PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enelhayalet
09.Kasım.2011, 02:02
http://img529.imageshack.us/img529/7183/eneru.jpg (http://img529.imageshack.us/img529/7183/eneru.jpg)

Enel Skypeia Arc.'ının ana karakteridir.

Kişiliği

Enel kendini yenilmez bir Tanrı olarak düşünür. İlahi bir güce ve ölümsüz olduğuna inanmaktadır. Korkusuzdur. Çocukça bir kibiri vardır. Dünya'yı umursayan birisi değildir. Çok rahat bir yaşam tarzı vardır. Tek yaptığı şey yiyip içip yatmaktır. Güzel kadınları hizmetine almıştır. Bu tutumu savaş sırasında rahat olmasına neden olmuştur. Rakibi ona vurmak için çabalarken o dalga geçmiştir. Hatta Kamakiri ile olan dövüşünde yatıp uyumuştur.
Enel kendisi dışında kimseyi önemsemez. Çok acımasız birisidir. Binlerce kişinin katili olduğu düşünülmektedir. Bundan hiç rahatsızlık duymaz. Ay'ın Tanrı'nın ülkesi olduğunu düşünmektedir.

Yetenek ve Güçleri

Enel çok zeki bir adamdır. Skypeia'da çoğu kişinin bilmediği altının ne kadar değerli olduğunu anlamıştır. Ayrıca Tatbikçiler'ine Üst Bahçe'yi eğitim alanı olarak kullandırtmıştır. Ne yaptığının bilincinde olan birisidir.Bilmediği şey yok gibidir. Ancak Luffy ile karşılaştığında lastik diye bir şeyin olduğunu öğrenmiştir. İnanılmaz bir varsayım kabiliyetine sahiptir. Öyle ki Robin'den önce Altın Çan'ın nerede olduğunu anlamıştır. Parlak zekasıyla gücüne göre çalışan altın gemi Maxim'i yaptırmıştır. Meteorolojiden iyi anlar.
Enel çok iyi akrobatik hareketler yapar. Ayrıca altından yapılmış asasını çok iyi kullanır. Meyve güçleriyle birlikte Mantra'sını da güçlendirmiştir. Bu sayade bütün Skypeia'yı duyabilir.
Manga kapaklarından öğrendiğimiz hikayeye göre : Enel Uzay Korsanları'nı yenmiş ve kendine gremlinlerden bir ordu kurum Ay'a hükmetmeye başlamıştır.

Şeytan Meyvesi
Goro Goro No Mi
Enel Goro Goro Meyvesi'nin güçlerine sahiptir. Bu meyve ona yıldırıma hükmetme gücü vermiştir. Bu bir çok kültürdeki Tanrı'ların gücüdür. Gemisi sayesinde bütün adayı yok edebileceği gösterilmiştir. Çeşitli transformlara girebilir.Altınının içinden geçebilir ve metallere şekil verebilir. Ayrıca hiç bir Logia'da olmayan bir özelliğe sahiptir. Öldükten sonra kalbini yeniden çalıştırabilir. Nefes almak zorunda değildir. Atmosfer dışında da yaşayabilir. Meyvesi'nin bilinen bir zayıflığı yoktur. Sadece Luffy gibi yalıtkan madde gücü olan düşmanlar onun için tehlikelidir. Her meyvede olduğu gibi oda Kairouseki'ye karşı dayanıksızdır.

Ek Bilgiler

- Enel One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 22. sıradadır.
- Eğer Enel'in kafasında bandana olmasaydı saçlarının kıvırcık olacağını Oda doğrulamıştır.
- Oda Enel'in korsan olsaydı kafa ödülünün 500.000.000 Beli olacağını açıklamıştır.
- Enel İtalya'da ki bir elektrik şirketinin adıdır.

franky
11.Ocak.2012, 05:41
bu adam çok güçlüydü umarım ilerde karşımıza tekrar çıkar ellerine sağlık kırmızı:E___5363ZHJBPWFG:

KeşanlıAli
11.Ocak.2012, 10:48
öldükten sonra tekrar canlanabiliyor adam bence en güçlü rakiplerden biri bu adam..

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:53
süper bir savaşçıydı :suspicious[1]: