PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Roronoa ZoroSentius
09.Kasım.2011, 12:35
http://img186.imageshack.us/img186/5906/zoro1.png (http://img186.imageshack.us/img186/5906/zoro1.png) http://img186.imageshack.us/img186/zoro1.png/1/w211.png (http://img186.imageshack.us/img186/zoro1.png/1/w211.png)

Roronoa Zoro (Roronoa Zolo) korsan ve eski ödül avcısı. Hasır Şapka Korsanları'na katılan ikinci kişidir. İleri düzeyde bir kılıç ustasıdır. Zoro hayranları tarafından geminin ikinci kaptanı olarak etiketlenmiştir. Zoro The Eleven Supernovas'tan biridir. Killer'la beraber bu grupta kaptan olmayan ve Şeytan Meyvesi yemeyen (Killer'ın yemediği göz önüne alındığında) ikinci kişidir.

Görünümü

Zoro kaslı bir adamdır. Genellikle sağ kalçasının üzerinde üç tane kılıç taşır. Bu kılıçlar yeşil bir kuşağa bağlıdır. Çoğu zaman sağ elini kılıçlarının üzerinde dinlendirir. Sol kulağında üç tane küpe vardır. Ayrıca sol kolu üzerinde siyah bir bandana taşır. Sadece ciddi olan dövüşlerde bu bandanayı takar. Elbiselerini az sıklıkta değiştirir. Genelde beyaz bir gömlek, koyu yeşil pantolon, siyah ayakkabılar ve beline yeşil bir kuşak giyer.
Ön tarafında Baratie Arc'ın da Mihawk'tan aldığı büyük bir yara vardır. Ayrıca Little Garden Arc'ın da mum olmaktan kurtulmak için kendi bacaklarını kesmiştir. Bacaklarında ki yaralarda hala durmaktadır. Yaralarında siyah dikiş izleri vardır.
Sanji'nin ''marimo'' diye dalga geçtiği açık yeşil renkte saçları vardır.
Oda Zoro'yu köpekbalığına benzetir. Oda Zoro'yu yeşil ağırlıklı renklerde ve çelik kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği

Zoro genellikle ciddi, sert ve bağımsız görünür. Ancak ciddiyetini kaybettiğinde akılsız ve abartılı bir karikatür karakteri gibi olur. Ciddi durumlarda tayfaya liderlik eden Zoro'dur (Örn. Usopp'un tayfadan ayrılması).
Zamanının çoğunu uyuyarak geçirir. Genelde Sanji, Nami veya (yanlışlıkla) Luffy tarafından şiddetli bir şekilde uyandırılır. Malak gibi yatmadığı zamanlarda vücut çalışır. Going Merry'nin dev gibi çapasını genelde Zoro kaldırmıştır. Thousand Sunny'de ki gözetleme kulesi onun vucüt çalışma yeri olmuştur. Ancak yinede gözetleme yapılabilir. Nasıl Luffy eti Nami parayı Sanji kadınları seviyorsa Zoro'da içkiyi çok sever. Fakat işin garip tarafı ne kadar içerse içsin asla sarhoş olmaz. Dövüşme konusunda çok ciddidir. Hatta dövüşebilmek için ayaklarını bile kesmiştir.
Zoro'da Luffy gibi asla pes etmeyen birisidir. Dünya'nın En İyi Kılıç Ustası olabilmek için bütün riskleri göze alabilecek kadar çılgındır. Yenilgiyi asla kabul etmez. Ciddi olduğu zamanlarda kafasına siyah bandanasını takar. Zoro kritik durumlarda iyi durum değerlendirmesi yapar. Önemli ve mantıklı kararlar verebilir.
Zoro'nun yön duygusu çok zayıftır. Öyle ki düz bir yolda bile kaybolabilir (Bknz. Longring Longland Arc.).

Yetenek ve Güçleri

Zoro Hasır Şapka Korsanları'n da ki en üstün üç savaşçıdan biridir. Temelde her zaman Luffy en güçlü Zoro ise ikinci en güçlü düşmanla kapışır. Zoro'nun kılıçsız bile canavarımsı bir gücü vardır. Çok çeşitli klıç teknikleri kullanır. Zoro'nun yumruklarınında çok güçlü olduğu gösterilmiştir. Kollarını saf kas gücüyle geliştirebilir.
Zoro gerçekten çok güçlü bir karakterdir. Zoro Şeytan Meyvesi yemeden en az bir Şeytan Meyvesi kullanıcısı kadar güçlü olabilmiştir. Bu gücünü ağır eğitimleri sonucu kendi kendine kazanmıştır. Ayrıca şaşırtıcı derecede hızlı hareket edebilir ve yüksek yerlere zıplayabilir. Kolaylıkla kendisine sıkılan bir kurşundan sıyrılabilir. Silahsız haliyle bile dev gibi yaratıkları yere yıkmıştır.

