PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Croco vs VergoEneru
18.Mart.2013, 21:01
Crocodile vs Vergo
Vergo : Rokushiki ve hakide ustadır, full armament yapabiliyor. Doflamingo'nun sağ kolu ve denizcilere Doflamingo tarafından yerleştirilen bir adamdır. En son koramiral mevkisinde olduğu görüldü ve en güçlü koramiraller arasında olduğunu ispatladı Law'ı başta kalbini kontrol ederek yendiğini gördük, ama daha sonra Law kalkar kalkmaz tek attı Vergo'ya. Çünkü Vergo onu daha önce hakkıyla değil kalbini sıkarak yenmişti. Bu bir schibukai-koramiral arasındaki seviye farkıdır görüldüğü üzere. Yani Oda, Doflamingo vs Smoker , Law vs Smoker, Law vs Vergo dövüşlerinde bize açık ve net bir Schibukai ile bir Koramiral arasındaki farkı gösterdi.

Crocodile : Zaten gücü malım. Kum meyvesi yemiş yılların tecrübesine , korkusuz bir delikanlıdır. Op evreninde bu adamı yenecek adam çok azdır ( Belli başlı kişiler amiraller,Wb,Garp,Reyleigh,Jozu vs..)
Doflamingo buna arkadan saldırdığında mangada görüldüğü üzere ona ciddi bir şekilde saldırıyor, animeyi baz almıyorum bakın mangayı baz alıyorum. Mangada kanca ve tekme çarpışırken Doflamingo sırıtmıyor ve gayet ciddi olduğu gözüküyor. Üstelik Doflamingo bu adama ortaklık teklif ediyor ve aralarında bir atışma başlıyor. En azından Doflamingo ve Mihawk gibi adamlarla hemen hemen aynı kulvarda olduğunu gösterdi Crocodile. Çünkü Jozu'ya yenileceğini kabul etmiştir, ama Mihawk ve Dof'la savaşacağını göstermiştir, bu yüzden iki tarafta dövüş uzun süreceği için ayrılmışlardır. Wb'ye saldırması ise tamamen duygusaldır, çünkü gençliğinde yeni dünyada takılırken Wb'ye yenilgisi bu adamı çok üzmüştür. Wb'ye olan kini gözünü boyamıştır, ama onun dışında ciddi daldığı biri yoktu Marinfort'ta. Mihawk'a ve Doflamingo'ya ciddi bile dalmadı adam. Oda bence bu adama Marinford'ta iadei itibar yaptı ve gerçek seviyesini gösterdi. Üstelik Wb'ye yenilgisi yüzünden baya zayıflamıştı ve Alabastada 4 yıl boyunca örgüt başındaydı, bu sürede karşısına adam gibi biri çıkmadığı için hamlamıştı. Yoksa çaylaklık döneminde çok daha güçlü olduğu Doflamingo gibi bir adamın ona ortaklık teklif etmesinden belli oluyor. İd'de kızgın kazana giripte çıkan çok az kişiden biri olduğu wikia'da geçiyor. Üstelik level6 nın korkusuz korsanlarına sürekli işkence yapılmıştır ve Crocodile'da bu adamlardan biridir. Dayanıklılık olarak id'den sonra 10 kat daha dayanıklı bir halde gelmiştir ve eskisi gücüne şuan kavuşmuştur muhtemelen. Wb bunu yenerken gücünü baya zayıflatmış çünkü. Ama şuan tekrar gençliğindeki gibi korsan ve bu yüzden tekrardan eskisi gibi güçlü bir adam haline gelmiştir. Haki seviyeside 4 yıldır Alabastada adam gibi biri olmadığı için düşmüş hatta kullanamaz hale gelmiştir diye düşünüyorum. Çünkü bu denizde ilerlerken güçleniyorsun ama beklersen hamlıyorsun. Reyleigh'te Kizaru'ya böyle birşey demişti , artık yaşlanıyorum hamladım tarzında. Adam Luffy ile 2 yıl antrenman yaptı tekrar eski gücüne kavuştu şuanda. Croco'daki olayda budur diye düşünüyorum.
Vergo'da çok sağlam bir adam hafife almayalım. Ben bu vs yi Crocodile'in kazanacağını düşünüyorum. Çünkü schibukai-koramiral seviyesini Oda apaçık gösterdi.
Moria'da schibukai idi derseniz, Doflamingo o adama ; Schibukai olacak seviyede değilsin, güçsüzsün demişti. Bunu unutmayın, Dof diyorsa doğrudur. Öyle her önüne gelen Schi olamaz. Ve Croco'nun çaylakken çok çok güçlü olduğunu savunuyorum bu yüzden o adamlarla rahat muattap olabiliyordu Marinfort da. Alabastada hamlayınca geriledi büyük ihtimal.


http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20130114202548/onepiece/images/a/af/Crocodile_Infobox.png
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20130115020256/onepiece/images/c/c2/Manga_Vergo_Infobox.png

Sentius
19.Mart.2013, 10:43
Gereksiz iletiler silinmiştir. Birebir sohbetleri özel mesajla sürdürünüz.

Konu için teşekkürler. :)