PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Capital Scandal / 경성스캔들-fawn-
23.Ocak.2013, 21:16
http://a1301.hizliresim.com/15/r/j8jwv.jpg

Yapım Yılı: 2007

Bölüm Sayısı: 16

Tür: Tarihi, Romantik,Komedi

Yönetmen: Han Jun Seo

Senaryo:Jin Su Wan

Yapımcı:Lee Jeong Seop, Jeong Seong Hyo

"Bana devrimin ne olduğunu öğret, ben de sana aşkın ne olduğunu öğreteyim."


Hikâye 1930'lu yıllarda Chosun'nun -Kore'nin eski adı diyebileceğimiz- Japon işgali altında olduğu bir dönemde geçiyor. Kendi halinde bir kitapçı dükkânı olan öğretmen Na Yeo Kyung ise ölen babası gibi Chosun'nun bağımsızlığına kavuşmasını amaçlayan bir özgürlük savaşçısıdır. Gizli bir örgüt tarafından kendisine verilen görevi yerine getirmeye çalışırken Sun Woo Wan isimli bir magazin dergisinin yazarı ile yolu kesişir ve görevi eline yüzüne bulaştırır. Öte yandan Sun Woo Wan ise kendi halinde gününü gün eden çapkın genç bir adamdır. Arkadaşlarıyla girdiği bir iddia sonucu Na Yeo Kyung'un kalbini kazanmayı çalışır. İkili arasında geçen komik olayların yanında gizli bir örgüt tarafından suikastlar gerçekleştirilip , Japonya'nın önemli isimlerinden olan şahıslar öldürülmektedir. Jung Road Polis Karakolu'ndan olan Lee Soo Hyun, Lee Kang Ku ve Japon Polis Amiri Ueda Mamoru ekibi de işlenen bu cinayetleri araştırmakla meşguldür.

Karakterler/Oyuncular

Na Yeo Kyung (Han Ji Min)

http://d1301.hizliresim.com/15/r/j8l74.jpg

Kendisi bir öğretmen olup küçük bir kitabevi işletmektedir. Japon işgali altında bulunan ülkesinin bağımsızlığına kavuşması için büyük çaba sarf etmektedir.Bu yüzden lakabı Jo Ma Ja (Son Chosun Kadını)'dır. Ancak ilk görevinde başarısız olmuştur. Buna rağmen içindeki özgürlük ateşi hala yanmaya devam etmektedir. Öyle ki bunu hayatının her alanına yansıtmaktadır (döneminde modern elbiselerle dolaşmak yerine eski Chosun kadınları gibi giyinmektedir ...). Ancak ilerleyen zamanda işin içine aşk da dahil olunca kafası karışmaya başlayacaktır.

Sun Woo Wan (Kang Ji Hwan)

http://d1301.hizliresim.com/15/r/j8l7t.jpg

Zengin bir ailenin çapkın oğludur. Bir magazin dergisinde çalışıp gününü gün eden bir tiptir. Ailesi ile çoğu kez anlaşamadığında soluğu genel ev sahibi gisaeng Cha Song Joo'nun yanında almaktadır. Kaybettiği abisi nedeniyle aslında içinde gizli bir acı barındırmaktadır ve bu acıdan da geçmişte en yakın arkadaşı olan dedektif Lee Su Hyun'u sorumlu tutmaktadır.Na Yeo Kyung ile karşılaşmasından sonra başına türlü aksilikler de gelmiştir. Arkadaşlarıyla girdiği iddia nedeniyle Na Yeo Kyung'un kalbini kazanmaya çalışmaktadır. Ancak girdiği bu iddia ile hiç beklemediği olaylarla ve duygularla karşı karşıya gelecektir.

Cha Song Joo (Han Go Eun)

http://d1301.hizliresim.com/15/r/j8lkd.jpg

Bir genel evin sahibi olup şehrin en ünlü kadınıdır. Küçükken babası tarafından satıldıktan sonra intihar etmeye çalışmış ancak Lee Soo Hyun söylediği sözler sayesinde bundan vazgeçmiş ve yaşama dört elle sarılmıştır. Kendisi hakkında daha çok şey söylemek isterdim ama söyleyeceklerim büyük spoilerlar içerdiği için izleyip öyle öğrenmenizi tavsiye ederim.

