PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shinsekai Yori TartışmaCloudT
20.Kasım.2012, 23:50
Shinsekai Yori, serisine ait tartışma konusudur.

<--- Güncellendi --->

Bölüm 8

2 yıl aradan sonra geçen zaman cidden ilginleşmiş. Lezbiyenliğin ve homoseksüelliğin yaygınlaşıp, cinsellik seçimlerinin absürtleştiği bu döneme gelene kadar neler oldu acayip merak ediyorum. O dil sahnelerinde oha neler oluyor lan diye tepki verdim.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mdle6yIPZc1r4pa0lo2_500.gif

http://i1207.photobucket.com/albums/bb480/Yumekichi11/Picture%2038/bfffscv_zps65f1bd04.gifAyrıca yeni gele Rahip midir nedir, Shun'a ne yaptıysa, artık Shun yok durumuna geçildi. Çocuk, resmen öldürüldü yada onlara göre sterilize edildi. En azından gidişat onu gösteriyor.


Bölümler git gide heyecanlanmaya ve merak konusunda keyiflendirmeye başlıyor. 25 bölüm olunacağı düşünüldüğünde cidden iyi bir seri olacağı bana göre aşikar. Ama umarım, ilerleyen bölümlerde bu keyfi kaçırmazlar ve batırmazlar.

CloudT
27.Kasım.2012, 20:42
Bölüm 9

http://i46.tinypic.com/30cakpj.jpg

Kesinlikle harika bir bölümdü, en iyilerden biriydi. Hani seriyi izledikçe keyfim yerine geliyor, sonunda böyle esrarengiz ve merak uyandıran ahanda oldu olacak ama olmadı oha neler oldu gibi acayip triplere sokan böyle serilere bayılıyorum.

Bu bölümde Shun ve ailesini kaybettik kesinleşti, ama fertler tarafından. Yani arkadaşları aramaya devam ediyor belki ileride bir şeyler olur, karşımıza çıkar mı çıkar her şeyi beklerim.


Geçmişe-dönüşlere sahip yanlarıda vardı, ve sacchan'ın kardeşi olduğunuda öğrendik.

Ayrıca, şu lion-beast modülü yaratıkta bir acayipmiş. Tam da yerine bıraktılar, acaba saldıracak mı saldırmayacak mı yoksa başka bir şey mi olacak, ne diye varlar, amaçları nedir ne değildir diye merakıma bir merak daha eklendi.

DEmre
28.Kasım.2012, 12:05
Ah be Shinsekai Yori.İyi bir yer edinicekti hafızamda ama şu 8. bölüm bitirdi beni:indotz:.Şimdi artık seride ne olursa olsun animeyi hatırlayınca mutlaka oda gelir aklıma.Neyse o kısmı geçelim.İyi bir konu ilginç bir şekilde işlenmiş.Hikayenin gidişatı çok iyi tahmin edilemicek şekilde ilerliyor.Her bölümde insanı şaşırtmayı başarıyor. özellikle 8 yuh artık dedim:yellowcard:. Hele o bölüm sonları yokmu öyle bir yerde bitiriyorlar ki bölümleri cumartesi günleri artık rawını bile görsem beklemiyorum.Arada grafiklerde ilginçlikler oluşuyor ama olsun animenin atmosferine uygun olmuş bence çokta takılmıyor insan bu kısımlara.İzlenebilirlik konusunda anime bitmeden izlenebilirliği hakkında yorum yapamıyorum çünkü bazen bu tarz animeler hayal kırıklığı yaşatacak saçma ve gereksiz sonlarla bitebiliyor.Sezon sonuna kadar sabrederseniz açık bir yorumda getirebilirim anime hakkında.Sabredemezseniz de zaten birinci bölümü izleseniz yeter.Diğerlerinide izlemeden bırakamazsınız.

CloudT
03.Aralık.2012, 03:14
Bölüm 10

http://i850.photobucket.com/albums/ab68/macanrox/Screenshot2012-12-01at125300AM.png


Bu bölüm gerçekten de iyiydi.

-Lanetli güç nedir, ne değildir öğrendik.

-Karma şeytanı gibi durumların oluşmasının sebeplerini öğrendik.

-Bilinç altı hakkında okuduğum teorilerin şaşkınlığını yaşadığım dönemlere geri döndüm ve nelere kadir olduğunu bir anime serisinde iyice anlamış oldum ve ayrıca seride geçen anetli gücün, karma şeytanın tek sebebi bilinç-altıymış.

-Shun öldü! Hem de gözlerimizin önünde ve oldukça üzücü bir şekilde.


Cidden, seyirlik bir bölümdü.