PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Smokerhayalet
08.Kasım.2011, 13:18
http://img170.imageshack.us/img170/4061/sumoka.jpg (http://img170.imageshack.us/img170/4061/sumoka.jpg)
Smoker (Sumōkā) seri boyunca Monkey D. Luffy'i takip eden bir karakterdir. Adını içtiği purolardan ve Şeytan Meyvesi gücünden almıştır. Önceki rütbesi kaptandır. Arabasta Olayları'ndan sonra Arka Amiral seviyesine yükseltilmiştir.

Görünümü

Smoker iri ve kaslı bir adamdır. Saçları mavi-gri karışımı bir renktir. En belirgin özelliği ağzında sürekli iki tane puro olmasıdır. Boynunda, bileklerinde ve etek kısmında yeşik kürk olan beyaz bir Denizci ceketi giyer. Ceketin üstünde çok sayıda puro vardır ve arkasında ''mutlak adalet'' (Seigi) yazar. Kairouseki'den yapılmış jutte uçlu bir silah taşır. Eldivenleri, botları ve kemeri kahverengidir. Mavi bir kot pantolon giyer. Smoker başlı başına bir askere benzer.

Kişiliği

Smoker Luffy'i yakalayan ve kaçırdıktan sonra takip etmeye başlayan ilk Denizci'dir. Bir çok Denizci'den farklı olarak mutlak adalet üstünlüğünü takip etmez. Tashigi ile birlikte kendi markasını izler. Smoker Arabasta Arc'ında Hasır Şapka Korsanları'nı yakalayabilecekken bunu yapmamıştır. Uyararak serbest bırakmıştır. Hasır Şapka Korsanları'nın Crocodile'ı yendikten sonra Dünya Hükümeti'nin zora gireceğini söylemiştir.
Her ne kadar sert ve ciddi görünsede yumuşak bir tarafı vardır. Loguetown Arc'ında pantolonuna dondurma döken bir çocuğa ''sanırım dondurmanı pantolonum yedi'' diyerek para vermiş daha çok dondurma almasını söylemiştir. Smoker aslında iyi biridir. Bu yüzden Luffy Zoro'dan onu bağulmaktan kurtarmasını istemiştir. Smoker'da bu iyiliğe karşılık gitmelerine izin vermiştir.
Smoker Hina ile kişisel arkadaş gibi görünmüştür.
Gürültüden nefret eder.
Ayrıca Shichibukailer'e güvenmez.

Yetenek ve Güçleri

Smoker'ın savaş yetenekleri normal bir Arka Amiral'in çok çok ötesindedir. Loguetown'da Luffy'i yakalamıştır. Ancak babası Monkey D. Dragon Luffy'i Smoker'dan kurtarmıştır. Arabasta Arc'ın da Beyazbıyık Korsanları'nın İkinci Tümen Komutanı Portgas D. Ace ile başabaş mücadele etmiştir.
Smoker Luffy'i yenen birkaç Denizci'den biridir. Diğerleri Aokiji, Kizaru ve Sentomaru'dur.

Şeytan Meyvesi
Moku Moku no Mi
Smoker Şeytan Meyveleri'nden Moku Moku Meyvesi'ni yemiştir. Bu Meyve ona dumanı kontrol etme gücünü vermiştir. Diğer Logia kullanıcıları gibi o da vücudunu kısmen ya da tamamen değiştirebilir. Ayrıca yarattığı dumanı sert veya yumuşak şekillerde kullanabilir.
Meyvesi'nin bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu sayede Crocodile'ı yenmiş gibi gösterilmiştir. Dumanından kaçmanın bir yolu yoktur. Meyvesi'ni çok iyi kullanır. Adeta birbirleriyle bütünleşmişlerdir.
http://img338.imageshack.us/img338/8640/mokumoku.png (http://img338.imageshack.us/img338/8640/mokumoku.png)

Smoker Moku Moku gücünü kullanırken.


Silahları
Uzun jutte uçlu Kairouseki'den yapılmış bir sopası vardır. Bu sopa Şeytan Meyvesi güçlerini etkisiz hale getiren bir malzemeden yapılmıştır.
Kalın bir giysisi ve eldivenleri olması , sırtında asılı durması ve temas etmediği için Smoker bu sopanın gücünden etkilenmez.

Ek Bilgiler

- Smoker One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 14. sıradadır.
- Smoker'ın doğum günü Japonlar'ın geleneksel Beyaz Bayramı ile aynı gündür (14 Mart).
- Smoker ilk gösterilen Logia tipi kullanıcıdır.
(http://www.animesue.com/forum/index.php/topic,836.msg3846.html#msg3846)
Smoker - KorsanFan

franky
17.Ocak.2012, 22:57
güzel tanıtım olmuş teşekkürler artık lufy,nin şu adamı pataklamasını bekliyorum

Crocodile
17.Ocak.2012, 23:39
- Smoker Korsan Fan'da benim kullandığım isimdir. =) (http://www.animesue.com/forum/index.php/topic,836.msg3846.html#msg3846)

Bu ne haci?Korsanfan'dan almissin da insan bir kaynak verir ^^'

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 15:50
Luffyi yendiğine göre baya güçlü bir karakter acaba yeniden karşılaşsalar kim galip gelir..

Crocodile
18.Ocak.2012, 20:56
Time Skip'ten sonra Luffy yener Smoker'i;tamam 2 yildir Shin Sekai'de,Koramiral olmus ama Luffy de 1 yildan fazla hakinin babasiyla haki dersi aldi ki sadece o da degil hiz olsun guç olsun baya gelistirdi kendini,adam lastigi vulkanize ediyor resmen.Mangada Smoker tezahur etti zaten,bir vs olursa ya Luffy alir ya da yarida kalir ama Luffy'nin her hangi bir koramirale yenilecegini dusunmuyorum(Onigumo hariç).

Sentius
18.Ocak.2012, 21:44
Bu ne haci?Korsanfan'dan almissin da insan bir kaynak verir ^^'

Eski forumdan konuları taşırken konu sahiplerine ulaşamadık o yüzden direk kopyala yapıştır yaptık. O yüzden orası öyle kalmış düzenledim.

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 23:25
Luffy sürekli güç kazanıyor zamanla en güçlü o olacak kanaatindeyim ben hala..

Crocodile
20.Ocak.2012, 13:12
Asikar degil mi zaten Luffy'nin en guçlu olacagi?

KeşanlıAli
20.Ocak.2012, 14:06
bende onu söylüyorum ama bu konu tartışıldı pek fazla luffyi destekleyen yok :cry:

Serininjaa
15.Ağustos.2013, 21:23
Smoker meyvesi ve havası bi harika :1178088074946: