PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MangaTRCloudT
10.Kasım.2014, 02:34
http://i.imgur.com/hjwMOT5.png


Merhaba arkadaşlar.

Konuyu uzatmadan mevzu bahis nedir, ne değildir hemen giriş yaparak başlıyorum.

Arkadaşlarla beraber, MangaTR adında, geniş çaplı bir manga okuma sitesi üzerinde çalışmalar yapıyorduk. Belli bir aşama katedildi ve daha fazla uzatmadan kullanıma sokmak istedik. Görsellik açısından yani grafik ve çeşitli konularda düzenlemeler hâlâ devam ediyor. Lakin, geri kalan bir çok şey tamamlandı.


Sitenin amacı, Türkçe içerikli bütün mangalara rahatça ulaşabildiğimiz bir platform oluşturmak. Yalnız bunu kendimiz eklemek yerine kullanıcılara bırakmış oluyoruz. Online okuma sistemi olmayan bir çok çeviri grubu, bu sistemi kullanarak "Bato.to" gibi yerlerde daha fazla çaba harcayacaklarına, Türkçe olan sistemde rahatça mangalarını yükleyebilecekler.

Sistemin özelliklerine değinecek olursak eğer;

Okuma seçenekleri : Sayfadan sayfaya ve Webtoon tarzında seçeneklerle kullanıcının zevkine bırakıyoruz.

Türlere göre mangaları dizebiliyorsunuz. Etiket sistemiyle, türler, mangalara dağıtılıyor ve sıralanabiliyor. Böylece istediğimiz türe ait mangaları daha kolay bulabiliyoruz.

Manga tanıtımı özelliğiyle de, insanlar okumak istediği manga(lar) hakkında bir ön bilgilendirme edinebiliyor. Açıklama kısmı olmadan yada sınırlı açıklamalarla pata küte mangaya girmekten iyidir.

Güzel özelliklerden biri de takip sisteminin olması. Üyeler istedikleri mangaları takibe alabiliyorlar. Siteye girdiklerinde eğer yeni bölümler eklenmişse, sağ üst kenarda uyarı olarak çıkıyor. Yani falanca mangaya yeni bölüm geldi gibisinden uyarılarla hem pratik ve hem yararlı bir eklenti oluşturuldu.

Çeviri grupları kendi çalışmalarını yayınlayabilir. Ve isimlerini, cisimlerini her şeylerini kendi ayarlayabilir. En basit örnek; Bato.to 'da nasıl davranıyorsanız... Reklam vesayre cabası.

Fakat burada soru işareti oluşmasın, aynı mangaya ait birden fazla çeviri grubu da olsa eklenebiliyor ve bölümlerin yanında çeviri gruplarının isimleri yazıyor.

Server konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağından, rahatlıkla yüklemeler yapılabilir.


Her tıklamada sayfalarca karşımıza çıkan reklam sayfaları, rahatsız edici linkler ve dahası olmadan sade, rahat, ve yormayan sistem çalışmaları hala devam etmektedir. En iyi sonuca yaklaşma çabası devam ederken, umarım her şey yolunda gider ve anime/manga dünyasına ufakta olsa bir katkısı olabilir.

Son olarak, geri bildirimlerinizi ihmal etmeyin. Yapılacak her eleştiri ve geri bildirim sistemin daha iyiye gidebilmesi adına büyük bir katkı niyetindedir.

İlginiz ve sabrınız için teşekkürler.

Keyifli günler.

Siteye gidebilmek için;

MangaTR (http://manga-tr.com)

Mope
10.Kasım.2014, 14:01
Bu çok iyi oldu ya.:1178088004789: Batoto da bölüm yüklerken beynim duruyordu. Yarım yamalak ingilizceye olmuyor.:1178087843583[1]:
Bir tanede manga ekledim.

CloudT
10.Kasım.2014, 18:48
Teşekkürler, Mope.

Benzeri sıkıntıyı yaşayan çok arkadaşım var. Hatta yüklemekten vazgeçtiklerini kaç defa gördüm. Buna da bir nevi çözüm olacaksa ne âlâ.

Bakalım, şimdilik her şey tıkır tıkır işliyor. Geri bildirimler ve yorumlarla düzenlemelerimizi de devam ettiriyoruz.

Manga tanıtımları ve yüklemeleriyle de siteyi daha canlı ve dolu bir hâle getireceğiz.

Bunun için takipçi arkadaşlarımızın da yardımı önemli bir rol oynuyor. Çünkü dediğimiz gibi;

" Sitenin amacı, Türkçe içerikli bütün mangalara rahatça ulaşabildiğimiz bir platform oluşturmak. Yalnız bunu kendimiz eklemek yerine kullanıcılara bırakmış oluyoruz. Online okuma sistemi olmayan bir çok çeviri grubu, bu sistemi kullanarak "Bato.to" gibi yerlerde daha fazla çaba harcayacaklarına, Türkçe olan sistemde rahatça mangalarını yükleyebilecekler. "

<--- Güncellendi --->

Sistemle ilgili iki ufak ayrıntı daha;

1-) Mangaların yanında bulunan kitap simgesi:

Açık olanlar - Devam ediyor
Kapalı olanlar - Tamamlandı

2-) Manga yüklerken, iki ayrı seçenek var.

a) Bilgisayardan yükleme.

"Sayfaları Yüklemek İçin Tıklayınız (Upload)" kısmına tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

b) Sayfa Adresleri.

Sayfa Adresleri bölümüyle, internette yer alan bir manganın sayfalarını aralarında boşluk bırakmadan sayfa sayfa ekleyerek, yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Böylece hem bilgisayardan hem de internetten online yükleme yapılabilecektir.


Akılda herhangi bir soru işareti kalmaması adına ve kolaylık sağlanması açısından, var olan her özellik ve yenilik anlatılacaktır ve gelişmelerden de haberdar edilecektir.

CloudT
11.Kasım.2014, 23:17
Merhaba arkadaşlar. Bir iki düzenlemeyi söylemek için karşınızdayız.

Herhangi bir serinin sayısını eklerken sorun yaşanmaması açısından, "Bölüm Yükle" dedikten sonra,
açılan sayfanın sağ üst köşesinde " Bölüm Nasıl Eklenir (Videolu Anlatım) " şeklinde bir alan oluşturuldu.
Bu sayede, oluşan bu alana tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan video sayesinde, nasıl yükleneceği konusunda, bir anlatım ile karşılaşacaksınız.

Bu sayede, yükleme işlemlerinin daha kolay ve pratik bir hâle gelmesi için yönlendirme çabası amaçlanmıştır.

http://i.imgur.com/bjw5OMi.png

Ve unutmadan değinmek istediğimiz diğer bir nokta da, yüklenen sayıyla ilgili bilgilerin girildiği kısmın en alt bölümünde, " Çeviri Grubu - Site Adresi " alanı oluşturuldu. Buraya, siteni(zi)n adresi eklenerek, siteye yönlendirme sağlanmıştır.

Örnek;

Yüklenen Witchcraft Works mangasının, 5. sayısının sağ köşesinde yazan " AMT : ÇEVİRİ " kısmında AMT kısmına tıkladığınızda, AMT çeviri grubunun sitesine doğrudan bir yönlendirme ile karşılaşacaksınız. Böylelikle, çeviriyi yapan, emeği geçen arkadaşların mevcut adreslerini görebilecek, ve teşekkürlerinizi sunabileceksiniz.


Ve siteye girip, mangayı/mangaları okuduktan sonra teşekkür etmek istiyorsunuz.
Sonuçta, insanlar o kadar emek vermiş. Çevirmiş, düzenlemiş, bir sayıyı okuyabilmemiz için saatlerini hazırlamış. O halde ne yapmalıyız?!

-Sitede okuduğunuz manganın en son sayfasından sonra, hemen bir panel açılıyor. Oradan teşekkür dileklerinizi iletebilirsiniz.

http://i.imgur.com/IxUNNO0.png

-Yada manganın ana sayfasının sağ köşesinde "Mangaya Ait Yorumlar" bölümü bulunmaktadır. Oradan da teşekkür edebilirsiniz.

http://i.imgur.com/t6je6Rp.png

-Yada çeviren grubun ismine tıklayarak, mevcut sitelerine giderek teşekkür edebilirsiniz.

Seçenek çok. Tercih sizin. Ama unutmayın, bir teşekkür etmek bir saniyenizi alırken, okuduğunuz bir mangayı hazırlamak, saatleri alıyor.Ek olarak, her ne kadar çok rahat fark edilebilir ve pek önemli gözükmese de;

-Chatango eklendi.

-Ekleme süresi 10 saniyeye düştü. (Daha az vakit kaybı, daha çok manga.)

-Eklenen tanıtım yada sayının onaylandığını yada red olunduğunu gösteren ileti kısmı oluşturuldu. Ekledikten sonra onay yada red olduysa eğer, sağ üst köşede ileti kutusu olarak karşınıza çıkacaktır. Ve orada, isterseniz tıklayarak tanıtıma/sayıya gidebilir, isterseniz "Biliyorum" diyerek, es geçebilirsiniz.

Bunlar şimdilik işin hem pratik hem de teşekkür kısmıyla oluşturulan çabalarımızdan sadece bir kaçı.


Daha da geliştirilip, daha da zenginleştirerek ilerlemeye devam edeceğiz.

Desteklerinizi esirgemeyin.

İlginiz ve sabrınız için teşekkürler.

Keyifli günler.


Not: Bir insana verilebilecek en güzel hediye, ona ayırabileceğiniz zamanınızdır.

CloudT
13.Kasım.2014, 13:46
Açılalı daha beş dakika oldu, ama ilkler hemen paylaşılırmış. Biz de böyle düşündük ve...

Twitter adresimize ulaşmak için;


MangaTR Twitter (https://www.twitter.com/Manga_TR)

MangaTR ile ilgili her türlü gelişmeyi ayrıca manga ve dahası hakkında yorumları, haberleri ve dahasını takip edebileceğiniz adresimize bekliyoruz.


İlginiz ve sabrınız için teşekkürler.


Keyifli günler.

Not: Site günden güne büyümeye devam ediyor. Hızımız gayet iyi ve sabah sularına kadar, gün boyunca yardımlarını esirgemeyen arkadaşlardan, en ufak ayrıntıya kadar yorumlayan arkadaşlara kadar, emeği az yada çok demeden, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ediyoruz.

Burakesan
13.Kasım.2014, 22:01
Manga Watcher'ın kurucusuyla iletişime geçebilirim sitenin Manga Watcher listesine eklenmesi için; iletişime geçeyim mi?

CloudT
15.Kasım.2014, 05:20
Çok iyi olur ama önce arkadaşlarla da konuşayım.

Zaten android gibi bir konu hakkında planımız vardı. Siteye özel bir şeyler tasarlanacaktı/ayarlanacaktı. Ama bunu da yarın ki muhabbetimiz de dile getireyim. Artısı olacaktır.


Yarın konuştuktan sonra geri dönüş yapayım. Eğer tamam derlerse -ki tek başıma karar almayayım, seviniriz.

Bir çok yerde tabletten yada telefondan okumak için uygulama isteği aldık ama daha yeni olduğumuzdan net bir şey yapamadık. Yapacağız ama net tarih maalesef veremiyoruz. Önerin çok işe yarayabilir.

CloudT
17.Kasım.2014, 20:21
Haftanın Mangası

Girls of the Wild's (Kore mangası)

http://i.imgur.com/lO7sLH3.jpg

Evcil Hayvan Günlüğü ve 1921(Nineteen Twenty One)’in çizeri Zhena(Kim Hye Jin) ve yazar HUN 'n elinin altından çıkan seri, 2011 yılının ağustos ayından bu yana yayınlanmaya devam etmektedir. Bir çok türü içerisinde barındıran serinin, renkli sayfalara sahip olması işin en ilginç ve keyif veren yanlarından biri.

Detaylı bilgi için; Wikipedia

Seriyi İndirmek için;

Kotonaru ile başlayan ve Tortuga ile devam eden seriyi şu an Tortuga ekibinin sitesinden elde edebilirsiniz. Ve seride emeği geçen bütün arkadaşlarımıza lütfen teşekkürlerinizi iletin. Sayelerinde böyle bir seri dilimize kazandırılıyor.


http://i.imgur.com/20KzV6K.jpghttp://i.imgur.com/qBtoszS.jpghttp://i.imgur.com/FASwgBA.jpghttp://i.imgur.com/h79XWSf.jpg

CloudT
19.Kasım.2014, 02:46
Merhaba arkadaşlar. Sistemde bir kaç güzel değişiklik oldu.

1-) Çeviri Grubu Ekle : Bu sayede kendi sitenizi ekleyebilir, tanıtımını yapabilirsiniz.
(Eklemek için isterseniz siz ekleyin, isterseniz iletişim bölümünden gerekli bilgileri yollayın, biz ekleyelim. Nasıl arzu ederseniz.)

Eklemek için gerekli bilgileri tıkladığınızda göreceksiniz ama bir de buradan söyleyelim;

-Fansub Adı
-Fansub Adresi
-Fansub Resimi
-Fansub Tanıtımı
-Fansub Üyeleri


2-) Çeviri Grupları: Çeviri gruplarının listesine ulaşabilir. Bu sayede, X çeviri grubuna tıkladığınızda o gruba ait çalışmaları takip edebilirsiniz.

