PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abarai Renjihayalet
09.Kasım.2011, 01:58
http://i51.tinypic.com/e7mo39.jpg (http://i51.tinypic.com/e7mo39.jpg)

Renji Abarai (Japonca: 阿散井 恋次 - Abarai Renji), Tite Kubo'nun oluşturduğu Bleach manga ve anime serisinden kurgusal bir karakterdir. Gotei 13 Tai (護廷十三隊: Gotei Jūsan Tai; anlamı: Mahkeme Muhafız 13 Birliği)'nin 6. Bölük'ünde, Byakuya Kuchiki'ye bağlı yardımcı kaptandır. Haftalık Shonen Jump dergisinin popülerlik anketlerinde oldukça yüksek miktarda oylar almıştır ve en yüksek sıra olarak 3. olmuştur.

Renji, görünüş itibariyle Bleach 'teki en sıradışı karakterlerden biridir. Genellikle at kuyruğu yaptığı uzun kızıl saçları vardır ve üste bedeninin tümü kabile dövmesi ile kaplanmıştır. Bu dövmeleri nasıl edindiği bilinmemektedir fakat, şinigami adayı olduğu ilk günden Byakuya Kuchiki tarafından hapsedildiği zamana kadar (bu sırada tüm sırtını kaplamaktadır) ne zaman bir başarı elde etse dövmeleri de artmaktadır. Standart şinigami kıyafeti giyer ve kafasına özenle hazırlanmış bir şey (genellikle pahalı görünen bir güneş gözlüğü veya beyaz bir saçbandı) takar. Renji'nin tüm güneş gözlükleri Seireitei'nin popüler "Gümüş Kızböceği Gözlükleri Dükkanı"'ndandır ve fiyatları yarım yılda kazandığı paraya eşdeğerdir. Ne yazık ki ne zaman bir gözlük taksa bir şekilde kırılmaktadır (çoğunlukla da Ichigo ile yaptığı dövüşlerde). Taiyaki (genelde tatlı fasülye ezmesi ile doldurulan balık şeklinde bir krep) sever ve baharatlı yiyeceklerden nefret eder.

souleater
04.Mart.2012, 16:06
Bleach de ilk başlarda sevmediğim bir karekterdi. Zaman geçtikce değişti.

ibodala
14.Mayıs.2012, 13:02
http://e1205.hizliresim.com/x/g/5uzrm.gif

Bleach'den tarzı, yeteneği, kişiliği ile ilgimi çeken daha sonra hayran kaldığım karakterlerden birisidir. Abarai Renji <3

ProDigy
20.Temmuz.2012, 17:33
ellerine sağlık güzelm olmuş