PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öhöm öhöm ^^Dearest LayLa
19.Kasım.2012, 16:07
Tanışma konusu açmaya üşeniyordum ama arada sırada buralara uğrayacağım gibi görünüyor o yüzden artık yapmam gerektiğine karar verdim. Adım Yağmur, 22 yaşındayım, üniversite son sınıf öğrencisiyim. 18 yaşımdan beri anime&manga severim. Hemen hemen o günden beri de forumlarda yazmayı çizmeyi tartışmayı severim. Hali hazırda bir forumda modluk, çevirmenlik, manga editörlüğü gibi şeylerle uğraşan, bir nevi joker üyeyim:maikka: (Site adı vermiyorum ki bu kadar kendini beğenmişliğin üstüne aceleyle yapılmış rezil çevirilerim ifşa edilmesin :P ) (Nickimde farklı:goodmood:)

Öhöm neyse efenim, sevdiğim animeler saymakla bitmez ama en sevdiklerim One Piece ve NANAdır. Aslına bakarsanız daha çok mangacıyım denebilir. Mangakanın anlatmak istediği gerçek hikaye mangadan okunur düşüncesindeyim. Sevdiğim mangalarda yine saymaya üşendiğim kadar çok ama pek çok otaku arkadaşıma kıyasla epey azdır. O yüzden önerilere son derece açığım. Sevdiğim türler slice of life, josei, sci-fi, seinen ve alışılmışın dışında bir konseptleri varsa eğer shoujo ve shounendir.(Geriye bişey kalmadı sanki) Bunların dışında müzikle ilgili olduğu sürece her şeyi izleyebilir&okuyabilirim. Klasik müzik, jazz ve metal hastasıyım. Çok hevesli bir piyano dinleyicisi ve çalıcısıyım (tabi ki amatörce). Bir de kitap okumayı çok severim. Bu aralar okuyamasam da 250ye yakın kitabım var kitaplığımda. Her öğrenci gibi ders çalışmayı sevmem, çalışmamak için de böyle uzuuun uzun tanıtırım kendimi ki vakit öldüreyim ;D

Neyse efendim benden şimdilik bu kadar, hoşbuldum!

souleater
19.Kasım.2012, 16:30
İlk defa bu kadar uzun bir tanışma konusu okudum (diğerlerinde üşenip okumamıştım :D) Ama çok güzel yazmışsın (ben bile düzgün yazmamıştım :D) :goodjob: Çünkü herşeyi yazmış, hem kendisinden bahsetmiş, hemde animeyle ilgisinden, izlediklerinden :hmmm: Hoşgeldin :hi: :D

<--- Güncellendi --->

Karşılamayı biraz geç yazmışım ama :D

laz kızı
19.Kasım.2012, 16:43
hoş geldin :) yagmur bende asuman :)

Godfrey
19.Kasım.2012, 17:15
Manga okumayı animelerden çok seven birisini görmek çok güzel. Hoşgeldin foruma, umarım iyi eğlenirsin

uglybakura
19.Kasım.2012, 18:23
Manga okumayı animelerden çok seven birisini görmek çok güzel.
Mangasına göre değişir yav :D

Burakesan
19.Kasım.2012, 18:24
'Mangakanın anlatmak istediği gerçek hikaye mangadan okunur düşüncesindeyim.'

İşte bu cümle vurdu beni :banzai: Aynı görüşte insanlarla karşılaşmak neden böyle hoşuma gidiyor bilmiyorum ama çok hoş bir şey :bath:
Neyse bir hoşgeldin diyeyim öncelikle :=D:Piyano konusunda ben de meraklıyım hatta ufak tefek denemelerim oldu. Bleach OST'lardan bir şeyler çalışıyordum bir aralar. Ama o heves geçti :1178087843583[1]:Bir de üniversite işleri başlayınca hepten bıraktım cihaz da memlekette kaldı zaten :P

'Metal hastasıyım.'

