PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Anime] Btooom! AnimeLambo
11.Ağustos.2012, 13:54
http://img807.imageshack.us/img807/8163/btooom.jpgOtanews göre, aksiyon ve hayatta kalmak üzerine kurulu manga BTOOOM! (http://myanimelist.net/manga/20593/)'un animeye uyarlacağı duyuruldu. Bugün baskıyla hermit arkadaşımıza okuttuğum bu yapımın anime haberini duymak büyük mutluluk oldu benim için.
Mangasını okuduktan sonra büyük hayran olduğum bir yapım.Başlarda Gantz tarzı bir hava versede 3-4 bölüm sonra çok daha sağlam bir yapım olarak okuyucuyu büyülüyordu.3 aydır manganın tanıtımını yapmayı düşünüyordum ama bu kadar güzel bir mangaya normal bir tanıtım yapamam diyordum üşengeçliğimden de yapmaya fırsat bulamıyordum açıkçası.Manga tanıtımını yapmadan önce kısa bir tanıtım yazayım buraya.
Manganın Türleri: Aksiyon, Dram, Trajedi, Romantizm, Bilim-Kurgu, Psikolojik, Seinen ve 16+ (Savaşlar el bombasıyla olunca ölümler pek iç açıcı olmuyor)

Konu:Sakamoto Ryuuta, 22 yaşında annesiyle yaşayan bir Hikikomori'dir.Dış dünyaya kapattığı hayatında ilk sırayı online savaş oyunu Btooom! yer almaktadır.Dünya geneli milyonlarca oyuncusu olan bu oyunda Japonya'nın en iyisidir ve top 10'a kadar yükselmiştir. Hikikomori hayatı yüzünden de işe yaramaz bir yük olarak görüldüğü için ailesi ve akrabaları tarafından istenmeyen biri olmuştur.
Bir gün uyandığında kendini tropikal bir ormanda ağaçta paraşütle asılı olarak bulur.Buraya neden ve nasıl geldiğini hatırlamamaktadır.Ormandan çıktığında sahile ulaşır ve buranın büyük ihtimal bir ada olduğu izlenimine kapılır.Yanında küçük bir çanta vardır ve içindede ayrı bölmelere yerleştirilmiş 8 tane dijital göstergeli küp vardır.Birde sol elinin üstünde chip benzeri birşey vardır ve çıkmıyordur.Çantadaki küplerden birini alıp nedir derken yanlışlıkla tuşuna basar ve dijital ekran 10'dan geri saymaya başlar.Çok geçmeden bunun oyunda kullandığı el bombalarından biri olduğunu fark eder ve havaya fırlatır ve bir anda patlar.Patlamanın sesi onu gerçekle yüzleştirecektir.Çünkü sese gelen bir kişiyi görür.Yardım diye el çırpıp bağırırken o kişiden kendisine birşey atıldığını görür ve onunda farklı çeşit bir bomba oldugunu fark eder etmez yere yatar.Yardım istediği kişi hiç bilmediği bir nedenden kendisini öldürmeye çalışıyordur.Ölüm gerçeğini kabullensede karşısındaki insanı öldürme gerçeğini kabullenemez. Şimdi ilk rakibiyle ölüm kalım mücadelesine başlamıştır.Tutkunu olduğu Btooom oyunu gerçekliğe ulaşmış ve kendide içinde başroldür.

Oyun Kuralları: Adaya paraşütle atılan insanların adadan çıkmak için tek seçenekleri vardır.Herkes sol elindeki çiplerden 8 tane biriktirmelidir.Buda 7 kişi öldürüp çiplerini alması gerekir.Kişi sağ iken çip çıkartılamaz.
Oyundaki herkesin 8 adet el bombası vardır.Bunları sade kendi kullanabilir.Ölen kişinin kalan el bombasını onun çipini alan kullanabilir.
Oyunda farklı şekil ve türlerde el bombaları vardır.Rakibe karşı en büyük avantaj el bombanın türünü göstermemektir.(Zehirli gaz, zaman ayarlı, uzaktan kumandalı, anlık patlayan gibi pek çok türler mevcut)
Tanıtım :CHOBiTS

Staff
Original Story: Junya Inoue (http://myanimelist.net/people/3949/Junya_Inoue)
Director: Kotono Watanabe (new)
Script: Yousuke Kuroda (http://myanimelist.net/people/2471/)
Character Design: Takahiro Kishida (http://myanimelist.net/people/6403/)
Production: Madhouse Studios (http://myanimelist.net/anime.php?p=11)

Kaynak:
http://myanimelist.net/forum/?topicid=449609http://www.youtube.com/watch?v=iDtW4D7uLTI
AMT'den alıntıdır.

Resort
11.Ağustos.2012, 13:56
Mecha şeylerin sevmem ama en az Code Geass kadar iyi bir seriye benziyor...

smlyhee
11.Ağustos.2012, 16:47
:o_o: İşte ben de bunu dört gözle bekliyordum... BTOOOM! fragmanı~ :love: Süper bir şey olacağa benziyor kesinlikle. Harika, gözyaşlarımı tutamıyorum :banzai:

Mecha şeylerin sevmem ama en az Code Geass kadar iyi bir seriye benziyor...
Mecha değil ki. Senin fragmanda gördüğün online oyundan sahneler, ki onlar da fazla yer almıyor zaten. Türleri arasında da mecha yok. Code Geass izlemedim ama BTOOOM! gerçekten iyi bir seri.