PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jigoku Shoujo/Hell Girlagita
09.Kasım.2011, 03:18
http://funweb.epfl.ch/sites/fichiers/2010-12-vaud/icintf16/images/Jigoku-Shoujo-jigoku-shoujo-girl-from-hell-3265616-1024-768.jpg

Türü: Korku, Esrarengiz, Psikolojik, Fantastik

Her gece saat tam 12' de internette bir site açılıyor. Sitenin amacı insanların nefret ettikleri, intikam almak istedikleri kişilerin ismini yazıp kabul etmesidir. Cehennemin kızı olan Enma Ai her kabul edene bir oyuncak insan şekline benzer bebek verir üzerinde kırmızı bir iplik vardır. emin olduğunda bunu çekerek o kişiyi cehenneme yollamaktadır ama bununla birlikte kendiside ruhunu cehenneme vermesi gereklidir öldüğünde direk olarak o da cehenneme gidecektir.
Enma Ai bunu yaparken yanlız çalışmaz yanındada 3 tane asistanı bulunur bunlar: Ichimoku Re (genç ve yakışıklı biridir) Hone-Onna (güzel bir kadındır herzaman giydiği bir kimonosu vardır) Wanyūdō (herzaman bir şapka ve kırmızı bir atkı giyer) ayrıca Ai'nin büyükanneside ona yardım etmektedir.
Bölüm 8' de iki tane karakter önümüze çıkar. Bir haberci olan Shibata Hajime Jigoku Shoujonun hikayesi ile ilgilenmektedir Bir gün kızı Tsugumi tren geçidinden geçerken karşısına hell girl çıkar o gündne sonra Tsugimi hell girlden yardım isteyen insanların kim olduğunu görür. Hajime kızının bu özelliğinden yararlanarak bu olayla daha fazla ilgilenir ve kızının söylediği kişileri intikam almamaları için ikna etmeye çalışır.
Ama aslında Enma Ai'nin de bir hikayesi vardır. Bir çocukla karşı karşıya geliyor. Ona hiçbir şey yapamıyor. Eski olaylar gözünde canlanıyor.
O yörenin halkı her yıl diri diri bir kız gömmektedirler. O yıl da Ai seçilmiştir. Ailesi karşı çıkınca onları da öldürüp açtıkları mezara atmışlardır. Enma Ai'yi göl kıyısında yakalayıp onu da bağlayıp atarlar. O çocukta o yıllarda sevdiği kişinin soyundan gelmektedir. Ondan yardım isterken oda üzerine toprak atmıştır. Gece yarısı köy halkı ani bir yangında hepsi ölür. Bu yangını da mezarından çıkan Ai yapmıştır. O günden sonrada acı çeken insanları cehenneme gitmek kaydıyla acılarından kurtarmaya başlar.
:alıntıdır:

vivi
18.Ocak.2012, 15:11
________________________

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 15:26
ilginç hoşuma gitti bölümlerini bulursam izlemek istiyorum.

smlyhee
18.Ocak.2012, 18:12
vivinin dediğine katılıyorum. başta ilgi çekici gelmişti ama hep aynı şekilde ilerleyince sıkmıştı ta ki enma ai'nin hikayesine girene kadar. ondan sonra bayağı sarıyor :D 2. sezonunu da izleyeceğim inşallah indirirsem. :o_o:

animede beni her bölümde güldüren şey bitişinde (ya da başında :77[1]: bitiş diye hatırlıyorum) bu animedeki karakterler ve olaylar tamamen hayal ürünü, gerçekle bir alakası yoktur diye uyarı yapıyorlar. Japonlar çok ilginç :D aslında bu kadar doğaüstü şeylere inançları olmasa bu kadar süper ürünler çıkmazdı diye düşünüyorum :) Japonlar fighto~ :moli_7ree_064:

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 23:20
japonların bu inanç sistemi olmasa zaten yıllardır bu gelenekleri ilk günkü gibi korumazlardı.

Nami
03.Nisan.2012, 18:12
Güzel animedir. Ama 3. sezonu tamamen gereksiz.

1. sezon > 2. sezon > 3. sezon

Bence ilk 2 sezondan sonrası izlemensede olur.

Biraz tek düze gitsede, her bölümde insanların çektiği sıkıntıları, yaşadığı o psikolojik baskıdan kurtulma isteği o kadar güçlü oluyor ki sonsuza dek cehennemde yanma daha çekici gelebiliyor. Korkunç bir etki olsa gerek. Bence psikolojik durumalrı görmek açısından güzel bir anime.

Enma Ai'n hikayesi süperdir ilk seride.

2. seride ise
Sonunda jigoku shoujo olmasına gerek kalmaması, çocuğu cehenneme götürememesi falan süperdi *-*

3. seride güzel olan pek birşey yok bence.

vivi
03.Nisan.2012, 18:17
oha süper bi' spoiler yedim Nami-swan :ml67:
ikinci sezonu izlememiştim ben daha bi ara izlerim diye bekliyordu ama daha ön soralara geçti şuanda *-*
biran önce izlemek istiyorum :1178088004789:
Teşekkürler yaf *-*

Nami
03.Nisan.2012, 18:22
Ahahah birşey değil :D Ama izlemeden spoiler yiyip hala nasıl izleyesin geliyor seriyi anlamıyorum asdf :D

vivi
03.Nisan.2012, 18:25
hoşuma gittiyse spoiler biran önce o sahneleye/lere ulaşmak kendim deneyimlemek istiyorum :bath:
ama eğer hoşuma gitmeyen kötü bir şey olsaydı o zaman heves falan kalmazdı :D