PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korra Efsanesi: Hava'yı nasıl buldunuz?Xj8
14.Ekim.2012, 00:58
Animelerde olayların aşırı aşırı aşırı yavaş ilerlemesi sinir bozucu. Ama bu dizinin de aşırı hızlı ilerlemesini beğenmedim.

Hiroshi'nin icatları çok çok abartı olmuş. Araba eyvallah... Ama aynı zamanda hem maka-tank hem de uçak üretiyor, yok artık...

Bükme gücünün kan bükme ile alınması bana çok saçma geldi.

İkinci kitabın ismi:Ruhlar(Spirits). Bu isim benim hoşuma gitti.

Sentius
14.Ekim.2012, 01:14
Aynen Korra Efsanesi sadece adında efsane. The Last Airbender'ın eline su dökemez. Olaylar çok hızlı işlendi. Korra'yı bana izlettiren tek şey olan Amon'u da 2 bölümde harcamaları rezilliği taçlandırdı. Açıkçası o aklı başında Ang'i gördüğüm zaman ağlamaklı oldum Korra'da. Adamın tarzı var ya. Avatar ruhunu yansıtıyor. Korra ise ergen işleri peşinde. Avatar kavramını yerle bir ediyor. Hele o bükmenin alınmasını kan bükmeyle bağlamaları çok kötüydü ve saçmaydı. Ang onu aslan kaplumbağadan öğrenmişti ve enerji bükmeydi kan değil. Açıkçası enerji bükmeye falan bağlasalar o kadar kızmazdım. 2. sezon ne zaman başlıyor bilmiyorum ama pek umudum yok. Sırf Ang'i gösterirlerse 10sn de olsa görmek için tüm seriyi izlerim. Belki şansa sezon iyi çıkar.

Xj8
14.Ekim.2012, 01:24
Aynen aynen. Hani diziyi aynı adamlar yazıyor ama ilk seride bu kadar sağlam ve harika bir hikaye ile gidiyorsunuzda burda neden bu kadar saçmalıyorsunuz anlamıyorum. İnşallah ikinci sezon beklentilerimizi karşılar.

Heronia
14.Ekim.2012, 14:08
Şöyle düşünürsem :
Aang aslında son hava bükücü ve avatarların en büyüğü. Korra hiç karşılaşılmayan bir güç ile karşı karşıya . Kan bükme ise zaten katara'nın bildiği bişeylerdendi. Bei Fong gayet iyi ama o aşk işi yerle bir etmiş. Toph gibi bir kadının kızının böyle aşağlık gibi durması çok kötü. Sokka 'nın kızınon veya oğlunun görünmesini isterdim. Amon daha az güç verip korra tam gücünü aldığında avatar olsa nasıl olur. Daha çok var ama bence ergenlik konusunda haklısınınız. Korra resmen genç kız. Avatar değil.

fındık
14.Ekim.2012, 21:39
Nasılmı buldum.Bayık...

Doqac00
15.Ekim.2012, 21:06
Daha izlemedim,izlemeyi de düşünmüyorum.Niye mi ? Onca kaliteli,yeni ve güzel anime varken niye çocukluğumun yokluğunda izlediklerimi izleyeyim ki ? :)

Sentius
15.Ekim.2012, 23:23
Bence Avatar: The Last Airbender çoğu animeye taş çıkarır. Zaten konsept olarak animelerle aynı, tek suçu ABD yapımı olması.

Xj8
16.Ekim.2012, 00:16
Nedir bu anime ısrarı anlamıyorum. Hikaye iyi olduğu ve çizgileri düzgün kullandığınız sürece illada Japon yapımı olması gerekmiyor.

Animelerde hikayeyi ve çizgileri(mimik,hareket) çok iyi işleyen Japonlar aynını fimlerde yapamıyorlar, film işinde gerçekten(gerçekten) berbatlar. Ölüm Defteri'nin üç filmini izledim, sadece 5-6 saniyelik bir sahneyi beğendim. Amerikanlar film işinde çok iyiler. Öte yandan Avatar, Buz Devri vs anime olmasın umrumda değil.