PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anime ve Mangaların Hk.tiso1981
09.Eylül.2013, 17:57
Bu başlığı anime ve mangalar da en beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yerleri veya sizi anime ve manga ya başlatan,bağlayan sebepleri paylaşır mısınız diye açtım. Kendi sebebim den başlarsak eskiden trt de çizgi flim ve anime leri severdim beni başka bir dünya ya götürürdü aynı kitaplar gibi (Son zamanlar da okumaya fırsatım olmuyor) 5 sen önce Kaptan Tsubasa yı gördüm sitenin birinde nostalji olsun dedik bağlandık şimdi oğlumla oturup anime izliyorum örnek baba :wahaha: Sizinde böyle hikayelerinizi okumak değişiklik olur, bakarsınız ilginç hikayeler çıkar. İyi günler.

Gonomon
09.Eylül.2013, 19:08
School days misal :D Hani beni animeye başlatan bir anime olmadı ama izleyeni direk kendine bağlayacağını düşünüyorum. Spoiler düğmesinin altında nedenini yazıyorum izlemeyen ve izleyecek olanların açmasını pek tavsiye etmiyorum :D Finaldeki kızın teknesi çok güzeldi bir kere. Hele hele o yemek bıçağı diye elinde duran kasap bıçağı yok mu, çok iyi bilenmiş. Şaka bir yana School Days'i sonuna kadar izleyip Finalde "Yok Deve!" şeklinde bir tepki verdiğimi hatırlıyorum. Bunu finalinden dolayı beğenmediğim animelerden biri olarak sayabiliriz. Beğendiklerime gelince, örneğin en sevdiğim anime AnoHana'dır. AnoHana'yı bitirdiğimde bu tarzda daha çok anime yapılması gerektiğini düşünmüştüm. Ayrıca "Anime bitti şimdi n'apıcam?" gibisinden bir tepki vermiştim. Şu anda da AnoHana'nın filmi Japonya'da gösterime girmiş. Nasip olmuyor ki gidip izleyelim... Öyle olunca da film torrente düşene kadar insanın sabrı ölçülmüş oluyor resmen.

Godfrey
09.Eylül.2013, 19:11
Böyle bir konu güzel olmuş. İyi fikir.
Baba oğul anime izleme işi cidden ilgimi çekti. Tabi önce evlenmem lazım. Neyse konuyu dağıtmadan anime denen merete (sigara gibi oldu böyle yazınca da) başladığım zaman pek de eski değil. Star TV de Dragon Ball izlemekle başladım. Derken lisede internet denen diğer bir meret sayesinde takip etmek adına önemli yol katettim.
Ana fikir anime keza manga da öyle, candır. İngilizceden çok Japonca replikler duymayı daha cazip buluyorum.
Saygılarımla.

tiso1981
10.Eylül.2013, 09:15
Anime den çok mangaları seviyorum 1 kaç nedeni var. Mangalar hem uzun soluklu hemde okurken içine çekiyor kitap türü olunca mı bilmem. Anime lerin tek kötü tarafı çok çabuk bitmesi :D