PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suisei no Gargantia TartışmaJohn Lemon
02.Temmuz.2013, 18:39
Seri bitti ama hiç kimse bu anime ile ilgili başlık açmamış.Bende bir tartışma bölümü açıyim dedim. :D

http://anizm.com/resimler/detay/suisei-no-gargantia.jpg

Konu
Uzak bir gelecekte, galaksinin uzak noktalarından birinde Galaktik İnsan İttifakı hayatta kalabilmek için Gudubet adındaki grotesk bir ırka karşı savaş vermektedir. Genç teğmen Red ile onun insansı mobil silahı Chamber yoğun geçen bir çatışma sırasında bir solucan deliği tarafından yutulurlar.

Yattığı zoraki uykudan uyanan Red savaşta kaybedilmiş sınırlardan biri olan Dünya'da gözlerini açar. Bu gezegen tamamen sular altında kalmıştır. İnsanlar devasa gemilerden oluşan filolarda yaşamakta ve hayatlarını idame ettirmek için denizin altındaki enkazları toplamaktadır.

Gargantia adındaki filolardan birine gelen ve gezegenin tarihçesi ya da kültürü hakkında hiçbir şey bilmeyen Red, Gargantia filosunda ulak olarak çalışan 15 yaşındaki Amy'nin yanına verilir. Barış dolu geçen bu günler hayatı boyunca savaşmış olan Red'i sürekli şaşırtacaktır.


Final Bölüm hakkında fikrim
Bence anime çok tahmin edilebilir bitti ve heyecan yoktu.Galactic Alliance yada uzaylılar taraflarından biri gelseydi çok daha iyi olabilirmiş.
Ayrıca chamber'ın ölmesi ve serinin 1 sezonda bitmesi ayrı kötü :(

Exia
04.Ağustos.2013, 17:16
chamber'ın tasarımını çok beğenmiştim,bitirdiğim bir seri.Çok iyi de değil kötü de değil,chamber ın kendini feda etmesi biraz duygulandırdı.Galaktik birliğin düşmanı evrimleşmiş insanlar olması da can sıkan bir durum :)