3-) Site Sayfam: Üye olduktan sonra sağ üst köşede yer alan isminize tıkladığınızda kendinize ait profile ulaşabilecek ve buradan;

-Gönderdiği Bölümler Listesi
-Toplam Bölüm Sayısı
-Profil Resmi
-Ve profiline özel yorum bölümüne ulaşabileceksiniz.

4-) Duyurular bölümü açıldı. Bu sayede buradan, çevirinize dair çeşitli konuları paylaşabileceksiniz. Örnek: 4. yılınızın kutlanması, editör veya çevirmen ihtiyacınız gibi gibi...

Dolayısıyla, yüklediğiniz herhangi bir sayıda yer alan "Ekleme: X " bölümündeki " X " ismine tıklandığında, üye sayfasına gidilebilecek. Oradan ne yapmış, ne etmiş görebileceksiniz.


Not: Bu bölümler şu an sadece çekirdek durumdadır. Geliştirmeler ve iyileştirmeler yapılacaktır.


Bizi destekleyen ve çalışmalarını yayınlamamızda izin veren arkadaşlara öncelikle teşekkür ederiz. Ve bu arkadaşlar için ayrı ayrı çalışmalarımız olacaktır. Ama bundan önce, isimlerini de ayrıca yayınlayalım.

AnimeMangaTR
Osoi Subs
Heterophobia
MangaHD
Tortuga
Kotonaru
AceleManga
Mabushi Majo
HesperioN
Souten
Webtoonlife
Unity Fansub
Hiraishin
Chocobo
Puzzle Subs
Maganda Çeviri
Fatality
AgK Çeviri
Webtoon Garden


Not: Şu an izin alınacaklar listesine baktığımızda; 22 çeviri grubuyla karşılaşıyoruz. Eğer isminiz yukarıda yer almıyorsa ve yardımcı olmak istiyorsanız, iletişime geçebilirseniz müteşekkir oluruz.

CloudT
27.Kasım.2014, 18:21
Siteyle alakalı değişimler hakkında, bir iki ufak değişiklikten bahsetme vakti geldi sanırım.

Çeviri Durumu : Eklendi.

-Manga Ekle kısmına girdikten sonra, tanıtımınızı yaparken, tanıtımın yapıldığı manganın çevirisinin ne durumda olduğunu bellirten "Çeviri Durumu" bölümü eklenmiştir.

http://i.imgur.com/JiL1s3X.png

Bu sayede, sol üstte yer alan Manga Listesine tıkladığınızda, çeviri durumuyla ilgili bölüme adapte edilmiş olacak. Ve herhangi bir mangaya tıkladığınızda, manganın çevirisinin ne durumda olduğunu görebileceksiniz. Aynen şöyle;

http://i.imgur.com/5UzuP41.png

Bu durumla ilgili olarak;

Manga Listesi : Güncellendi.

Manga Listesinde sadece mangaların isimleri listeleniyordu ve bu sayede mangalara ulaşım sağlanıyordu. Fakat artık gelen güncelleme sayesinde,

- Yayınlanması Tamamlanan Seriler

- Yayınlanması Devam Eden Seriler

- Çevirisi Tamamlanan Seriler

- Çevirisi Devam Eden Seriler

- Çevirisi Bıraklan Seriler


gibi ekler getirildi. Bu sayede seçeneklerinize daha net ulaşabileceksiniz.


Çeviri Grupları : Eklendi.

Artık çeviri gruplarına göre arama yapılacabilecek. Çeviri Grupları kısmına tıklayarak, listeleme yöntemiyle karşınıza çıkacak panelden, istediğiniz gruba rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Ve unutmadan, diğer yerlerde gördüğümüz, tek bir seçenek adı altında arama yöntemi hem zahmetliydi hem de karmaşaya yol açabiliyordu. Listeleme yöntemi sayesinde, daha rahat daha pratik ve kolay ulaşabilme imkanı sağlanmıştır.


Okuma Sayfası - Arka Plan Seçimi : Eklendi.

Okuma Sayfası - Arka Plan Seçimini değiştirmek için;

"Kullanıcı Paneli" ne girerek yada herhangi bir manganın herhangi bir sayfasına tıklayarak, üst tarafta yer alan; "Arka Plan" kısmı sayesinde, arka planı değiştirebileceksiniz.

Şu an sadece, üç tema bulunmaktadır.

-MangaTR Tema
-Siyah
-Gri

Bu sayede, arka planı sade sevenler için, iki sade renk seçeneği de sağlanmıştır.

Not: Sistemle ilgili gelişmeler devam etmektedir, şu an çekirdek durumu oluşturuluyor. İşin teferruatı ve dahası mutlaka olacak. Sadece biraz zaman...

İlginiz ve sabrınız için teşekkürler.

Keyifli günler.

CloudT
20.Şubat.2015, 02:12
Merhaba arkadaşlar.

Siteyle alakalı olarak, her açıdan bir çok gelişme oldu. Üye durumundan, seri durumuna, ve buradan sitenin işlem durumuna kadar...

Hangisinden bahsetsek bilemiyoruz fakat bundan sonra gelişmeleri, en azından sitenin işleyişiyle alakalı gelişmeleri şu şekilde yapacağız.

Sitemizde sürüm numaralandırması yapılmaya kadar verildi. Ufak tefek ve daha geniş çaplı değişiklikleri bu numaralandırma ile daha anlaşılır hale getireceğiz.


Önceki Sürüm: 0.8

Güncellenen Sürüm: 0.8.1

Eklenen Özellikler

- Beklemede olan bölümlere "Önizleme" kısmı eklenildi. Böylece gönderdiğiniz bölüm onaylanmadan önce sayfalarda hata olup olmadığını kontrol edebileceksiniz ve düzeltebileceksiniz.

Değiştirilenler

- Anasayfada duyuru panosunda bulunan içeriklerin tümüne buradan ulaşılabilirsiniz. Duyuru göndermek içinse "Konu & Öneri Ekle" den gönderirken kategori kısmınıda "Site Duyuruları"nı seçmeniz yeterlidir.

Düzeltilen Hatalar

- Önemli güvenlik düzenlemeleri yapıldı.

Not: Değişimler/Güncellemeler ile alakalı sadece bir iki tanesini yazmakla yetiniyoruz. Daha fazlası için MangaTR'yi ziyaret edin, lütfen.

Not2: Seri çevirileri ve düzenlemeleri gibi bir çok konuda saatlerini harcayan, arkadaşlarımıza tekrardan minnet ve saygılar...

Not3: Not 2 ile alakalı olarak, siteyi ziyaret ettiyseniz ne âlâ, o halde sitede yayınlanan serilerle alakalı çalışmaları geçen arkadaşları da mutlak surette ziyaret edip, teşekkürlerinizi belirsiniz, "lütfen".

Teşekkürler.

Keyifli günler.

TShujin
06.Mart.2015, 11:00
İlk mesajdaki link mangatr.net'e gidiyor dülzetirseniz iyi olur benim gibi baya arayıp da ekran görüntüsünden bulmakla uğraşmasın arkadaşlar :swt:

CloudT
18.Nisan.2015, 17:54
Manga-TR v0.9 - Duyuru

Önceki Sürüm: 0.8.1

Güncellenen Sürüm: 0.9Eklenen Özellikler

- "Listeme Ekle" butonu eklendi. Artık okuduğunuz mangalar için bir liste oluşturabilecek ve bunları paylaşabileceksiniz.

Değiştirilenler

- Mangaya ait olan bir bölümün çevirisi ve düzenlenmesinde birden fala ekip çalışmışsa, her ekibin kendi sayfasında artık bu bölüm görüntülenebiliyor.

Düzeltilen Hatalar

- Önemli güvenlik düzenlemeleri yapıldı.

CloudT
22.Nisan.2015, 15:24
Manga-TR v0.9.1 - Duyuru

Önceki Sürüm: 0.9
Güncellenen Sürüm: 0.9.1

Eklenen Özellikler

- Forum eklenildi.

Değiştirilenler

- Tanışma ve Öneri bölümü sadece çeviri gruplarının duyurularına ayrıldı.

CloudT
11.Kasım.2015, 20:33
http://i.hizliresim.com/WER9qY.jpg

<--- Güncellendi --->

MangaTR Mutfak adı altında yayınlanan son güncel istek; (Yardımcı olabilecekleri bekliyoruz.)haha selam millet yeni okuduğum şu mangaya el atasım var. (oneshot)


http://bato.to/comic/_/comics/the-last-supper-r8713


raw bulamadım burdan şeyapılcak sanırım.
ben var çevirmek.siz var edit.


edit/düzenleme işini bilen ve daha önce yapmış, bi mail atıp bi hafta dönmemezlik etmeyen eli yüzü düzgün editçilerle görüşelim.İletişim için; forumdan ulaşabilirsiniz. E-mail adresini paylaşmak istemedik, daha doğrusu istemedim diyelim.


