PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sengoku Basara: Judge EndCloudT
10.Temmuz.2014, 06:38
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20140316173320/s__/sengokubasara/images/thumb/b/b7/SBJE_Promo_Art.png/415px-SBJE_Promo_Art.png

Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: VAP, Telecom Animation Film, FUNimation EntertainmentL
Tür: Aksiyon, Tarih, Dövüş Sanatları, Samuray, Süper Güç


Konusu:

Sekigahara savaşını konu alan seride, bir çok ünlü tarihi karakterle birlikte, olabildiğince gerçekler baz alınarak kurgulanmıştır.


Segigahara savaşı 1600'lü yıllarda geçmektedir. Tokugawa Ieyasu, kendi sebepleriyle, Toyotomi Hideyoshi 'ye ihanet etmiş ve öldürmüştür. Bunun üzerine, Hideyoshi safları ikiye bölünmüştür. Bölünen bu grup, Ishida Mitsunari ve Tokugawa Ieyasunun farklı yerlerde yer almasıyla birlikte, iki ayrı saf olarak belirlenmiştir.

Ve bu iki grup, Doğu ve Batı olarak nitelendirilirken, gün gelir devran döner, taraflar Sekigahara bölgesinde çarpıştılar. Ve sonuç olarak, batı ordusu yenilip, doğunun kazanmasıyla sonuçlandı. Ishida Mitsunari'yse idam edilerek hayatı son buldu.

Aslında savaş oldukça fazla teferruata sahip -ki her savaşta olduğu gibi saf değiştirenler, tarafsızlar ve çeşitli durumlarla birlikte güç dengeleri durmadan değişip, sonucu farklı yerlere çekebiliyordu. Bu savaşta bunun bir örneğidir. Japon tarihinde büyük bir önem arz eder.


Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=2w4QipPpDcg