PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Anime] Doraemon’un ilk 3D CG filmi “Stand By Me Doraemon"panda78
09.Ağustos.2014, 11:05
http://i.imgur.com/3R5ntzK.jpgAnime tarihinin en uzun soluklu serileri arasında yer alan Doraemon’un ilk 3D CG filmi “Stand By Me Doraemon” için ilk tanıtım videosu yayımlanmıştı. Gelen ikinci videoda filmin hikayesi hakkında daha geniş ipuçları yer alıyor. Üçüncü video ise Motohiro Hata’nın film için yaptığı single Himawari no Yakusoku’yu tanıtır nitelikte. Japonya’da 8 Ağustos’ta vizyona girecek filmin, Doraemon serisiyle ilgili son projelerden biri olduğundan bahsediliyor.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1rkGvf6_i3Q

Film, Doraemon’un yaratıcısı Fujika F. Fujio’nun 80. doğum gününü kutlamak adına yapılıyor. Orijinal mangadan birkaç bölümün karıştırılmasıyla oluşacak filmde, özellikle “Hoşça kal, Doraemon…” bölümü göz önüne alınıyor. Doraemon’u üç boyutlu görmek ilginç olacağa benziyor.

Şahsen Doraemon özellikle takip ettiğim malesef ülkemizde değeri pek anlaşılamamış bir animedir. Gerçi Anime serisi ve Mangası uzun, her kesime hitap etmesine rağmen herkese göre değil tabi ama hiç değilse Filmlerinin Fansub'u olsa iyi olurdu. Umarım Doraemon’un ilk 3D CG filmi ülkemizde sinemalara Türkçe Dublaj olarak da gelir. Astro Boy'un 3D CG filmi gibi olacağını düşünüyorum.

CloudT
09.Ağustos.2014, 14:36
Merakla beklediğim filmlerden biri. Doraemon'nun 79 versiyonu elimde bulunduğundan ondan izleyerek devam ediyorum. Ve bir süredir TV'de de yayınlanmaya başladı. Türkçe düblaj oldukça iyi yapılmış.

Bunun dışında, fansub olarak kolay kolay kimse el atmaz. Doraemon çok eski bir yapım ve hala devam bir yapım olduğundan, popülariteye yenik düşmüş vaziyette. Sezon serilerine el atmaktan kimsenin aklının ucundan bile geçmez. Filmleri demişsin ama filmlerinde ki satır sayısından dolayı da kimsenin pek umrunda değil. Önemsemezler. Yine de belki bir gün...


Haber için teşekkürler.