PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin ABD'yi Soğuk Savaş Zihniyeti Taşımakla Suçladılaz kızı
10.Kasım.2012, 21:06
Çin ABD'yi Soğuk Savaş Zihniyeti Taşımakla Suçladı

http://www.haberler.com/haber-resimleri/230/cin-abd-yi-soguk-savas-zihniyeti-tasimakla-sucladi-4080230_6219_o.jpg


Çin Ticaret Bakanı Chen Deming, telekom ekipmanları üreticisi Huawei'e casusluk suçlaması yönelten ABD'ye karşılık verdi.
Komünist Parti'nin etkili isimlerinden Chen, ABD'nin Soğuk Savaş zihniyetiyle hareket ettiğini söyledi. Pekin'de süren kritik parti kongresinde suçlamalara yanıt veren Ticaret Bakanı Chen, "Beni Truva atı olarak göreni, ben nasıl görmeliyim?" diyerek, Amerikan şirketlerine Demokrat ya da Cumhuriyetçi parti bağlarını sormaya başlamaları halinde durumun içinden çıkılmaz hale geleceğini söyledi. Chen, ABD'nin, bu zihniyetin menfaatleriyle bağdaşmayacağını anlayacağına inandığını da sözlerine ekledi.
ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi, geçen ay Huawei ekipmanlarının Pekin yönetimi tarafından casusluk amacıyla kullanılabileceği uyarısında bulunmuştu. Komite, Çinli şirketin bünyesinde Komünist Parti yapılanmasının kurulduğunu ve Çin yatırımlarının 'Potansiyel Truva atı' olabileceğini öne sürmüştü.
Özel şirket statüsündeki Huawei, 30 milyar doları aşan yıllık geliriyle telekom ekipmanları alanında İsveçli Ericsson'la yarışıyor. Dünyanın 162 ülkesinde faaliyet gösteren ve baz istasyonlarıyla öne çıkan şirketin müşterileri arasında Türk operatörler de yer alıyor.


kaynak:haberler.com

Lady Melanie
10.Kasım.2012, 21:19
Haberlere yetişemedim yahu.Maşallah yeni üye olarak arı gibi çalışıyorsun :banzai:emeğine sağlık taktir ettim valla :ml02: