PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Final Fantasy Ve Yeni KonsollarGonomon
09.Temmuz.2013, 17:48
Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz günlerde yapılan E3 fuarından hemen hemen hepinizin haberi vardır. Yine de açıklamak istiyorum, E3 fuarı Türkçe'mizde 3E olarak kullanılabilir ve açılımı Electronic Entertainment Expo'dır. Türkçe olarak ise Elektronik Eğlence Fuarı gibi bir anlama gelmektedir.
Özetlemek gerekirse bu fuarda yeni çıkacak olan konsollar ve konsol-bilgisayar oyunları tanıtılmaktadır, her yıl hemen hemen aynı zamanlarda tekrarlanır.
Bu sene , her sene olduğu gibi Square Enix firmasının Final Fantasy oyunları da fuarda tanıtıldı. Bilmeyenler için Final Fantasy oyunları 1994 de çıkarılmaya başlandı, bu oyunlar çoğunlukla time-based rpg stilinde olması ve oynayana çok iyi bir hikaye sunması ile ünlüdür.
Gelelim asıl konumuza. Bu seferki E3'de ise Final Fantasy oyunlarını seven PS3, PSVita sahiplerinin ve PS4 sahibi olacakların yüzü güldü denebilir. Square Enix firması bu seneki E3'de Final Fantasy X ve X-2 (çıktıkları tarihler sırasıyla 2001,2003) oyunlarının PS3 ve PSVita için Remake'ini yapacağını duyurdu. Ayrıca PS4 ve XboxOne için Final Fantasy XV oyununu çıkaracağını da duyurdu.
İlgili Videolar :
Final Fantasy X, X-2 Remake

http://www.youtube.com/watch?v=ALxbPEhi0sM
Final Fantasy XV

http://www.youtube.com/watch?v=P3xKbPooKAo
Ayrıca bu videolardan da gördüğümüz gibi konsol firmaları da çıtalarını epey yükseltmiş.

Burakesan
09.Temmuz.2013, 21:55
İyi görüntü kalitesi isteyen oyuncuları bilgisayar cephesine karşı daha fazla kaybetmemek için konsol donanımlarında, kronolojik gelişimlerini göz önüne alırsak, devrim niteliğinde bir güncellemeye gidildi. Sony ve Microsoft cephesinin ikisi de 8 çekirdekl AMD işlemci, 8GB GDDR5 ram ve gerçekten de elle tutulur performans sunan bir ekran kartıyla konsollarını güncelleyince işler hem görünütü hem de konsol oyuncusu için ciddi oranda değişti. 2. vidyodan gördüklerim de, dediklerimi kanıtlar nitelikte.
Konsolları oldum olası sevmemişimdir (ilk konsol maceram PS1'dir, bir tane de PSP almıştım). Hiçbir zaman bilgisayarda oynadığım kadar zevk almadım konsoldan ve konsol oyunlarından.

Paylaşım için teşekkürler :)

Gonomon
10.Temmuz.2013, 00:31
Renkler ve zevkler kişiden kişiye değişir tabi ama ben de bir Final Fantasy oyunundan aldığım hazzı başka bir pc oyunundan zor alıyorum (Özellikle şu son zamanlarda çıkan oyunları). Eğer denemediysen bir göz atmanı tavsiye edeceğim. Misal Psp'n duruyorsa Crisis Core : Final Fantasy VII oyununa bir göz atabilirsin. Gerçekten hem oyun inceleyen sitelerden yüksek puan almış, hem de benim açımdan da en iyi Psp oyunu diyebileceğim oyunlardan biri olmuştur. Ama konsolların stilini pek beğenmiyorsan oyunu zevkle oynayacağını da pek garanti edemiyorum :)