PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mamoru Chiba (Sailor Moon)hayalet
08.Kasım.2011, 13:44
http://images.paraorkut.com/img/animepics/images/t/tuxedo_mask_chiba_mamoru-12558.jpg (http://images.paraorkut.com/img/animepics/images/t/tuxedo_mask_chiba_mamoru-12558.jpg)İsim: Mamoru Chiba
Seri: Sailor Moon
Doğum günü: 3 Ağustos
Burcu: Aslan
Kan grubu: A
Favori yiyeceği: Çikolata
Favori dersi: Fizik
Favori rengi: Siyah
İsminin anlamı: Dünyanın koruyucusu demektir. Maskeli Şovalye (Tuxedo Mask) olarak savaşır. Gümüş binyılda reankarnasyonla dirilip Prenses Serenity ile 3000'inci yüzyılda yaşıyor. Bu yüzyılda adı Prens Endymion.
Diğer isimleri: Tuxedo Kamen, Tuxedo Mask (Gizemli Tuxedo) (Simokinli Şovalye), Prens Endymion, Tsukikage no Knight (Moonlight Knight) (Ayışığı Şovalyesi), Kral (Prens) Endymion, Shingetsu, Dünya'nın Koruyucusu, Dünya'nın Prensi.Usagi'den yaşça büyük bir öğrenci olan Mamoru Chiba çocuk yaşta trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiştir ve geçmişini hatırlayamamaktadır. Seriler boyunca rüyalar ile önceden bilgilendirilir. Kim olduğunu bulma çabası içerisinde rüyaları sayesinde Usagi'yi yani Prenses Serenity'yi bulur. Kendisinin çok uzun zaman önce Dünya Prensi Endymion olduğunu ve Ay Prensesi Serenity ile büyük bir aşk yaşadıklarını hatırlar. Usagi ile tekrar aşk yaşar. Savaşçılar ile beraber savaşır.
Alıntıdır-