PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Inuyashaagita
09.Kasım.2011, 03:25
http://i.imgur.com/GrbBwKp.jpg

Anime'nin Adı: InuYasha
Tür: Büyü, Doğaüstü Güçler, Drama, Romantizm
Müzik: Kaoru WADA
Senaryo: Katsuyuki SUMISAWA
Orjinal Eser: Rumiko TAKAHASHI

TANITIM

Higurashi Kagome, yıllardır ailiesinin koruduğu bir tapınakta; annesi, erkek kardeşi, dedesi ve kedisiyle birlikte yaşamaktadır. Bir gün tapınakta, kedisini kurtarmak isterken bulduğu bir kuyuda, bir iblisin kendisini aşağı çekmesi sonucunda kendisini eski Japonya'da (Sengaku döneminde) bulur.

Nerede olduğunu anlayamayan Kagome, ormanda dolanırken, bir ağaca oklarla tutturulmuş olan Inu Yasha'yı bulur. Bu sırada, etraftaki köyün halkı Kagome'yi görür ve yaşlı rahibelerine götürür. Kaede adındaki yaşlı rahibe, Kagome'yi görür görmez, onun kız kardeşi Kikyo'nun reankarnasyonu olduğunu anlar ve Kagome'ye; Inu Yasha ve Kikyo'nun hikayesini anlatır.

Hikayeyi dinleyen Kagome, Inu Yasha'nın yanına gider. Bu sırada, kuyudan onu aşağı çeken yaratık ortaya çıkar ve Kagome'ye saldırır. Shikon no Tama (Jewel of Four Souls) adı verilen bir kolyenin peşinde olan bu yaratıktan kendisini kurtarması için Kagome, Inu Yasha'yı serbest bırakır. Ancak Inu Yasha'da kolyenin peşindedir ve yaratığı öldürdükten sonra Kogome'ye saldırır. Kagome, Kaede'nin yardımıyla Inu Yasha'yı sakinleştirse de Shikon no Tama'nın peşinde bir çok kişi vardır. Üstelik kazara da olsa, Shikon no Tama'nın parçaları tüm Japonya'ya dağılmıştır. Kagome, Inu Yasha ve dostları, kolyenin tüm parçalarını, kötü ellere düşmeden önce toplamak

Inuyasha ve Sesshomaru'nun babası Inu no Taishou, Inuyasha'yı dünyaya getirdiği gece karısı Izayoi'yi almak için köye gelir. Ancak Izayoi'yi karşılıksız bir aşkla seven koruması Setsuna no Takemaru, kalbini bir Demon'a verdiği için Izayoi'ye karşı büyük bir öfke duyar. Dünyaya getireceği bebekle birlikte hayatına son vermek için genç kadını bir mızrakla ağır biçimde yaralar, ardından her yeri ateşe verir.

Inu no Taishou, köye vardığında Ryūkotsusei ile savaştan çıkmış ve yaralıdır. Inu no Taishou, mızrak yarasına rağmen oğlunu dünyaya getiren Izyoi'ye, uzaklaşması için zaman kazandırır. Ayrılmadan hemen önce oğluna Inuyasha adını veren Inu no Taishou, Setsuna no Takemaru ile dövüşür. Her ikisi de yanan binaların arasında kalarak ölürler.

Günümüz Japonya’sında Kagome'nin büyük babasının Ulusal Hazine olarak nitelendirdiği ve cehennemle bağlantısı olan gizemli kılıç Sou'unga, tehlikeli biçimde serbest kalır ve şehirde sorun yaratır. Kılıcı tutan Inuyasha, onu kendi zamanına götürmek zorunda kalır çünkü kılıç koluna lanetli bir bağla bağlanmıştır. Yenilmez güçlere sahip olmanın peşindeki Sesshomaru da kılıcın varlığını hisseder ve ele geçirmek için hareket geçer. İki yarı kardeşin bilmediği ise ölüler dünyasında kılıçla anlaşma yapan Setsuna no Takemaru'nun geçmişin intikamına almak için geri döndüğüdür.

Notlar:

Hikaye özellikle Inuyasha'nın yarı-şeytan yaşantısından ve yalnızlığından ufak kesitler sunarak O'nun geçmişine dair hüzülü notlar düşüyor.

(alıntıdır)