PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shigatsu wa Kimi no UsoCloudT
10.Ekim.2014, 17:31
http://cdn.myanimelist.net/images/anime/3/67177l.jpgArima Kousei çocuk müzisyenler yarışmasını kazandıktan sonra adı iyice yankılanmaya başlamıştır. Piyano konusunda dahi olarak görülen Kousei, bir gün Avrupa yarışmalarından birine katıldığı sırada, onu hep en iyiler arasında görmek için çabalayan annesini kaybetmiştir. Bunun üzerine, zihinsel olarak çöküş yaşamıştır. Ardından, piyanoya dair bütün beklentileri yerle bir edip, piyanodan uzak bir hayatı seçmiştir. Fakat bir gün tanıştığı Kaori Miyazono adında genç bir kızla tanışır. Tesadüfi olan bu karşılaşma kaderine yön verecek ilk karşılaşmadır. Kousei'nin müzik hayatına geri dönmesi konusunda yardım edecek olan Kaori, işi biraz da rengârenk bir hâle sokar.Seri Arakawa Naoshi'nin kaleme aldığı aynı adlı mangasından uyarlanmıştır. Ve 22 bölüm de karar kılınmış Sonbahar sezonuna ait müzik dolu bir seridir.Seri başlar başlamaz, bizi Beethoven'nın eseri olan "Moonlight Sonata, Mvt. 3 -Presto Agitato" ile karşılar.Aynen bu şekilde...http://www.youtube.com/watch?v=qtOmsflCSz4Seri bir bakıma Nodame Cantabile 'yi hatırlatan bir seri oldu. Bu açıdan, artı bir puan kazandırıyor. Daha doğrusu, Nodame Cantabile hayranlarını çekeceği kuşkusuz bir gerçek.Animasyon açısından da, renkler ve çizimler olmak üzere seriyi dikkat çekici kılan bir kaç özellikten bir kaçı olmasının yanı sıra, açılış ve kapanış şarkıları da çok iyi olmuş.

CloudT
29.Kasım.2014, 16:59
Bölüm 8 - Dört Mevsim

Bu bölümle birlikte kesinlikle eminim ki, yazar Vivaldi 'nin Dört Mevsiminden etkilenmiş.

Emi - Sonbahar (Son bölümde ki piyano çalışı esnasınde gördüğümüz renk tonları bile (kırmızı ve sarı) kendisinin sonbaharı temsil ettiğini ayan beyan bir şekilde ortaya koyuyor. Sonbahar gibi, kızgınlık ve yalnızlık ile dolup taşıyor.)

Arima - Kış (Kendisi hakkında her zaman, makine gibi, soğuk biri olduğu söylentileri dolaşmaktadır. Kış mevsiminin tam karşılığı.)

Takeshi -İlkbahar (Enerjik ve deli dolu. Baharın ilk ayları gibi, her yer cıvıl cıvıl olurken, karakterimiz de aynı şekilde, her zaman neşeli ve enerjik. Piyano çalışı da bunu onaylar şekilde.)

Kaori - Yaz (Arima'nın ilk gördüğü an da emin olmuştuk. Tam anlamıyla yaz mevsiminin karşılığı. İçten ve samimi. Rengarenk.)

Ve kendilerine ait mevsimlerin parçalarını dinlerseniz eğer, kendilerine ne derece uyum sağladığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Not: Gelecek bölümde, sonunda Arima'nın performansını görebileceğiz. Bakalım...