PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akagami ga Kill!! | Tartışma, Sohbet (Spoil İçerir)dark.lord
15.Aralık.2014, 22:30
http://r.resimplus.com/821503660.jpg

Evet millet, bildiğiniz gibi bu seride bitti (en azından benim bilidiğim kadarıyla mangadan falan haberim yok) Burak admin ile aramızda konuşurken "yakında baş rol tek oynayacak" diye bir cümle kurmuştum, başrolü bile öldürdüler. Ölen ölene kill takısı cuk oturmuş :) Ayrıca meraklı annemin heyacanlı bir şekilde bir dizi, film izlerken hep "hepsi ölüyor" diye dalga geçerdim, ilk defa haklı da çıktım hepsi öldü. Çok saçma bir yazı oluyor biliyorum ama napayım hepsi öldü yahu? Anlamsız ölümlerin dışında anime güzeldi kendini bağladı 24 bölüm hepimize kısa gelmiştir eminim...

Ölümler dışında başka diyecek bir şeylerde bulamıyorum aslında bir kurgu karakterlerin amacı vardı ona ulaştılar tema olarak mutlu bir sondu sizler ne düşünüyorsunuz :)

Deadpool
16.Aralık.2014, 14:04
Evet kardeş anime olarak amacına ulaştı Akame Esdeath dövüşü kısa olsa da güzel bir dövüştü ben şahsen 2 bölüm sürmesini isterdim dövüşün.Dediğin gibi neredeyse tüm karakter harcandı yok yere. Manga ile arasında acımasızlık seviyesi ve bazı sahneler dışında çok değişiklik yok duyduğum kadarıyla mangası da 1 yıla bitecekmiş.Neyse iyi forumlar dilerim.

dark.lord
16.Aralık.2014, 19:38
Manganın devam ettiğini duymak güzel ona da başlarım artık

CloudT
16.Aralık.2014, 21:29
Seriye ayrı bir rota çizerek ilerlemenin pazarlama amacı vardı. Ve istediklerini de elde ettiler. Dolaylı olarak, hem manga satışlarını etkilediler hem de gelecekte seriyle alakalı projelere yön verdiler.

Animenin ilerleyişi ve finali tatmin ediciydi. Aslında, abartıldığı kadar yok ölen ölenene, yok mangadan saptı da şu oldu bu oldu gibi söylemler işin nasıl desem, sanırım biraz fazla duygusallaştırılmış hâli. Bence, iyi bir şekilde sonuçlandırıldı. Aradan biraz zaman geçince daha iyi anlaşılacaktır.

Mangasının keyfi de apayrıdır. Unutmadan, karakter ölümleri alışılagelmişliğin dışında olduğu için kötülemek, yersiz bir eleştiridir. Bu tarz yorumlara çok sık geliyorum ama yapacak bir şey yok. Onca sene onca seri arasında bu kadar sert bir şekilde yaklaşan çok fazla seri olmadı. Bir tek kusuru, ciddi bir an da araya komedi sahneleri katmaları ama o da üzerinde durulacak bir şey değil. Ortamı yumuşatmak için yaptıkları, doğal yöntemler...

Neyse, seri keyifliydi. Abartılacak kadar iyi, yada aşağılanacak kadar kötü değildi.

ziyan
22.Şubat.2015, 22:34
Spoiler içeriyormuş pardon