PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pasta / 파스타-fawn-
29.Nisan.2013, 17:47
http://d1303.hizliresim.com/17/m/l74qq.jpg


Tür: Duygusal, Romantik, Komedi, Yemek

Yapım Yılı: 2010

Bölüm Sayısı: 20

Bölüm Süresi: 70 Dakika

Yönetmen: Kwon Seok Jang

Senaryo: Seo Suk Hyang

Oyuncular: Gong Hyo Jin (Seo Yoo Kyung), Lee Seon Gyun (Choi Hyun Wook), Chu Alex (Kim San), Lee Honey (Oh Sae Young), Jeong Da Hye (Park Mi Hee), Ha Jae Sook (Lee Hee Joo), Son Sung Yoon (Park Chan Hee), Lee Sung Min (Seol Joon Suk), Choi Jae Hwan (Jung Eun Soo)

Kore Ekibi: Lee Hyeong Cheol (Keum Seok Ho), Jo Sang Ki (Jung Ho Nam), Baek Bong Ki (Min Seung Jae), Heo Tae Hee (Hang Sang Shik)

İtalya Ekibi: No Min Woo (Philip), Choi Jin Hyuk (Sun Woo Duk), Kim Hyun Woo (Lee Ji Hun)

http://g1303.hizliresim.com/17/n/l8pgw.jpg

Şef: Senin... ellerin çirkin, dudakların da güzel sayılmaz.

Balık: Biliyorum.

Şef: Burnun bile bir tuhaf. Alkolün etkisinden falan mı bilmiyorum ama
şu an bana hoş görünen bir şey var.

Balık: Neresi?

Şef: Burası (sağ gözünden öper *-*). Gözlerinin biri burada olduğu için burası da (sol gözünden öper *-*).
Hey balık, eğer kesme tahtamdan kurtulmaya çalışırsan... ölürsün.

Hikâyemiz Kore’de İtalyan La Spera isimli bir restaurantta başlıyor. Seo Yoo Kyung şef olmak için La Sfera’da 3 yıl boyunca mutfak asistanlığı yapmıştır ve üçüncü yılın sonunda mutfağın baş şefi Totti artık ona tava tutabileceğini (makarna asistanı-şefi) söyler. Ancak Yoo Kyung ‘un bu sevinci kısa sürecektir. Çünkü restaurant müdürü ile anlaşamayan Totti istifa eder. Ardından uzun süre İtalya’da eğitim almış Choi Hyun Wook isimli bir şef mutfağa dahil olur. Şefimiz ilk gün mutfaktaki herkes tarafından pek sevilir (özellikle de hanımlar). Oysa yeni şefin diğer yüzünü henüz görmemişlerdir.

http://g1303.hizliresim.com/17/m/l73l4.png

Şunu da belirtelim Hyun Wook geçmişte yaşadığı bir olaydan ötürü bayan şeflere bir antipati duymaktadır ve bu mutfaktaki bayan şefler açısından iç açıcı bir durum değildir. Ertesi gün korkulan olur hanımların başına türlü aksilikler gelir bu da Hyun Wook’un bütün bayan şefleri mutfaktan kovması için davetiye çıkarır. Hiç kuşkusuz bundan en çok Yoo Kyung etkilenir. 3 sene boyunca eline tava almayı beklemiş, bir çömez olarak tüm ayak işlerine koşmuş ama 2 gün sonra mutfak asistanlığını bile kaybederek kovulmuştur. Yine de Yoo Kyung yılmaz, kovulmasına rağmen La Sfera’ya döner ve mutfakta çalışmaya başlar. Bu esnada bayanların yokluğunda ise mutfakta bir karmaşa başlamıştır. Verilen siparişler tam zamanında hazırlanamaz ki bunun sebebi Hyun Wook’un yan şefler tarafından yapılan hiçbir yemeği beğenmemesidir. Kısacası mutfakta bir hengâme hakimdir. Daha sonra Hyun Wook’un tanıdığı İtalya’dan yeni bir ekip mutfağa dahil edilir (ki böylece Kore ve İtalya grubu şeklinde bir çatışma başlayacaktır).

