PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Anime] Yeni Sailor Moon Animesi DuyurulduBurakesan
05.Ocak.2013, 13:21
http://i.imgur.com/KUoX5Ro.jpg

Sailor Moon'un 20. yıl dönümü için yapılan etkinlikte yapılan duyuruya göre 2013 yazında yeni bir Sailor Moon anime serisi başlayacak. Yeni serinin açılış şarkısını Momoiro Clover Z grubu seslendirecek.

Türkiye'de Ay Savaşçısı adıyla gösterilmiş olan Sailor Moon'un 20 sene içinde dünyada 35 milyonun üzerinde kitabı ve mangası satılmış ve eşyalarıyla beraber yaklaşık 5 milyar dolarlık bir pazar oluşturmuş durumda.

Anime.gen.tr'den alıntıdır

Lady Melanie
05.Ocak.2013, 13:40
Evet evet merakla bekliyorum :005_[1]: 8 yaşımdayken Mamoru, Japonya'ya gitmeyi isteme sebebimdi:shy: Bakalım nasıl bir seri olacak, umarım beklentileri karşılar:pompom[1]:

The.Forsaken
05.Ocak.2013, 22:41
Uvv süper bir haber erkek olmama rağmen bende çok severdim bu animeyi kaçırmadan izlemeye çalıştımı hala hatırlıyorum sonra ne olduysa izlemeyi bıraktım galiba okulabaşlamıştım yayın saatlari çatışıyordu :D Bu arada ana konudaki resimde 403 forbidden hatası var ^^

dark.lord
05.Mayıs.2013, 18:50
Ahaha çocukluğum geri dönüyor :D

Black Wings
05.Mayıs.2013, 19:12
O kadar bekledikten sonra oldu mu şimdi?

Uzun yıllar sonra, yeni anime serisi Bishoujo Senshi Sailor Moon 2013 ile anime severlerin yeniden karşısına çıkacak olan shoujo klasiğinin yaz aylarında başlayacağı açıklanmıştı ve animenin Temmuz’da başlaması beklenmekteydi. Uzun bir süre herhangi bir gelişme yaşanmazken yaşanan yeni gelişme ise kimsenin hoşuna gitmedi.

Mamoru Chiba karakterinin seiyuusu Furuya Toru, Fransa’da gerçekleşen Festival Cartoonist’te animenin yaza yetişemeyeceğini iddia etti. Yeniden aynı rolü üstlenip üstlenmeyeceğini ise açıklamadı. Konuyla ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmazken, Furuya Toru’nun iddialarına Sailor Moon ekibi tarafından herhangi bir yalanlama da gelmedi. Şimdiye kadar somut hiçbir şey görmediğimiz de düşünülürse bu ihtimal yüksek gibi duruyor.

Bunun dışında 5 Mayıs’tan itibaren Japonya’da 1992 yapımı Sailor Moon animesinin özel bir kanalda yeniden gösterime gireceği açıklandı. 46 bölümlük seri haftada ikişer bölümden yayınlanacak bu da 6 ay gibi bir süreye denk geliyor. Furuya Toru’nun açıklamalarına bir cevap verilmeyip, bir de bu açıklamanın yapılması seriyi bekleyenleri iyice umutsuzluğa soktu.

Umarız daha fazla beklemeyiz ama hazırlıklı olmakta fayda var. Sailor Moon’u beklemeyen var mı?

GÜNCELLEME: Sailor Moon animesinin ertelendiği Kodansha tarafından doğrulandı. Çıkış tarihi net olarak belli olmazken, anime serisinin 2014′ten önce başlaması için çalışıldığı ortaya çıktı.


Kaynak : turkanime.tv> Anime Fantastica (http://www.animefantastica.com/)
böyle bi yazı da vardı.