PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GothGodfrey
12.Kasım.2012, 14:03
GOTH


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/ce/GothManga.jpg


1 Cilt/5 Bölüm

Yazan: Otsu-Ichi

Çizen: Kenji Ooiwa


İşlenen cinayetler ve bu cinayetlere katillerden daha fazla ilgi duyan iki kişi.

Cinayetler konusunda oldukça meraklı olan Yoru Morino ve İtsuki Kamiyama’nın olağandışı arkadaşlıkları kendileri gibi normal olmayan bir olay sonucu başlar. Bir katilin Yoru’yu öldürmeye çalışması ve başarısız olması ile başlayan arkadaşlıkları hep bir karanlık içinde devam eder. Yoru Morino kişiliği ve görüntüsü ile katillerin hep hedefi halini almaktadır. Onu içinde bulunduğu durumdan kurtarma işleri ise Kamiyama’ya kalır ve her seferinde olayı büyük bir soğukkanlılıkla çözer.

Olayları gerçekleşme şeklini sevdim. Zaten 5 bölüm, okumaya başlayınca bitirmeden bırakmak olmaz. Kısa ve gayet güzeldi. Bu türde okumayı sevenler mutlaka okumuştur. Son olarak bir sinema filminin de olduğunu yazarak burada bitirmek istiyorum.


Not:
-Tanıtım daha önce tarafımdan başka bir sitede yayınlanmıştır kesinlikle alıntı değildir.
-"5 bölümün tanıtımı mı olur" diye düşünen arkadaşlar olabilir. Öncelikle bu konuda bilgisi zayıf olanlara ilk aşamada başlangıç olarak yol gösterici olması açısından böyle bir tanıtım yaptığımı söylemek istiyorum. Manga konusunda insanların ilgisinin artmasını sağlamaya çalışıyorum.

Herkese iyi Forumlar :)


by _HEX

smlyhee
12.Kasım.2012, 14:51
Bu mangayı çok severek okumuştum. Bunun gibi de bulamadım bir daha :( Arada açar tekrar okurum *-* Çizimleri de hikayeleri de çok hoştur. Ama cinayetlerle iç içeyiz biraz (biraz mı :O) Bu tarz gotik, karanlık mangalar sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir eser. :moli_7ree_064: Sağol HEX tanıtım için :pompom[1]:

Godfrey
12.Kasım.2012, 17:16
Yorumun için teşekkür ederim. Bu yorumlar tanıtımı yapanın da motivasyonunu artırıyor. Tekrar teşekkür ederim.

smlyhee
13.Kasım.2012, 08:07
Ben sinema filmi olayını kaçırmışım. Neee??? O_O Hemen bulmam lazım (ama hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünüyorum film sonunda T_T) Neyse izlemeden bilemeyiz değil mi ^.^ Sen izledin mi HEX?

Ayrıca rica ederim ne demek ^^~

Godfrey
13.Kasım.2012, 10:09
Filmini izledim ve çok da bir şey beklenmemesi gerekir diye düşünüyorum. Ama mangasını okuduktan sonra vakit ayrılmalı bence.

smlyhee
13.Kasım.2012, 11:37
İzledim ben de. İlk iki cinayetin harmanlanıp tek bir cinayet olarak sunulacağı aklıma gelmemişti. Sanırım en kötüsünü beklediğimden film fena gelmedi bana :D Ama erkek karakterimiz esas oğlanın tam havasını verememiş sanki :/ Kız daha iyiydi. Neyse, izlediğime pişman değilim işte :moli_7ree_064:

Godfrey
13.Kasım.2012, 12:12
Erkek karakter dediğin gibi pek de olmamış ama kız oyuncu daha başarılıydı. Bence sinema filmi yerine tek bölüm OVA yayınlanması daha iyi olabilirdi.