PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kino no Tabi: The Beautiful WorldCloudT
02.Ağustos.2012, 06:12
http://cdn.myanimelist.net/images/anime/7/14415l.jpg

Bölüm : 13 - 2 Film ve 1 tane Özel Bölüm
Tür :Aksiyon, Macera, Yaşamın İçinden


KONU TANITIMI

Kino, genç bir gezgindir. Motosikleti Hermes ile sohbet ede ede, ülkeden ülkeye dolaşmaktadır. Her ülkede sadece 3 gün kalıp, oradaki insanların yaşamlarını, kültürlerini, alışkanlıklarını, hayat tarzlarını...vb gözlemlemektedirler. Kino ve Hermes seyahatlerinde neler görecekler? Tanışdıkları insanlar, onlarda nasıl izler bırakacak? Tanıtım (AGT)

Karakterler ve Seslendirmenler

Kino - Maeda, Ai
http://moe.animecharactersdatabase.com/uploads/1934691114.jpg

Hermes - Aigase, Ryuji
http://cdn.myanimelist.net/images/characters/2/40465.jpg


Açılış Şarkısı

"All the Way" - Mikuni Shimokawa

http://www.youtube.com/watch?v=0KINbMjIyUg&feature=related

Kapanış Şarkısı

"The Beautiful World" - Ai Maeda

http://www.youtube.com/watch?v=pLjT89nANvU&feature=related


Kişisel Yorum kısmına gelirsek, ülkeleri gezen bu gezginimiz her gittiği yerde 3 gün kalmasına karşın bu 3 gün içerisinde çeşit çeşit olaylarla karşılaşıyor. Bu gezdiği yerlerde ki tecrübelerini izlerken bazen ahlaki sorunları bazen kültür çatışmaları gibi dolaylı yada dolaysız günümüzde var olan toplumsal problemleri bile görebiliriz.

Seriyi izlerken yaşananları görüp empati yapınca bazen karamsarlığa bağlandığı düşünülse de bölüm bittiğinde o halden eser kalmıyor. Kahramanımız, Kino olaylara bakış açısıyla çeşitli çözümler üreterek umut ışığı yaratabiliyor.

Bölümleri genelde yavaş ve düşünceli geçse de içine çeken bir havası var -ki kendi içinde sanatsal bir yönü ve zekice tasarlanmış sahneleriyle koltuğunuza yapışıp ekran başından ayrılamayabilirsiniz.

Kino no Tabi, serisini herkesin seveceği garantisini veremem. Belli bir kitleye hitap eden bir seridir izlerken kan, şiddet, okul yaşantıları içerisindeki alevere dalevereler yada Dünya'yı kurtamarlar gibi über shounen kesitlerini bulamazsınız. İzlerken sorgulayacağınız, düşüneceğiniz bir seri.

İzleyecek olan arkadaşlara iyi seyirler ve herhangi bir şey için geri bildirimlerinizi varsa söyleyebilirsiniz.

smlyhee
04.Ağustos.2012, 17:09
İzlemem gereken bir seri olduğunu düşünüyorum. Hep karşılaşılmıyor bu tür seriler, en azından benim karşıma çıkmıyor :/ Tanıtım için teşekkürler CloudT-san ^^~

Resort
04.Ağustos.2012, 17:21
bu konudaki animelerden çok az gördüm izliycem dedim dedim izleyemedim sonunda başladım 1. bölümünü izledim bunda iş yok dedim kapattım...

CloudT
05.Ağustos.2012, 00:41
Seri bir çok açıdan mesaj veriyor öyle aksiyon yoktur ilerleyen bölümlerde aksiyon olabilir yani beğenmemen normal. Naruto yada Bleach serileri gibi patana kütene giden öldüren, öldürten, Dünyaları kurtaran, savaş sahneleri gibi aksiyon öğeleri yok.


Ama her şeye rağmen seriyi izleyip bitirenlere ve biterecek olanlara teşekkür ediyorum, gerçekten iyi bir seri izlediniz emin olun anime damak tadınız artık daha fazla gelişti.