PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : The King 2 Hearts^^Lady Melanie
22.Ocak.2013, 17:21
The King 2 Hearts

http://2.bp.blogspot.com/-NMvJMX6qU8A/T9DQ20hSpNI/AAAAAAAAASw/6r8XUKMr_qI/s1600/The-King-2hearts-Poster-2.jpg

Konusu: Bu dizi Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki ilişkilere bir nevi ışık tutma amacıyla yapılmış. Dizide, Kuzey-Güney Kore'deki yaşam farkı vurgulansa da temel amaç bu farklılıkları aşıp barış ve huzuru sağlama fikrini net bir şekilde görebiliyoruz. İzlerken acaba burada asıl amaç neydi diye düşünmedim değil. Neyse sadede geleyim. Uluslararası bir turnuva için Kuzey Kore ve Güney Kore ortak katılmaya karar verir ve bir takım oluştururlar. Sonrasında olayla gelişmeye başlar.

http://jediprincess.files.wordpress.com/2012/12/king-2-hearts-lee-jae-ha.jpg

Veliaht Prensimiz Lee Jae Ha; başına buyruk, vurdumduymaz ve kinci biri. Prens olmanın gereklilikleri vardır ya işte Lee Jae Ha da prens olmaması için tüm özellikler vardır. Tabii görünüşte öyle biri göz önünde olmamak için iyi taraflarını saklıyor da diyebiliriz. Kuzey Koreli bir kadına aşık olması da yaşayacağı zorlukların başlangıcı oluyor.

http://kristinecuer.com/wp-content/uploads/2012/06/kim-han-ah-300x239.jpg

Secret Garden'da asabi, kendinden emin bir rolde oynayan Han Ji Won'u bu dizide, bir asker olsa da sevimli halleri olan Kim Hang Ah olarak görüyoruz. Açıkçası onu bu rolde görmek biraz tuhafıma gitti. Prens nişanlısı olmak zor, bir de Kuzey Koreli biriysen daha zor. Kuzeyden Güneye gelen bir gelin olarak çok zorluk çekiyor. Onun yaşadığı zorluğu görünce azıcık içiniz burkuluyor ama zamanla işi idare etmesini öğreniyor tabii.

http://en.korea.com/files/2012/06/529.jpg

Lee Jae Ha'nin kız kardeşi yani prensesimiz. Bir prenses bu kadar sevimli olabilir mi? Ben çok yakıştırdım bu role. Deli dolu, yüzünden gülümsemesi eksik olmayan, kendini yükseklerde görmeyen içten bir kız. Ahh ahh bu dizide biraz dram var onu hatırlatıyım. Bu tatlı prenses ilerleyen bölümlerde sizi çok üzecek, gözleriniz dolu dolu olacak, benden söylemesi.

http://4.bp.blogspot.com/-5v0OR1eWOio/T1hdOa6qA2I/AAAAAAAAAno/DBMQY_Gtnb4/s1600/yoon+jae+mun.jpg

Kesinlikle bu gülümsemeye kanmayın. Bütün dizilerde kötü karakterler vardır. Hani bazıları canınızı çok sıkar, ekranda belirince hiçbir şey yapmasa dahi saymaya sövmeye başlarsınız. İşte bu böyle bir adam hatta bir kademe daha fazlası diyebilirim. Tam bir psikopat, egosu tavan yapmış. Ama adam rolün hakkını vermiş yani. Zaten dizide ne kadar gözyaşı döken karakter varsa hepsi bu adam yüzünden oluyor. Kızgınlıktan adını söylemeyi unutmuşum dizideki adı John Mayer :D

http://img.ohkpop.com/2012/05/02/nT61mD45.jpg

Veliaht prense göre tam bir kadın avcısı. Ama öyle değil tabii. Prensten daha düşünceli, anlayışlı ve nazik olduğu için kıskanılması doğal. İlerleyen bölümlerde prensesin koruması olacak.

2012'de MBC Drama Ödülü ve iki tanede Seul Ulusal Drama ödülü kazanmış bir dizi. 20 bölümlük tadı damağınızda kalacak bir dizi. Romantik komediyi, dramla ve biraz da siyasetle yoğurmuşlar ve gayet uyumlu olmuş her şey. Şöyle birkaç bölüm bir izlemeye başlayın hele neden bu dizinin sevildiğini anlarsınız. İzleyen arkadaşlar, beğenen ve beğenmeyenler yorumlarını eksik etmesin.
(Tanıtım bana aittir.)


http://www.youtube.com/watch?v=e0NSUNMBPbA

CloudT
23.Ocak.2013, 00:46
İzlesem mi acaba... Böyle işin içine kraliyet ailesi falan gibi acayip rütbeli insanlar girdi mi pek haz etmiyorum ama hoş bir yapıma da benziyor...

Resort
23.Ocak.2013, 10:01
Pylaşım için teşekkürler konusus güzelmiş...

darkwolf
23.Ocak.2013, 11:44
paylaşım için teşekkürler

Lady Melanie
23.Ocak.2013, 16:30
İlk bölümlerdeki eğlenceye kandım izlemeye başladım ama sonra sonra yavaştan yavaştan dram ortaya çıktı kalbim zor dayandı. Final bölümü mutlu sonla bitse de üzüldüm. CloudT (http://www.animesue.com/member.php?u=688) yine de izlemeye değerdi. Bir de resmiyet rütbeler insanı çok germiyordu. En azından ben öyle hissettim.

CloudT
23.Ocak.2013, 16:56
O halde sözüne güvenerek bir bakayım. :moli_7ree_072: