip kıldığı) animasyon akımından ilerleyen Kokoro Connect saf moe yerine ecchiye daha yakın bir moe anlayışını benimsiyor. Kanepeye uzanan kızın eteğinin açılması ama altından şort çıkması, lezbiyen öğrencinin saldırısı ama istediği tacizi gerçekleştirememesi gibi sahnelerle ecchi ve moe arasında mekik dokuyan serinin belki de tek avantajı 1 cours ile yetinecek süresi. Elde avuçta fazla bir malzeme olmadığı belli ve kendini tekrar etmesi muhtemel bölümleriyle bu malzemeyi yavanlaştırması da çok uzak bir ihtimal değil.'
(animedyum.blogspot)

Hoşuma giden bir çalışma.Daha çok yeni.4 bölümü çıktı.Herhangi bir Türk Fansub grubu çalışmayı sahiplenmemiş.
Kendimi rahat hissettiğim bir zaman başlamayı düşünüyorum :)

Birkaç resim ;

http://www.animenation.net/blog/wp-content/uploads/2011/10/kokoro_connect_PV.png
http://www.forevergeek.com/wp-content/media/2012/06/kokoro-connect.jpg
http://i-a.animepaper.net/thumbnails/preview/237006/1/[animepaper.net]picture-standard-anime-kokoro-connect-kokoro-connect-picture-237006-madlax-x-mireille-preview-20329f9e.jpg
http://download.minitokyo.net/Kokoro.Connect.586211.jpg
http://animephproject.files.wordpress.com/2012/06/kokoro-connect.jpg

Resort
01.Ağustos.2012, 01:53
​Birisi bu seriyi çevirmeli paylaşım için teşekkürler...

CloudT
01.Ağustos.2012, 06:32
Bolaykim fansub'n çevirileri devam etmektedir ve en son olarak 4. bölümü verdi.

Seriye gelirsek, son bölüm ile iyiden iyide kendine bağladı hem eğlenceli hem dramatik bir bölümdü. Kişilik değişiminin ne denli zorlayıcı olduğunu iyice gördük. 5. bölüm daha da iyi düzenlenmiş gibi en azından tanıtımdan anlayabiliriz.

Amigochan
02.Ağustos.2012, 00:26
Resmi görür görmez K-on la bağlantısı olduğunu anladım :D Ama bu sefer harem değil daha çok ilgimi çekebilir :3