Kanımda var !:gen:

Herneyse yeniden foruma hoşgeldin diyorum :) Çevirmenlik konusunda ekibimize katılmanı dilerdim ancak sitemizdeki Encoder'in işleri başından aşkın :P Ancak hem çevirisini hem de encode/edit yapabilecek biri olursa yeni bir projeye başlayabiliriz :( Yakında Encoderlik konusunda bu konuda bilgili ve deneyimli Sentinus'tan ders alacağım ve Encode işlerine de girişeceğim. Belki o zaman bir şeyler yapabiliriz :ml67:

hitsugaya33
19.Kasım.2012, 18:28
Hoş geldin forumda iyi eğlenceler ne kadar mangayı da sevsemde bende anime izlemeyi daha çok seviyorum nedense :D

Lady Melanie
19.Kasım.2012, 18:53
Foruma hoşgeldin:pompom[1]: Üşengeç olup bu kadar yazdıysan çalışkan halini merak ettim doğrusu:ml53: Piyano ve keman ne güzel bir birliktelik olur Eeee izleyip okuyorsan animede de mangada da tür ayrımı yapmamak gerek hepsinden ayrı bir tat alıyor insan:087_[1]: Sık sık forumda görmek dileğiyle :moli_7ree_064:

uglybakura
19.Kasım.2012, 19:01
'

'Metal hastasıyım.'

Kanımda var !:gen:


Buda beni vurdu :DTrue metal people wanna rock not pose :gen:

Dearest LayLa
19.Kasım.2012, 19:44
Çevirmenlik konusunda ekibimize katılmanı dilerdim ancak sitemizdeki Encoder'in işleri başından aşkın :P Ancak hem çevirisini hem de encode/edit yapabilecek biri olursa yeni bir projeye başlayabiliriz :( Yakında Encoderlik konusunda bu konuda bilgili ve deneyimli Sentinus'tan ders alacağım ve Encode işlerine de girişeceğim. Belki o zaman bir şeyler yapabiliriz :ml67:

Encode belası her yerde. Vakit bulsam ben öğrenip kendim yapacağım illeti.:haix: Bu encode sıkıntısı yüzünden ve şuan hali hazırda çevirmeye çalıştığım zahmetli bir seri yüzünden anime çevirisi kapasitem dolmuş durumda. Çevirmek istediğim çok manga var aslında ama edit çok zahmetli bir iş olduğundan henüz duyurmuş değilim çevirilerimi. Bitirmeden 'çeviriyorum ben' diye ortaya çıkmak istemiyorum, zaman konusunda ciddi sıkıntılarım var zira bakmayın böyle ortalıkta dolandığıma önümde hep bi ders kitabı kümesi var :D Yine de şuan çevirmekte olduğum anime bittiğinde belki iki grup için de çalışabilecek, daha çok anime&manga çevirecek vakit yaratabilirim ya da yaratamayabilirim bilmiyorum ama çeviri işlerim hızlandığında mutlaka buradaki yetkililere ve sana duyururum. :D

Çok teşekkür ederim minnaa ^^ Sıcak karşılamaları özlemişim.

Sentius
19.Kasım.2012, 20:21
Hoşgeldin Yağmur. Tanışma yazın çok güzel olmuş hepsini okudum. Açıkçası bir animeci olarak seninle anlaşabilir miyiz bilmiyorum. :=D:
Anime olarak da Rainbow, Hunter x Hunter izlemeni öneririm. Manga sadece Naruto'yu okuyorum o da animesi sanki biz fanlara tepki olarak yapılmış hissi verdiğinden. (2 bölüm normal 12 bölüm filler şeklinde :( ) Encode normal şartlarda 4-5 saat alan bir iş. Dolayısıyla bu şeyden illet etmen normal :D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şunu da yeri gelmişken belirteyim. (Daha önce de belirtmiştim)
Forumda site ismi ya da adresi vermek hiçbir şekilde yasak değil. (bazı site türleri dışında. Anladınız siz onu :p ). Dolayısıyla site linki verirken çekinmenize gerek yok, sonuçta bir kültür üzerine bir site ve bu kültür üzerine olan sitelerin adı geçmesi çok doğal bir şey. Sonuçta burası şirket olmadığına göre burada başka anime veya manga forumlarının sitelerinin vs. adının geçmesi bizim piyasa değerimizi falan düşürmez. :D Kaldı ki anasayfada sağ blokta ekleyebildiğimiz kadar siteyi ekledik. (Eklemediklerimiz ya emeğe saygısız olduğunu öğrendiğimiz sitedir ya da iconunu bulamadığımız).

