PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soul Eater Anime TanıtımLambo
08.Kasım.2011, 19:32
http://www.awesome-engine.com/graphics/apr_souleater.jpg

Yönetmen: Takuya Igarashi
Senaryo: Akatsuki Yamatoya
Sanat Yönetmeni: Norifumi Nakamura
Müzik: Taku Iwasaki
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Doğa üstü, Ecchi, Shounen
Bölüm Sayısı: 51
Yayım Tarihi: 7/4/2008
Yapımcı Firma: BONES
Orijinal Eser: Atsushi Ohkuba


Tanıtım:

Shinigami (Ölüm Tanrısı) silah teknisyenleri yetiştiren bir okulda geçen hikâye, eşlerinden biri silah teknisyeni diğeri de Shinigami’den oluşan 3 farklı grubun aksiyon ve komedi dolu maceralarını anlatıyor. 99 Kishin ruhu ve 1 cadının ruhunu toplayabilen teknisyenin silahı “Death Scythe”ye dönüşerek çok güçlü bir silah haline gelecektir ancak bu ruhları toplamak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu sırada karşılarına çıkan düşmanlar da işlerini kesinlikle kolaylaştırmayacaktır.

Karakterler:

Karakterler:

http://maiwaifu.files.wordpress.com/2008/02/souleater.jpg
Maka :

Maka Soul’un ustası. Üç grup arasında özelikle sinirlendiğinde en hızlı düşüneni. Soul ne kadar cesursa Maka’da o kadar zeki. Yaptığı savaşlarda her zaman rakibinin zayıf noktasını arayan bir savaşçı. Babası Shinigami’nin şu anki Death Scythe’si. Kadınlara olan düşkünlü yüzünden ondan nefret ediyor gibi gözükse de babasını seviyor. Annesi ise Maka gibi bir Silah ustası, ama kayıp ve ölüde olsa bedeni bulunamamış. En büyük hayali ustalaşmak ve Soul ile birlikte Deah Scythe olmak.

Soul:
Soul Eater, genç bir insan gibi görünse de Maka’nın partneri. Her zaman cool görünmeye çalıştığı için başarısız oluyor. Motosiklet kullanıyor ve göreve gider Maka ile birlikte motoruyla gidiyorlar. Black Star’la ikisi de cool görünmek istediği için iyi arkadaşlar ama dalga boyları uymadığı için birlikte çalışamıyorlar. Maka ile arkadaş mı sevgili mi oldukları şu anda belirsiz. Bir dövüş sırasında Ragnarök tarafından yaralandı ve onun kara kanı vücuduna işledi. Bu kan ona enerji veriyor ama Maka’nın da yardımıyla Chrono ve Ragnarök gibi kendini kaybetmiyor. Animede yapılan bir flashback’te Soul’un zengin bir aileden geldiğini görüyoruz, piyano bile çalabiliyor.


http://4.bp.blogspot.com/_qTlFynPu1ZQ/TJKNydViaUI/AAAAAAAACM8/9P6f1qk42iM/s1600/black+star+y+tsunaki.jpg

Black Star:

Tsubaki’nin ustası. Omzundaki yıldızında belirttiği üzere bir Ninja ailesinden (Yıldız Klanı) geliyor. En büyük zayıflığı ise tam bir gösteri delisi olması ve bir yıldız gibi davranması. Ninja tekniklerini Tsubaki’yi banyo yaparken ya da savaş ciddileştiğinde kullanıyor. Black Star başka birinin kendisinden daha çok ilgi görmesinden nefret ediyor ve kimin gerçek yıldız olduğunu göstermek istiyor. 13 yıl önce Shibusen tarafından tüm klanı yok edilmiş ve daha bebekken Shibusen’e alınmış. Kendisinin bir numara olduğunu düşünüyor bu nedenle en sevdiği rakam bir. Sonunda içindeki tereddütleri yenerek sonunda huzuru buldu ve Tsubaki ile gerçek birleşimi gerçekleştiriyor.

Tsubaki:
Black Star’ın partneri. Bir çok Ninja silahı şekline (Yıldız, duman bombası, kılıç… dönüşebiliyor. Genellikle Black Star tarafından cesareti kırılıyor ama ondan hoşlandığı için yanında kalıyor. Black Star’ın kendisinden sıkılarak başka bir silah bulmasından korkuyor. Oldukça bağışlayıcı bir kişiliğe sahip nasıl yardım edebileceğini bilmediği durumlarda bile herkese yardım etmeye çalışıyor. Dr. Stein’ın söylediğine göre Tsubaki’nin ruhu “Yardımsever ve bir çok insanı sığdırabileceği kadar büyük”. Tsubaki , Arachne tarafından yaratılan ender silah ailesinden geliyor.

http://img441.imageshack.us/img441/1276/kidsingle.jpg

Death The Kid:
Patty ve Liz’in ustası ve Shinagimi’nin oğlu. Ailesi ve arkadaşları tarafından (çocuk) Kid diye çağırılıyor. Her şeyin simetrik olması Gerektiği gibi bir takıntısı var. Ona göre simetrik olan her şey güzel. Death to Kid’in en büyük sorunu saçlarının bir tarafı siyah olduğu halde diğer tarafının beyaz çizgileri olması. Simetrik olmayan şeyleri gördüğünde bu aklına geliyor ve depresyona giriyor. Bu depresyondan genellikle Patty ve Lİz sayesinde kurtuluyor. Babası olan Shinagami onun bir Shinigami olduğunu ve ruh toplamasına gerek olmadığını düşünüyor ama Kid kendi silahını yaratmak istiyor.

Patty:
Patricia Thompson Death The Kid’in iki partnerinden biri. Kız kardeşlerin küçük ve saf olanı. Kovboy kıyafeti giyen kız kardeşlerden şort giyeni ve ablasına göre daha büyük göğüsleri olanı. Genellikle şarkı söyler gibi ve çocuksu bir şekilde konuşuyor. Saf olduğu için her şeyi bir oyun ve eğlence gibi görüyor. Kid olmadığı zaman tabanca şekline dönüşen ablasını kullanıyor. Kid onları Brooklyn sokaklarında bulmuş.

Liz:
Elizabeth Thompson kız kardeşlerden büyük ve oldun olanı. Liz kot pantolon giyiyor ve göğüsleri kardeşine göre daha küçük. Patty bir çocuk gibi görünürken o daha çok genç bir kız gibi. O ve kardeşi ruhları silah formundayken topluyorlar.

franky
17.Ocak.2012, 01:02
karekterler fair taily benziyor nasıl bir anime merak ettim:huh:

Desdemona
17.Ocak.2012, 02:19
Death the Kid için izledim desem yeridir.

KeşanlıAli
17.Ocak.2012, 09:53
Konusu sıradan bişeye benziyo :E___5085ZHJBPWFG:

souleater
15.Mart.2012, 21:40
Benim tanıtımımdan güzel olmuş :haix:. Ben de yazmayı (kopyalamayı ;)) düşünmüştüm ama uzun olur diye yazmadım :(.

Black Wings
18.Mart.2012, 11:41
izlenmeye değer bir anime