PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kokorok Efsanesipanda78
04.Ağustos.2012, 03:38
Kokorok da ne ola ki? diyen arkadaşlar için kısaca normal sokak kedisinden daha iri bir kedi türüdür. Normal sokak kedilerinden bazılarının bir yaştan sonra kokorok oldukları da rivayet edilir. Bu kokoroklar hiç evcil hayvan muamelesi görmemiş, küçüklüğünden itibaren sokaklarda hayatta kalabilmiş sokak kedileridir. Ben birkaç tane gördüm. İlk dikkatimi çeken özelliği iri olmasıydı, neredeyse normal bir kedinin 1,5-2 katı büyüklüğünde diyebilirim. Bu kokoroklar genelde erkek oluyorlar sanırım hiç dişi kokorok görmedim. Zaten en çok görülebildikleri ay Mart ayı, genelde geceleri dolaşıyorlar gündüzleri pek ortalıkta yoklar ama Mart ayında gündüz gözüyle de gördüm.
Genelde suratlarında bir iki tırmık veya yaraizi oluyor. Ben görmedim ama küçük köpeklere saldırdıkları da söyleniyor. Esas işleri yavru kediler başta olmak üzere kedi ölümlerinden çoğunlukla bu kokorok kediler sorumlu tutulur. Sabah kalkınca bahçede ölü bir yavru kedi veya kedi görülürse kokorok kesmiş denir. Bunda doğruluk payı bir miktar olmakla birlikte ölen kedilere baktığımda Kokorok işi olması zor olan kedi ölümlerine de rastladım. (C.S.I izlemenin yan etkisi), tabi ki ölen kedilere adli tıp işlemleri uygulamadım. Tamam bunlar Aslangiller familyasından Aslanın kuzenleri ama bir kedi başka kediyi nasıl öldürür ki? Burada National Gegraphic'i göreve çağırıyorum. Kokoroklar ile ilgili özel belgesel yapmaları lazım. Ama zaten bütün kedi ölümlerinden bu kokorokları sorumlu tutmak bence doğru değil, kişisel komplo teorime göre insanlar öldürmekte ve suçu kokoroklara atmaktadır. Niye böyle yapsınlar derseniz özellikle çocuklar kedileri sever ve hiç kimse kedi katili diye anılmak tanınmak istemez. (Satanistler hariç tabi) Bu yüzden kokorok kedi yaptı denir. Kimse o zaman sorgulamaz. Bunun tamamen doğru olması halinde kedileri katleden psikopat kokorok kediler sokaklarda demektir.
İşte size kendi çektiğim bir Kokorok resmi:
http://img141.imageshack.us/img141/4765/kokorok.jpg

Resort
04.Ağustos.2012, 12:59
Okudum hepsini sanırım Kokorok diye bi anime filmi vardı... ama neden fanfic yerine açtığını anlamadım sanırım bir tür ile ilgili bilgi vermişsin.

panda78
04.Ağustos.2012, 13:55
Okudum hepsini sanırım Kokorok diye bi anime filmi vardı... ama neden fanfic yerine açtığını anlamadım sanırım bir tür ile ilgili bilgi vermişsin.
Bu kurgu bir hikaye o yüzden Fanfic' e açtım resimdeki de normal kedi.