Not: Mutfak ta yayınlanan güncel istekleri burada da yayınlayacağız. Malum, çevirmen ve düzenleme konusunda bazen arkadaşlarımıza yardım gerekiyor ve -ki Mutfağın kurulma amaçlarından biri de bu olunca, olabilecek her yerde yayınlama ihtiyacı doğuyor. Dolayısıyla, isteklere cevap verebilecek herhangi biri olursa, Mutfağın amaçlarından biri pek âlâ gerçekleşmiş olacak ve ne mutlu bu duruma...

Not2: Mutfak ta yayınlanan istekler, çeşitli çeviri toplulukları yada bireysel çevirmen / düzenleyici kişiler tarafından olmaktadır. MangaTR ile alakası sadece bunula sınırlıdır.

Not3: Eğer manga konusunda herhangi bir yardım gerekiyorsa bildirmeniz kâfi. Bunu, aynı bu şekilde olabildiğince bir çok ortamda yayınlamaya çalışacağız. Bir tür ağ ortamı kurup, bir çok kişiyle iletişime geçerek, istenilen durumu elde etmeye çalışacağız.

CloudT
11.Kasım.2015, 22:34
Çevirmen Duyurusu:

4 bölümden oluşan, 2 bölüm olarak yayınlanmış lâkin son iki bölümü yayınlanmayan seri için çevirmen aranmaktadır. Eğer, çevirmen konusunda yardım sağlanırsa, düzenleme kısmı da halledilecektir.

Serinin Adı: Taiyou no Uta ( Güneşe Ağıt )

Türler: Dram, Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Josei (Yetişkin kadınlara yönelik)

Yayın: Ortak Proje

Ayrıntılı Bilgi İçin; MyAnimeList (http://myanimelist.net/manga/12760/Taiyou_no_Uta)

CloudT
12.Kasım.2015, 19:31
Taiyou no Uta serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.


Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Usagi Drop
Yardım Edilmesi İstenen İş: Temizleme + Dizgi
İletişim: MangaTR Forum
Yayın: Ortak proje ya da bireyselleştirilebilir.

Çevirmenin Notu:

Usagi Drop'un animesinin bittiği yerden mangayı çevirmeyi düşünüyorum. Mangada 24.bölümün sonuna tekabül ediyor. 25.bölümden itibaren 4-5 bölüm denemelik çevirmek istiyorum. Sıkmıyorsa tamamlarım. Sevdiğim bir seri zaten. Ama şu sıralar vizelerle uğraşıyorum. İki hafta kadar sonra başlayabilirim.

Uzun süredir Akai-Sora Topluluğunda çevirmenim. Ve manga çevirisi olarak yarım yamalak denemelerim oldu.

İlgisini çeken olursa beraber çalışmaktan memnunluk duyarım. :)

CloudT
15.Kasım.2015, 18:02
The Last Supper serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır.
Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Tales of Demons and Gods
İletişim: MangaTR Forum @Beelzeboss - Skype: ernebt

Çevirmenin Notu:

Keyif aldığım bir tane manhua tadında seri buldum. Ve bunun için temizlik ve dizgi yapabilecek arkadaşların yardımını rica ediyorum.
Eğer, gönüllü bir arkadaş yardımcı olmak isterse, MangaTR forumdan özel mesajla ya da skype yoluyla ulaşabilirler.
Fakat, mümkünse skype tercihimdir.

Teşekkürler.

CloudT
16.Kasım.2015, 18:47
Düzenleyici Duyurusu:


Manga: Kyou Kara Ore Wa! (http://www.manga-tr.com/manga-kyou-kara-ore-wa.html)
Aranan: Temizleyici + Dizgi
E-mail: hwoaranq@hotmail.com (mailto:)

Çevirmen Notu:

Seri 366 bölüm, 221 bölüm tamamlandı. Bir sürü çeviri birikti şu an editör yokluğunda. Önümüzde 145 bölüm var lakin gözünüz korkmasın, bu vakte kadar çok editör geldi gitti zaten, çorbada benim de tuzum bulunsun kafasıyla bile gelebilirsiniz. Bi üç beş atın be.

