PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin Animeleri [ONA]Taiga
01.Şubat.2018, 01:20
ac.qq internet sitesindeki popüler webtoonların çoğunun animesini yapıyorlar 3 - 4 yıldır. Bu animeler yine ac.qq sitesinde yayınlanıyor. Yani bu animeler ONA. Şu ana kadar bu anime serilerinden 2 tanesini izledim 2'si de güzeldi. Çin yapımı olduğu için başta biraz ön yargılı yaklaşıyor insan. Önceden Tayvan ve Çin filmleri, dizileri izlemişliğim olduğundan Çince olmasının çok fazla olumsuzluğunu hissetmedim ben. Ama dizi ve filmlerden daha hızlı konuşuyorlar. Her bölümde bir kaç kere durdurmak zorunda kalıyorum altyazıyı okumak için. 2. Gördüğüm olumsuzluk ise çizimlerin ve animasyonun Japon animelerine göre çok kalitesiz olması. 3. Eksisi müzik. Normalde pop müzik sevmem ama Çince pop dinlerim. Ama bu animelerde kullandıkları müzikler çok dandik. 4. ve son olumsuz yanı ise kurguları klasik Çin kurgusu. Yani Xian Xia, Wuxian light novellardan veya webtoonlardan alıştığımız gibi uçuk kaçık karektarlerle uçuk kaçık hikayeler. İzlediğim bu 2 animeden izlenimlerim bunlar.

Bu başlığı izlediğiniz veya gözünüze çarpan Çin ONA'larını paylaşmak, tartışmak, önermek veya tavsiye istemek vb. için açtım. Çin bir kaç yıldır anime sektörüne hızlı bir giriş yaptı. İlerleyen yıllarda Çin animeleri adlarından sıklıkla bahsedilecek. Bir kaç yıl sonra Çin animelerine denk gelip "Bu ne be?" demektense şimdiden Çin animelerinin farkına varın istiyorum.

İşte benim izlediğim Çin animeleri:

Quanzhi Gaoshou
https://myanimelist.cdn-dena.com/images/anime/7/81892.jpg
Bunun webtoonunun ilk bölümlerini okumuştum. Bölümler kısa olduğu için bırakmıştım. Konusu (e-spor) değişik.

Shi Xiong
https://myanimelist.cdn-dena.com/images/anime/11/72773.jpg
Türkçe: Zombi Kardeş. Çizimleri baya kötü. Ama komik bir anime. Bölüm sayısının çok oluşuna bakmayın bölümleri kısa. Yeni izlemeye başlayacakları daha önce izledikleri zombili animelerden çok daha değişik bir hikaye bekliyor. Bu animeyi hala bitirmedim. Hemen bitmemesi için her gün bir kaç bölüm izliyorum.

Sizin de izlediğiniz Çin animeleri varsa yazın. Çünkü zombi kardeş bitince izleyecek büyük ihtimalle başka bir Çin animesine başlayacağım.