PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakate Kakashi (Naruto)hayalet
08.Kasım.2011, 13:53
Genel Bilgiler

Kakashi Konohagakure Konoha Köyü'nün Jounin ninjalarından birisidir. Kendisi ; Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke ve Haruno Sakura isimli geninlerden oluşan 7. Takıma Jounin olarak atanmıştır. Kendisi ayrıca Kopyacı Ninja Kakashi veya Şaringanlı Kakashi olarak da tanınmaktadır.


Kişisel Özellikleri

Kakashi başlarda güçsüz ve güvenilmez gibi görünmüştür.Ancak Kendisi istisnai şekilde çok yetenekli bir ninja olup, 6 yaşında Chunin rütbesine 13 yaşında ise Jounin rütbesine erişmiş olan bir "harika çocuk"tur.Takımla buluşma yerlerine her zaman geç gider ve bunun nedeni olarakda bazı nahaneller uydursada asıl nedeni Jiraiya-Samanın yazdığı flört kitabıdır.Takım arkadaşlarını her zamn koruyan ve güler yüzlü bir kişiliğe sahiptir.


http://4.bp.blogspot.com/_CLwtoi5F0_U/SwdeFYCBA4I/AAAAAAAAACk/AM1kqObMiEI/s1600/kakashi.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_CLwtoi5F0_U/SwdeFYCBA4I/AAAAAAAAACk/AM1kqObMiEI/s1600/kakashi.jpg)

Sharinganının Hikayesi

Sol gözündeki sharinganı ona takım arkadaşı Obito Uchiha vermiştir.Minatonun(4.Hokage) takımın yer alan bu iki arakdaş ve Rin zorlu bir görev almışlardır.Bu görev esnasında rin kacırılmıştır.Obiro ve Kakashi Rini kurtarmak için iki düşman ninja ile bir mağrada karşılaşmışlardır.Düşman bir jutsu ile mağrayı yıkmıştır.Obito Kakashinin üzerine düşen kayalıkları görünce Kakashiyi kurtarmak istemiştir.Kakashiyi kurtarmıştır ama kendisi kayaların altında ezilmiştir.Ve o esnada Sharinganını cıkarıp Kakashiye vermiştir.

http://www.narutoimagens.com/img/naruto257752362.jpg (http://www.narutoimagens.com/img/naruto257752362.jpg)


Sharinganın Özellikleri

Sol gözündeki sharinga sayesinde 10002den fazla jutsu kopyalayabilmektedir.Sol gözündeki bu özellik, sadece neredeyse yok olmuş olan Uchiha ailesinin bazı fertlerinde görülebilen, o aileye özgü genetik bir özelliktir. Normal gelişimini tamamlamış ve faal haldeki Şaringan özelliğine sahip olan sol gözünün kırmızı göz bebeği içerisinde üç virgülümsü işaret bulunmaktadır.


Mangekyou Sharingan

Mangekyou Sharingan yüksek seviyeli bir göz tekniğidir. Mangekyou Sharingan'ı dünyada sayılı kişiler kullnabilmektedir. Mangekyou Sharingan'ı elde etmek isteyen kişinin duygusal bulanım, şok geçirmesi gerekmektedir. Kakashi'nin Mangekyou Sharingan'ı elde etmesinin nedeni arkadaşı Uchiha Obito'nun kaya altında kalmasıdır. Kakashi bu durumu görüp çok etkilenmiştir. Mangekyou Sharingan'ı Deidara ile savaşta o durumu düşünerek açmıştır.

Düzenleme : Ryuu
Alıntıdır..