PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Monkey D. Luffyhayalet
09.Kasım.2011, 12:36
http://images.wikia.com/onepiece/images/5/54/Luffy0.png (http://images.wikia.com/onepiece/images/5/54/Luffy0.png)

Monkey D. Luffy (Monkī D. Rufi) korsan ve One Piece'nin ana karakteridir. Luffy Korsanları olarakta bilinen Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanıdır. Mürettebatı oluşturan ilk üyedir. Ayrıca The Eleven Supernovas'tan biridir.

Görünümü

Luffy her zaman ona lakabını veren bir hasır şapka takar. Bu şapkayı efsanevi korsan Red-Haired Shanks'ten almıştır. Kısa pantolon ve sandal giyer. Luffy genellikle kırmızı bir yelek giyer. Sol gözünün altında çocukluktan kalma bir yara izi vardır. Saçları kısa ve siyahtır.
Luffy hep aynı kıyafetleri giyer. Sadece bazı yerlerde pantolonunun ve yeleğinin rengi değişiktir. Sadece bulunduğu bölgenin iklimi farklı ise elbisesini değiştirir (Örn. Arabasta ve Davul Adası). Normal bir yerde maceraya atıldığında eski elbiselerini geri giyer. Ne olursa olsun hasır şapkası başındadır. Yalnızca dövüştüğü zamanlarda zarar görmemesi için çıkarır. Bazen şapkasına bir kayış bağlayıp sırtında taşımaktadır. Eiichiro Oda Luffy'nin yüzünü maymuna benzetir.

Kişiliği

İlk bakışta Luffy akıllı biri gibi görünmez (Gerçekte de öyle ya neyse). Yaşam yolunda cesur bir tutum sergiler. Luffy çok basit şeyler karşısında hayrete düşebilir. Aklı hep bir karış havadadır. Bir keresinde beraber çukur kazdığı adamın yanına bir çukur daha kazmıştır. Fakat açtığı çukurun toprağını yandaki adamın açtığı çukura doldurmuştur. Tıp bilgiside çok ekKüfür Yasak. Nami'nin yüksek ateşi olduğu bir zamanda soğuk yemek yerse ateşinin düşeceğini söylemiştir. Luffy'nin mantıklı olmaması bazen işine yaramaktadır. Örneğin Hancock'un gücünden etkilenmemiştir. Çünkü güzellikten ve çekicilikten pek anlayan birisi değildir.
Luffy'nin dünya görüşü açık ve basittir. Amacının arkasından koşar. Kafası dövüşürken çalışır. Crocodile'ın meyvesinin zayıflığını ve Enel'in Mantra'sını nasıl kıracağını keşfetmiştir. Ayrıca uzun bir eğitimle öğrenilen Soru tekniğini yapanlardan görerek uygulamıştır. Korkunç durumlarda bile kin gütme gibi bir alışkanlığı vardır. Oda Luffy'i çizerken onun için ne istediğini ve nasıl hissetmesi gerektiğini düşündüğünü söylemiştir. Luffy çok saf ve dürüst birisidir. Her ne kadar bir insanın içini görebilsede bariz benzerlikleri fark edemez (Örn. Sogeking ve Foxy).
Nadiren de olsa Luffy ciddi olabilir. Ciddi olduğu zamanlar kendisine ya da dostlarına haksızlık yapıldığı zamanlardır. Ancak bu zamanlar geçtiğinde Luffy tekrar eski haline döner. Üstelik bu çok kısa bir sürede olur.
Diğer D. adını taşıyanlarda olduğu gibi Luffy'de ölümden korkmaz. Hedefinin arkasından koşar. Hedefine giden yolda ölmek onun için sorun olmaz. Buggy onu Lougetown'da öldürecekken kendisine yardım geldiği halde ölümü kabullenip gülümsemiştir. Düşünmeden konuşur ve hareket eder. Bir işe girdiği zaman sonucunu düşünmez.
Luffy maceraya susamış bir canavardır. Amacı Korsanlar Kralı olmaktır. Çünkü Korsanlar Kralı'nın tüm okyanuslarda ki en özgür kişi olduğuna inanmaktadır. Maceracı bir doğası olduğu için Arabasta'ya giderken Robin (O zamanlar Miss All-Sunday'dı.)'in verdiği Eternal Pose'u kırmış ve rotayı kendisinin belirlediğini söylemiştir. Bir şeyi bilmeden yapmayı sever. Öyle ki One Piece'in var olup olmadığını öğrendiği dakika korsanlığı bırakacağını açıklamıştır.
Luffy'nin adında D harfi olması onu da diğer D'ler gibi hayallere inançlı biri yapmıştır. Fakat çoğu özelliği diğer D'lerden farklıdır. Özellikle yemek konusunda bir balığı kemikleriyle birlikte yutabilir ya da lastik kollarını kullanıp başkalarının yemeğini çalabilir. Değişik bir şey gördüğü zaman müthiş diye bağırır ve ve gözllerinde yıldızlar çıkar. Düşmanlarına alçaltıcı lakaplar takma konusunda uzmandır (Örn. Moria = Pırasa, Enel = Kulakmemesi). Luffy savaş kıyafetlerine bayılır. Thriller Bark'ta üstüne şövalye zırhı giymiştir.
Luffy ne kadar kötü olursa olsun hiç kimseyi öldürmemiştir. Oda bu ahlakın suçları cezalandırmanın bir yolu olmadığını açıklamıştır. Öldürmek yerine hayalleri olan bir adamın neler yapabileceğini göstermenin daha iyi bir ceza yöntemi olduğunu düşünmüştür.
Luffy'nin bir başka egemen özelliğide karşısında ki ne kadar güçlü olursa olsun dövüşmekten asla vazgeçmemesidir. Geçmişte Ace'e çok kez, Crocodile'a iki kez, Aokiji'ye bir kez, Moria'ya bir kez ve Lucci'ye de bir kez yenilmiştir. En son Magellan onu yenmiştir. Buna rağmen iki Shichibukai mağlup etmiş ve Enies Lobby'de Dünya Hükümeti'nin bayrağını yakmıştır. Luffy yaptığı şeylerle övünmeyi sevmez. Gecko Moria'yı yendiği zaman Sengoku bunun duyulacağı konusunda endişelenmiştir. Fakat büyükbabası Garp Luffy'nin bunu kimseye anlatmayacağını söylemiştir. Anime ilerledikçe Luffy da olgun hale gelmiştir (Sadece gergin zamanlarda). Olgun bile olsa çoğu davranışı hala aynıdır.
Luffy dostlarına çok sadıktır. Onlar zarar gördüğünde çok sinirlenir. Luffy yeni tanıştığı bir insana bile önem verir. İntikamı varsa gider ve alır. Luffy iyi olan herkesi kendi yoldaşı olarak görür ve korur. Başka bir kimsenin kendi yoldaşına yaptığı haksızlığa dayanamaz. Örnek olarak Kuro'nun kendi adamlarını öldürmesi, Don Krieg'in kendi sağ kolu olan Gin'e saldırması, Boa Hancock'un kendi kabilesinde ki insaları taşa çevirmesini verebiliriz. Ayrıca bir kişinin hazinesi olarak gördüğü eşyalara saygı gösterir. Luffy genelde parasızdır. Neden paraları olmadığını sorduğunda tayfası bütün parayı onu beslemek için harcadığını söylerler.
Luffy zırhın kendisini daha karizmatik gösterdiğine inanır.
Luffy'e bir şeyi anlatmak zordur. Çünkü anlamaz. Onun için herşey gizemlidir.
Luffy adam gibi hakarette edemez. Zoro'ya hakaret olarak söylediği şey Yontoryuu (Dört kılıç stili)'dur.