Taiga
20.Kasım.2012, 18:46
Hoşgeldin:hi: Anime ve manga konusunda benimle benzer zevklere sahipsin. Şimdi sevdiğim mangalardan bir liste yapıp okumadığın varsa oku yazardım ama hem üşeniyorum hemde çoğunu okuduğunu düşünüyorum ama tür olarak webtoon'ları (noblesse, tower of god....) öneririm. Yazdığın gibi shonen çoğu ama mangalardan çizim ve kurgu açısından farklılar (japonların shonen mangalarından daha iyiler bence).

darkwolf
20.Kasım.2012, 19:25
Hoşgeldin :D Forumda iyi eğlenceler . Ben animeleri manglara genellikle tercih ediom ama arada mangası animesinden güzel olanlar çıkıo o zaman mangalarını daha çok tercih ediom

CloudT
20.Kasım.2012, 20:49
Okaeri, Yağmur-chan. Tanıdık bir yüz görmek ne hoş.


İşte tanıdık bir simanın verdiği sıcaklık belirtisi vol. 1


Her öğrenci gibi ders çalışmayı sevmem, çalışmamak için de böyle uzuuun uzun tanıtırım kendimi ki vakit öldüreyim.

Vol. 2


250ye yakın kitabım var kitaplığımda

Bir kısmını bana versene. :E___5363ZHJBPWFG:

Dearest LayLa
20.Kasım.2012, 21:04
Piii hemen yakalandım. :monk: Hoşbulduk CloudT *-*

Kitaplarımı okuyacak olanların belli kurallara uyması gerekiyor:
1-Kitap ayracı kullanılacak. Ufacık bir katlama izi görürsem yenisini aldırırım.
2-Kapakta tırnak izi olmayacak ve kapak fazla bükülerek okunmayacak.
3-Eller pisken kitap asla ve asla*2 ele alınmayacak.
4-Okurken uyuyakalınmayacak. Yastık olarak kullanılmayacak.
5-En fazla 15 gün içerisinde iadesi yapılmayan kitaplar daha sonra getirilse bile geri alınmaz.

Yukarıda geçen kurallara uymayanlara dost kitabevinin yolu görünür. 1. maddede belirttiğim gibi yenisini almakla yükümlüdürler. Bir daha da kitaplığımın yakınına yaklaşamazlar. :ml67: (Kısacası artık ödünç kitap vermiyorum ama ben çok özenli okurumdur dersen biraz düşünebilirim yabancı değiliz şurda:p )

CloudT
20.Kasım.2012, 21:30
Endişe etme, cidden istemiyordum. =P Ben de, kimseye vermediğimden -ki verdiğim kitaplar geri gelmediğinden, yada 6. el gibi yeni bir boyuta girmişcesine mahvolduğundan- doğal bir biçimde kitapları ödünç vermiyorum, bu yüzden anlıyorum. :haix:

hitsugaya33
20.Kasım.2012, 21:30
Piii hemen yakalandım. :monk: Hoşbulduk CloudT *-*

Kitaplarımı okuyacak olanların belli kurallara uyması gerekiyor:
1-Kitap ayracı kullanılacak. Ufacık bir katlama izi görürsem yenisini aldırırım.
2-Kapakta tırnak izi olmayacak ve kapak fazla bükülerek okunmayacak.
3-Eller pisken kitap asla ve asla*2 ele alınmayacak.
4-Okurken uyuyakalınmayacak. Yastık olarak kullanılmayacak.
5-En fazla 15 gün içerisinde iadesi yapılmayan kitaplar daha sonra getirilse bile geri alınmaz.

Yukarıda geçen kurallara uymayanlara dost kitabevinin yolu görünür. 1. maddede belirttiğim gibi yenisini almakla yükümlüdürler. Bir daha da kitaplığımın yakınına yaklaşamazlar. :ml67: (Kısacası artık ödünç kitap vermiyorum ama ben çok özenli okurumdur dersen biraz düşünebilirim yabancı değiliz şurda:p )

Oha direk yeni kitap alın ödünç almayın :D titizlik lvl99999999