Silahları
Santōryū
Zoro bir kılıç ustasıdır. Üç kılıç kullanarak savaşır. Her ne kadar üç kılıç kullansada tek kılıçlada inanılmaz güçlüdür. Nyaban Kardeşler'i, Arlong'un adamlarının çoğunu, Mr. 1 (Daz Bones)'i ve zombi Ryuuma'yı tek kılıçla yenmiştir. Güçlü çenesiyle üçüncü kılıcını ağzıyla kullanır. Zoro'nun ağzında kılıçla nasıl konuştuğu bilinmemektedir. Serinin yaratıcısı Eiichiro Oda fanların şakasına sorduğu bu soruyu cevaplamamıştır.
Tekniklerinin çoğu Zoro'nun kendisine aittir. Neredeyse her dövüşünde yeni bir teknik üretir.
Zayıf rakiplerine karşı kılıcının tersini kullanır (Örn. Water 7 Arc.) Zoro çeliği kesmiş bir adamdır. Çelik Adam Daz Bones'u içgüdüsel bir güçle kesmeyi başarmıştır.
Zoro'nun son tekniğinin adı Asura'dır. Bu teknikte Zoro'nun altı kolu ve üç kafası oluşmaktadır. Bu tekniğin doğası kesin olarak belli değildir. Bu tekniği ilk kullandığında Kaku Zoro'nun ilüzyon yaptığını sanmıştır. Fakat Zoro Kaku'nun saldırısı bloke etmiş ve tek darbede dövüşü bitirmiştir.

Kılıçları
1. Meitou; Wadō Ichimonji (Eski sahibi Kuina)
2. Sandai Kitetsu (Eski sahibi Ippon-Matsu)
3. Meitou; Shuusui (Eski sahibi Ryuuma)

Eski Kılıçları
1. Katana x2 (Mihawk tarafından kırılmışlardır.)
2. Johnny ve Yosaku'nun kılıçları (Dövüş bittiğinde geri vermiştir.)
3. Meitou; Hana Arashi (Sogeking ve Yubashiri'nin birleşimidir. Kelepçe açılana kadar.)
4. Meitou; Yubashiri (Eski sahibi Ippon-Matsu'dur. Shuu tarafından yokedilmiştir. Şuanda Thriller Bark'ta gömülüdür.)
5. Denizci Kılıçları (Shuu tarafından yokedilmişlerdir.)

Saldırıları

Santōryū Teknikleri
- Oni Giri
- Tora Gari
- Santōryū Ougi - Sanzen Sekai
- Tō Rō Nagashi
- Tatsu Maki
- Yaki Oni Giri
- Ushi Bari
- Gazami Dori
- Hyaku-Hachi Pound Hō
- Karasuma Gari
- Gyūki Yuzume
- Enbima Yonezu Oni Giri
- Ichi Gorilla
- Hyō Kin Dama
- Daibutsu Giri
- Yasha Garasu
http://img15.imageshack.us/img15/667/zorosanzensekai.gif (http://img15.imageshack.us/img15/667/zorosanzensekai.gif) http://img15.imageshack.us/img15/zorosanzensekai.gif/1/w267.png (http://img15.imageshack.us/img15/zorosanzensekai.gif/1/w267.png)

Santōryū

Kyūtōryū Teknikleri
- Kiki - Kyūtōryū - Asura
- Asura Ichibugin
- Asura Makyūsen
http://img38.imageshack.us/img38/9093/asuran.jpg (http://img38.imageshack.us/img38/9093/asuran.jpg) http://img38.imageshack.us/img38/asuran.jpg/1/w1280.png (http://img38.imageshack.us/img38/asuran.jpg/1/w1280.png)

Kyūtōryū

Nitōryū Teknikleri
- Taka Nami
- Sai Kuru
- Nitō-Ryū Iai: Rashōmon
- Nana-Jū-Ni Pound Hō
- Nigiri
- Dai Gekken
http://img193.imageshack.us/img193/7258/twoswordstyle.jpg (http://img193.imageshack.us/img193/7258/twoswordstyle.jpg) http://img193.imageshack.us/img193/twoswordstyle.jpg/1/w321.png (http://img193.imageshack.us/img193/twoswordstyle.jpg/1/w321.png)

Nitōryū

Ittōryū Teknikleri
- Ittō-Ryū Iai: Shishi Sonson
- San-Jū-Roku Pondo Hō
- Hiryū Kaen
http://img186.imageshack.us/img186/8014/thalazoro.gif (http://img186.imageshack.us/img186/8014/thalazoro.gif) http://img186.imageshack.us/img186/thalazoro.gif/1/w160.png (http://img186.imageshack.us/img186/thalazoro.gif/1/w160.png)

Ittōryū

Takım Teknikleri
- Armeé de L'air Power Shoot
- Gomu Gomu no Sanbyaku Pound Cannon
- 600,000,000 Beli Jackpot
- Knee Crash
- Santōryū Gomu Gomu no Diable Mouton Jet Roppyaku Pondo Cannon

Ek Bilgiler
- Zoro gerçek hayatta François l'Ollonais'ten esinlenilmiştir.
- Zoro One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 2. sıradadır.
- Zoron en sevdiği şeyler beyaz pirinç, Deniz Kralı eti ve biradır.

( Alinti : Smoker - Korsanfan )
Tanitim Boyle olur =D
ve Benim ( miko ) En Sevdigim ve Favori Karekterimdir !! Santoryuu !!!!!!!!!! =D

souleater
08.Eylül.2012, 09:29
Güzel tanıtım olmuş... Acaba oda mı alıntı yapmış :huh:Çünkü birisiinin bu kadar güzel ve uzun yazması... Bütün gününü buna harcaması gerekir :D

Amigochan
08.Eylül.2012, 13:13
Güzel tanıtım olmuş... Acaba oda mı alıntı yapmış :huh:Çünkü birisiinin bu kadar güzel ve uzun yazması... Bütün gününü buna harcaması gerekir :D

aynen öyle. bütün bir gün gerekir bu tanıtımı yazmak için ama kopyala yapıştır yaparsan 10 saniye :D ben kendim yazmayı tercih ederm sonra saklıyorum onları :D

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 15:26
Kendini yazdıysa baya emek harcamış :)