PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçekte Alucard (Voyvoda III. Vlad Tepeş )amaterasu
06.Mayıs.2013, 22:09
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Vlad_Tepes_002.jpg/220px-Vlad_Tepes_002.jpghttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRzgO3rKjudvMVDL2lrIV1StuNLR5vt3 KVBv-t7bd32vm6YfY4b
kendisi aynı zamanda Osmanlı'ya bağlı Eflak Beyliğinin voyvodası 3. Vlad Tepeş'tir. Diğer yandan Kont Drakula ve Kazıklı Voyvoda olarak da bilinir.
Daha çocuk yaşta babasının Osmanlı'ya karşı isyanında mağlup olması sonucu, bir daha isyan girişimi olmasını engellemek için Osmanlılar tarafından kardeşiyle beraber esir alınmış ve Osmanlı sarayında yetişmiştir.
Zamanı geldiğinde Osmanlı tarafından Eflak Voyvodası yapılmış ancak Osmanlıları sevmediğinden isyan ederek Türklere karşı acımasızca katliamlara başlamıştır. Bir kaç kez mağlup olmasına rağmen katliamlarına devam etmiştir. Çok fazla insanı kazığa oturttuğu ve kan döktüğü için halk arasında vampir olduğu ve akıttığı kanları durmadan içtiği söylentileri dolanmıştır. Osmanlı'ya karşı son savaş girişiminde de başarısız olunca esir düşmüş ve bütün askerleri, onun yaptığı gibi kazığa oturtulmuş, kendisinin de başı vurularak kafası İstanbul'a, Fatih Sultan Mehmet'e gönderilmiştir.
Bazı rivayetlere göre ise, Fatih Sultan Mehmet, saraydan çocukluk arkadaşı olan Vlad'ın başını bizzat almıştır ancak kesinliği yoktur.


Kaynak: tr.wikipedia.org/wiki/III._Vlad

Black Wings
06.Mayıs.2013, 23:01
başka bi sitede görmüştüm bunu ama bence de doğru değil kafasının fatih sultan'da olduğu

amaterasu
06.Mayıs.2013, 23:05
evet o dogru olmayabilir.ama geri kalan bilgiler dogru gibi geldi

Black Wings
07.Mayıs.2013, 17:51
bence de doğru kanı falan içmesi kim bilir belkide vampirdir haa,halen hayatta mesela:suspicious[1]::av16[1]: