PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuchiki Rukiahayalet
08.Kasım.2011, 13:46
http://i53.tinypic.com/2lwxcp2.jpg (http://i53.tinypic.com/2lwxcp2.jpg)

Rukia Kuchiki (Japonca: 朽木 ルキア - Kuchiki Rukia) anime ve manga serisi Bleach'de en önemli karakterlerden biridir. Rukia Jūshirō Ukitake emri altındaki 13. Bölükte bir şinigamidir. Normal bir lise öğrencisi olan Ichigo Kurosaki ile tanışır ve olaylar dizisi ile Ichigo, Rukia'nın güçlerini alır. Daha sonra mecburiyetten Ichigo'nun evinde kalmak ve şinigami görevini Ichigo'ya devretmek zorunda kalır. Tōshirō Hitsugaya’nun son zamanlarda yerine geçmesine rağmen Shonen Jump dergisinin anketlerinde devamlı olarak ikinci seçilen en popüler Bleach karakteridir.

Alt sınıfta doğan Rukia, asil bir aile tarafından evlat edinilmesine rağmen alçakgönüllülüğünü yitirmemiştir; nazik ve tertemizdir, sıradan insanlarla konuşmayı tercih eder. Ichigo’ya, ondan neredeyse on kat daha büyük olduğunu söylemesine rağmen, modern dünyanın yöntemleri hakkında hiçbir fikri yoktur (çünkü Ruh Cemiyeti Japonya’nın Edo Dönemi'ne benzer). Başlangıçta basit bir meyve suyu kutusunu bile çözememiştir ve modern Japonca’yı okuduğu mangadan öğrenir. Tite Kubo’ya göre, (beşinci kitapta) yarıyıl final sınavlarında Rukia, sıralamada 322 kişiden 302 olmuştur. Japonca haricindeki sınavlarının çoğundan kalmıştır.

Rukia başarılı bir oyuncudur, bir çok zor durumdan bu yolla kurtulur. Ichigo, her zaman olayı kavrayan tek kişi gibi görülür ve onu numara yapmakla suçlar. Ayrıca çizim yapmaktan hoşlanır (oldukça kötü), insan ve hollow çizimleri nispeten tavşanlara ve oyuncak ayılara benzer.

souleater
04.Mart.2012, 16:08
blech de sevdiğim üç kişiden biri.

Hetalia
15.Temmuz.2012, 01:43
bilgiler için saol bu karakter en iyisi zaten :3 ( kızların arasında ama orihimeyide çok sewerim :ak:) eline sağlık

Resort
15.Temmuz.2012, 11:20
​Tanıtım çok güzel olmuş zaten favori karekterlerimden biridir.

ProDigy
20.Temmuz.2012, 17:24
ellerine sağlık güzelm olmuş haha mini boy rikia kon la ilişkileri hoşuma gidiyor