http://g1303.hizliresim.com/17/m/l73ll.png


(Sol taraf Kore ekibi, sağ taraf İtalya ekibi)


http://g1303.hizliresim.com/17/m/l73md.png

Çok detaya girmeden biraz da ana karakterlerimizden bahsedelim isterseniz;

Karakterler

Seo Yoo Kyung (26)
http://d1303.hizliresim.com/17/m/l73nd.png

Annesi ile geçmişte yaşadığı bir olay yüzünden La Spera’da çalışmaya karar vermiştir. 3 yıl mutfak asistanlığı yapıp tam makarna şefi oldum derken yeni gelen şef yüzünden hayalleri altüst olur. Buna rağmen pes etmemekte kararlıdır. Bir babası ve tıp okuyan bir erkek kardeşi vardır. Babası ile çok iyi anlaşamasa da aslında aralarında görünmeyen güçlü bir bağ var ki buna ilerleyen bölümlerde daha iyi anlıyoruz. Gong Hyo Jin’nin bu karakter ile oyunculuğunu daha çok sevdim.O kadar rahat ve doğal ki sanki hiç zorlanmıyor rol yaparken...


Choi Hyun Wook (32)

http://d1303.hizliresim.com/17/m/l73pb.png


Gençken ailesi ile İtalya’da yaşamış ve ahçılık dersleri almıştır. Ailesi Koreli olmasına rağmen konuşması, aksanı, görünüşü ile bir İtalyanı andırmaktadır. (Öyle ki ilerleyen zamanlarda bu hareketleri mutfaktaki diğer şefler tarafından taklit edilmeye bile başlanır.) Baş şef ünvanı kazandıktan sonra La Spera’ya gelmiştir. Oldukça sert ve otoriter olan şefimiz kolay beğenen birisi değildir. Sürekli bağırıp çağırmakta her sözüne "YA! HA?!" şeklinde başlayıp mutfakta bir bakıma terör estirmektedir. Şefimiz, Oh Sae Young ile İtalya’da kaldığı zamanlarda aralarında geçen tatsız bir olay yüzünden mutfağında bayan şef istememektedir. Bu yüzden bütün bayan şefleri de kovmuştur. İçlerinden sadece Seo Yoo Kyung azimli davranıp buna karşı gelmiştir ehh bu durum da şefimizin kısa süre sonra ilgisinin Seo Yoo Kyung üzerinde yoğunlaşmasına yol açıyor. Tüm bunlara rağmen şefimiz karşı konulmaz bir çekiciliğe sahip ama izlerken sesi kısmanızı tavsiye ederim, bir anlık bağırması yerinizden sıçramanıza sebep olabilir. :D

Oh Sae Young (31)

http://d1303.hizliresim.com/17/m/l73xc.jpg

Bir yemek programında sunuculuk yapmaktadır. Ayrıca İtalyan yemekleri denilince Kore’de akla ilk gelen tek bayan şeftir. Bu anlamda oldukça ünlü bir isimdir. Yine Seo Yoo Kyung idolü,ideal karakteridir. İtalya’da kaldığı zaman zarfında Choi Hyun Wook ile bir ilişki yaşamış olup yaptığı tek bir hata ile onu kaybetmiştir. Onu yeniden kazanmak için de La Spera mutfağında şef olmayı istemektedir.

Kim San (31)

http://a1303.hizliresim.com/17/m/l73y2.jpg

Restaurantın asıl müdürüdür. 3 yıl boyunca restauranta bir müşteri gibi gelip gitmiş ve Seo Yoo Kyung’u kandırmıştır.Aslında ona yakın olabilmek için böyle bir yola başvurmuştur. Yeni şefin gelmesi ile beraber Seo Yoo Kyung’un ilgisini kaybetme korkusu içine girecektir.

Trailer


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6-WBUsDLd9oBu diziye başlamadan önce ön yargılıydım. Hem yeni tatlara pek açık olmamam hem de konusu itibari ile hikayenin sürekli aynı yerde dönüp dolaşacağını düşünmem sebebi ile bir köşede duruyordu. Gong Hyo Jin sağolsun inadımı kırdı ve beni izlemeye iten bir sebep oldu. Meğer ne çok yanılmışım... >.< Karakterlerin her birinin oyunculuğu göz dolduruyor. Ayrıca dizide kötü-iyi adam-kadın ayrımına da yer yok. Her bir karakter kendi içinde farklı özellikler farklı renkler barındırıyor. İzlerken hiç sıkılmıyorsunuz. Aşk teması da oldukça saf ve katıksız bir şekilde işleniyor. Bir tarafta gururlu ve burnu havada bir adam, diğer tarafta alçak gönüllü ve masum bir kadın.
Tanıtımı bir kenara bırakırsak hikâyenin geçtiği mekânlar insanı cezbediyor. Sürekli bir mutfak etrafında dönen komik, romantik olaylar, entrika denilemez pek ama dedikodular sırlar, dostluklar... Kimi zaman da yemekler hakkında verilen püf noktaları… Mutfağımız ise ilk bölümden itibaren sizi içine alıyor. Yağın cızırtısı, tavaların birbirleri ile uyum içindeki hareketi, “Yee Şe(f)pp!” şeklindeki nidalar karşıdaki seyirciye de elinde bir aşağı bir yukarı tava sallama isteği uyandırıyor… Yemek yapmanın da bir sanat olduğunu; sabır ve zaman gerektirdiğini çok samimi bir dille anlatıyor.


http://a1303.hizliresim.com/17/m/l740l.png


Yukarıda belirttiğim gibi dizi komedi ve romantizm dışında bir çok faydalı bilgiyi de bizlere sunmaktan çekinmiyor. Özellikle makarna yapmanın aslında ne kadar incelik isteyen bir yemek olduğunu anlıyorsunuz. Not tutmanızda yarar var dizi bittikten sonra muhakkak siz de benim gibi bir makarna yapmaktan kendinizi alamayacaksınız. (İtiraf etmeliyim ki anneme yemek yapmasında yardım ederken “Yee Şepp!” diye de bağırmışlığım oldu bir zaman. :D)

Yine müzikler açısından da zengin diyemesek de kendine has parçaları var. Bu şarkı bu diziye tam oturmuş diyorsunuz. Every Single Day'den Luck Day, Jung Ah'dan You're Cute sevdiğim parçalar oldu. Ah bir de not dramada yer alan oyuncu Alex meğersem şarkıcıymış. Gerçekten hoş bir sesi var. *-*http://www.youtube.com/watch?feature...&amp;v=_JJ7B5VWKk8


Biliyorum çok bağırıyor ama; şefimiz "Gel hadi... sen ve ben" diyor. Ne bekliyorsunuz? Gidin hadi.... ^^

http://c1303.hizliresim.com/17/n/l8qsb.jpg(Burada da tanıtayım istedim bu güzel seriyi, umarım beğenirsiniz. ^^)

-kyouko-
29.Nisan.2013, 18:06
Vayyy çok güzel tanıtmışsın ya, ellerine sağlık:D Ben de bu diziyi acayip izlemek istiyorum ama zaten açık olan iştahım daha da açılır diye korktuğumdan izleyemiyorum:monk: Ama tabii ki senin tavsiyen benim için yeterlidir izleyeceğim hiç şüphen olmasın:E___5363ZHJBPWFG:

amaterasu
29.Nisan.2013, 19:15
tanıtımı çok iyi yapmışşın :)