Lee Soo Hyun (Ryu Jin)

http://e1301.hizliresim.com/15/r/j8lvh.jpg

Gençken Woo Wan ve abisiyle çok yakın arkadaşken çeşitli olaylalar sonucu Woo Wan ile araları bozulmuş ve kendisinin Japon Polis Karakolu'nda işe başlamasıyla tüm bağlarını koparmıştır. Cha Song Joo gibi gizemli bir karakter olup cinayetleri araştırmaktadır. Ancak Woo Wan karşılaşmasıyla eski defterler açılacaktır.

Diğer Karakterler

Çatlak Dergi Ekibimiz (Soldan Sağa) : Kim Tak Goo (Kang Nam Gi), Wang Gol (Ko Myeong Hwan), Sin Se Gi (Heo Jeong Min)

http://c1301.hizliresim.com/15/r/j8ms6.jpg

Bu ekibi anlatmaya kelimeler yetmez o kadar deli dolulardı ki serinin komedi unsuru içermesinin başlıca nedeniydi bu ekip.

Ueda Mamoru (Ahn Seok Hwan) & Ueda Sachiko (Kim Hye Ok) Çifti

http://c1301.hizliresim.com/15/r/j8mxf.jpg

Şu adamın yer almadığı bir dizi göreyim dişimi kıracağım. :D Aman yanlış anlaşılmasın kendisi gerçekten harika bir oyuncu. Karakolun baş lideri diyeceğimiz ancak kimsenin kaale almadığı, dinlemediği bir lider. Öte yandan karısından korkması da seyirciyi güldürmeye yetiyor. Sachiko ise zor beğenen, istekleri yerine getirilmeyince kocasının başında bitip onu tehdit eden (çünkü Mamoru-san şu an bulunduğu mevkiye Sachiko'nun babası sayesinde gelmiş) kendini beğenmiş bir hatundur. İkili arasında geçen tartışmalar kavgalar yine komik ve güldüren nitelikte. Ancak bu çift ile bana inceden inceye Japon kesimine hafif bir gönderme de yapılıyor gibi... İzleyip siz karar verin.

Lee Kang Go (Yoon Ki Woon)

http://g1301.hizliresim.com/15/r/j8n7k.png

Her ne kadar bir polis olsa da serinin kötü karakteri. Na Yeo Kyung' un çocukluk arkadaşı. Japonya adına çalışmaya başladığından beri Na Yeo Kyung ile ilişkisi kopuktur.

Choo Geon Deok (Jang Tae Seong)

Genel evde çalışmakta. Cha Song Joo'nun sağ kolu.


http://www.youtube.com/watch?v=F5vQDzDeaGkLady Melanie'nin açtığı başlıkları görünce ben de sevdiğim bir yapımla huzurunuza çıkayım dedim. ^^

"Bana devrimin ne olduğunu öğret, ben de sana aşkın ne olduğunu öğreteyim."

Bu sözü okuduktan sonra diziye başlama kararı aldım ve iyi ki de başlamışım.
Bana göre hakkettiği ilgiyi ve değeri göremeyen yapımlardan birisi. Oysa ki geçtiği dönem, mekân ve kıyafetler,vs. çok güzel yansıtılıyor. Kore'nin Japonya'nın himayesi altında olduğu o yılları traji-komik bir şekilde ele alıyor. Dizide yer alan her bir oyuncu da mesleklerinin hakkını veriyor. En etkileyici hayat öyküsüne sahip hiç şüphesiz gisaeng Cha Song Joo idi. Ayrıca Kang Ji Hwan ise yine deli dolu bir rol ile karşımızda. Dizi tarihi ögeler barındırsa da komedi, aksiyon ve dramayı; her bir türü seyirciye çok iyi tattırıyor ki romantizm bunun başında geliyor muhahaha. :D Tek şikâyetim serinin konusuna sadık kalamaması. Çünkü devrim için özgürlük babında yola çıkıp ilginç bir final ile nokta koyuldu diziye. Ama yine de çok takılmayın derim. İzleyin izlettirin. *-*

Sentius
23.Ocak.2013, 23:16
Tebrikler arkadaşlar. Çok güzel tanıtımlar hazırlıyorsunuz. (Kore dizisi izleyeme başlayacağım sayenizde) :wahaha:

The.Forsaken
24.Ocak.2013, 15:25
Tanıtımı görünce azım açık kaldı çok güzel olmuş ellerine sağlık :028_[1]: