PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gol D. Rogerhayalet
09.Kasım.2011, 02:05
http://img39.imageshack.us/img39/4585/goldrogerfullface.jpg (http://img39.imageshack.us/img39/4585/goldrogerfullface.jpg)

Gol D. Roger (Gōru D. Rojā) Gold Roger olarakta bilinir. Eski Korsanlar Kralı, Jolly Roger Korsanları'nın kaptanı ve efsanevi hazine One Piece'in sahibidir. Portgas D. Ace'in öz babasıdır.

Görünümü

Roger uzun boylu bir adamdır. İdamına giderken gururla yürümüştür.
506. bölüme kadar gözleri bir gölge ile gizlenmiştir. Her zaman gülümseyen bir yüzü vardır. Kavisli bir bıyığı, uzun siyah saçları ve kalın kısa bir boynu vardır.
Bir çok üstün korsan gibi üstüne kırmızı uzun bir kaptan ceketi, altına yeşil bir tişört, koyu mavi bir pantolon, siyah botlar giymiş ve beline mavi eşarp bağlamıştır.

http://img36.imageshack.us/img36/455/goldroger.jpg (http://img36.imageshack.us/img36/455/goldroger.jpg)

Korsanlar Kralı Gol D. Roger Ölümüne Yürürken...


Kişiliği

Korkusuz bir adam olduğu söylenir. İdamında kahkahalarla gülerek herkesi şok etmiştir. Roger'ın kişiliği Luffy'e benzer. Fakat öz oğlu Ace ile kişiliği pek örtüşmez. Roger büyük ve gösterişli şeyleri seven bir adamdı. Korsanlar Kralı olarak ölmüştür.

Yetenek ve Güçleri

Gücü hakkında pek bilgi verilmemiştir. Korsanlar Kralı gibi bir ünvanı aldığı için fiziksel gücünün olağanüstü olduğu sonucuna varabiliriz. Süper insan gücüne sahip Koramiral Monkey D. Garp ile başabaş dövüşebilen birisidir. Denizci Kahramanı olan Garp ile dövüşebildiği için kendiside süper insan gücünde diyebiliriz. Ayrıca şu an Dünya'nın En Güçlü Adamı olan Beyazbıyık'ın göğsündeki yarayı açan da Gol D. Roger'dır. Kendi zamanında Dünya'nın En Güçlü Korsanı olmayı başarmıştır. Gücünü bildiğimiz Beyazbıyık ile dövüştüğü için yeteneklerinin ne kadar üstün olduğu hakkında ipucu elde edebiliriz.
Roger Poneglyphler'i okuyup yazabilen birisidir. Ancak yazan metinleri doğru bir şekilde deşifre edip edemediği bilinmemektedir. Sağ kolu olan Rayleigh Roger'ın Ohara Bilginleri gibi biri olmadığını belirtmiştir. Roger herşeyin sesini duyabildiği için Poneglyph okuyabilir. Rayleigh'te bu derece güçlü bir haki olduğu için Roger'ın da hakisi olduğunu tahmin edebiliriz.

Ek Bilgiler

- Doctor Kureha Gol D. Roger ismini kullanan ilk kişidir.
- Ace'in doğum tarihi olan 1 Ocak'tan yola çıkarak Roger'ın Eylül ya da Ekim ayında idam edilmiş olması kuvvetle muhtemeldir.
- Oda'ya Roger'ın ödülü çok sorulmuştur ama Oda henüz bunu açıklamamıştır.