CloudT
17.Kasım.2015, 22:33
Çevirmen Duyurusu:

Manga: Durarara!! (Bir kaç serisi)

1-) Durarara 3 Way Standoff Alley
2-) Durarara Re Dollars Hen
3-) Durarara!! - Relay

Aranan: Çevirmen
İletişim: https://www.facebook.com/nicho.seta (Eğer facebook hesabı yoksa: http://gereksizfansub.blogspot.com.tr/ buranın mesaj bölümünden de ulaşabilirsiniz)

CloudT
23.Kasım.2015, 21:01
Usagi Drop serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.

Hungry Joker serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.

XO Sisters serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.Düzenleyici Duyurusu:

Manga Adı: En Passant
Aranan: Temizleme/Dizgi
Seriyle İlgili Bilgi İçin: En Passant (http://www.manga-tr.com/manga-en-passant.html)
Yayın: Ortak Projeye açıktır.
İletişim: http://soutensubs.com sitesinden @ Ryuga ile görüşülecektir.

Ek Bilgi: Seri 20 bölümlüktür. 11 bölümü düzenlenmiş durumda ve 16. bölüme kadar çeviriler mevcuttur. (11'den sonra 1-2 bölüm düzenlenmiş olabilir, bunu öğreneceğim.) Temizleme/Dizgi durumuna göre çevirmen kalan son 4 bölümü çevirecektir.


Manga Adı: Area D
Aranan: Temizleme/Dizgi
Seriyle İlgili Bilgi İçin: Area D (http://www.manga-tr.com/manga-area-d-inou-ryouiki.html)
Yayın: Ortak Projeye açıktır.
İletişim: http://soutensubs.com sitesinden @ Ryuga ile görüşülecektir.

Ek Bilgi: 72 bölümü bitmiştir. Çevirilerse, 80 bölüme kadar mevcuttur. Güncel 131. bölümdedir ve devam ediyor. Serinin, temizleme/dizgi işini yapan biri vardı ama uzun zamandır özel hayatı dolayısıyla vakit bulamıyor. Dolayısıyla, bu görevi üstlenecek kişinin durumuna göre çeviriye devam edeceğim.

CloudT
30.Kasım.2015, 17:05
En Passant serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.


Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Usagi Drop
Yardım Edilmesi İstenen İş: Temizleme + Dizgi
İletişim: MangaTR Forum
Yayın: Ortak proje ya da bireyselleştirilebilir.

Seriyle Alakalı Not: Serinin çevirisi devam etmektedir, ve seri için biriyle anlaşılmıştı. Lâkin yaşanan bazı talihsizliklerden (bilgisayarın bozulması gibi çeşitli sebeplerden) dolayı yeniden arayış içindeyiz. Eğer seriyle ilgilenmek isteyenler varsa, lütfen iletişime geçiniz.

Çevirmenin Notu:

Usagi Drop'un animesinin bittiği yerden mangayı çevirmeyi düşünüyorum. Mangada 24.bölümün sonuna tekabül ediyor. 25.bölümden itibaren 4-5 bölüm denemelik çevirmek istiyorum. Sıkmıyorsa tamamlarım. Sevdiğim bir seri zaten. Ama şu sıralar vizelerle uğraşıyorum. İki hafta kadar sonra başlayabilirim.

Uzun süredir Akai-Sora Topluluğunda çevirmenim. Ve manga çevirisi olarak yarım yamalak denemelerim oldu.

İlgisini çeken olursa beraber çalışmaktan memnun olurum.Düzenleyici Duyurusu:


Manga İsmi: Eyeshield-21
Yardım Edilmesi İstenen İş: Çevirmen ya da Temizleme + Dizgi (Hangisini kabul ederseniz.)
İletişim: http://eyeshield-ceviri.blogspot.com.tr/
Yayın: Ortak proje ya da bireyselleştirilebilir.

CloudT
01.Aralık.2015, 14:49
Eyeshield-21 serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.Çevirmen Duyurusu:

Manga İsmi: DeadTube
Link: DeadTube (http://www.manga-tr.com/manga-dead-tube.html)
İletişim: MangaTR Forum dan özel mesaj aracılığıyla yapılacaktır. İsim: -Nakararu

CloudT
06.Aralık.2015, 12:46
Düzenleyici Duyurusu:


Manga İsmi: Itoshi no Kana
Link: Itoshi no Kana (http://www.manga-tr.com/manga-itoshi-no-kana.html)
İletişim: Osoi Subs (https://osoisubs.wordpress.com/iletisim/) ya da MangaTR Forum @Kyouka Suigetsu

Çevirmen Notu:

"Osoi Subs olarak serinin çevirisini tamamladık ancak editleyecek bir kişi/grup arıyoruz. İlgilenmek isteyen arkadaşlar bizimle iletişime geçerse seviniriz. Ufak bir not olarak da ekleyeyim, klonlama becerisi gerektiren bir seridir."Çevirmen Duyurusu:

Manga İsmi: Dangu
Link: Dangu (http://www.manga-tr.com/manga-dangu.html)
İletişim: Osoi Subs (https://osoisubs.wordpress.com/iletisim/) ya da MangaTR Forum @Kyouka Suigetsu

Düzenleyecek Kişinin Notu:

Ele aldığımız ve devam ettirmek istediğimiz bu mangaya çevirmen arıyoruz. Gayet güzel seridir, çevirirken sıkılacağınızı da sanmıyorum. İlgilenen olursa eğer;

Osoi Subs - İletişim (https://osoisubs.wordpress.com/iletisim/)

CloudT
28.Aralık.2015, 23:02
Merhaba arkadaşlar.

MangaTR yönetimi olarak sistem üzerinde bir hayli değişimlere gittik. Bir çok değişim olmasına karşın bir kaç tanesini bahsedebileceğiz. Hepsinden bahsetmek pek mümkün değil, neler yaptığımızı bile unuttuk. Kısaca uygulanan değişimler şöyle;


Önceki Sürüm: 1.0.1
Güncellenen Sürüm: 1.2


Eklenen Özellikler

- Manga Yönetimi (Beta)
- Gönderdiğiniz mangaları düzenleyebilme,
- Gönderdiğiniz bölümleri düzenleyebilme ve silme,
- Gönderdiğiniz çeviri gruplarını düzenleyebilme.


- Moderatörlük Sistemi
- Başvuru yapıp uygun görülen kişilere moderatörlük verilerek gönderdikleri bölümler otomatik olarak sisteme eklenecektir ( Yayınlama için admin onayı gerektirmez. )


- Okundu ve Yarım Kaldı Sistemi
- Bir bölüme girip okumayı bitirdiğinizde sistem otomatik olarak bölüm ismi yanına "OKUNDU" yazısı ekleyecek, eğer bölümü okurken yarım bırakırsanız bu yazı "YARIM KALDI" olarak görünecek ta ki siz o bölümü tekrar açıp bitiresiye kadar. Böylece hangi bölümde kaldığınızı görebilceksiniz. [Üye girişi yapmanız gerekli.]


- Avatar Sistemi
- Forum ve Ana Sayfa için kullanılan avatar tek hale getirildi. Avatarınızı değiştimek için kullanıcı panelinize girmek yeterlidir [Desteklenen avatar boyutu 100x100px]


- +18 ve +16 Yaş Sınırı
- +16 ve +18 olan manga ve webtoonlar belirlenerek kategorilendirilmesi için çalışmalara başlanıldı.
- +18 Manga ve Webtoonları okuyabilmeniz için sisteme üye girişi yapma zorunluluğu getirildi.

CloudT
22.Ocak.2016, 18:15
Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Mahouka Koukou no Rettousei - Raihousha Hen

İletişim: MangaTR Forum'dan CloudT ile irtibat sağlanacaktır.

Çevirmenin Notu:


Serinin çevirisi devam etmektedir lâkin düzenleme konusunda yardım aranmaktadır ve biri ya da birileri çıkarsa geçmişi anlatan alternatif bir manga'sı daha çevirilecektir.

DarkMP
29.Aralık.2016, 08:45
Yeni yıl çekilişleri!!!
Merhaba arkadaşlar, iki ayrı çekilişimiz var.
Yeni yıla girerken biraz hareketlenelim dedik ve çeviri gruplarımızı da içeren kısa bir video hazırladık. Bu video üzerinden bir Yeni Yıl Çekilişi etkinliği yapacağız. Ödül olarak bir kişiye "Middle-earth: Shadow of Mordor + 17 DLC" Steam Key'i vereceğiz. Son katılım tarihi 4 Ocak.
Şu gönderi üzerinden detaylarına ulaşabilirsiniz.
https://www.facebook.com/mangatrcom/posts/1826015300974611
Sıra ikinci çekilişimizde.
Bu çekiliş de Gleam.io üzerinden olacak ve kazanana "Darksiders Warmastered Edition" Steam Key'i verilecek.
Onun linki de şu: https://gleam.io/LLvDN/mangatr-2016-sonu-yeni-yl-ekilii

İki çekilişede katılabilirsiniz ancak olur da ikisini de aynı kişi kazanırsa ödüllerden sadece birini alabilecek.