Yetenek ve Güçleri

Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı Monkey D. Luffy'nin taşları bile kıran insanlık dışı bir gücü vardır. CP9 (Cipher Pol. No.9) ajanlarından öğrendiği teknikle çok hızlı hareket edebilir. Luffy bu gücünü ve becerisini büyükbabasının ağır eğitim yöntemlerine borçudur. Yedi yaşındayken bile yumruklarının tabanca gibi olduğunu iddia etmiştir. Gücü bir Shichibukai seviyesine yakındır (Yendiklerinden yola çıkılarak böyle bir bilgi verilmiştir.). Luffy'nin ailesinin bilinen tüm üyelerinin insan üstü bir güce sahip olduğu unutulmamalıdır. Luffy'nin büyük güç gösterilerinden biri sapasağlam temeli olan iki binayı ortadan ayırmasıdır. İnanılmaz derece çeviktir ve çok dayanıklı bir bünyesi vardır.

Şeytan Meyvesi
Gomu Gomu no Mi
Luffy efsanevi meyvelerden biri olan Gomu Gomu Meyvesi'ni yemiştir. Bu meyve ona lastik gibi bir esneklik ve istediği kadar uzayabilme gücü vermiştir. Meyveyi küçük bir çocukken yemesi ve bu güçle ağır bir eğitim alması Luffy'nin gücüne güç katmıştır. Dövüşlerinde ağırlıklı olarak Şeytan Meyvesi gücünü kullanır.
Luffy gücünü en iyi kullanma konusunda yaratıcıdır. Yıkıcı bir gücü vardır. Hızlıdır ve isabet oranı yüksektir. Vücudunun mermilere, toplara, yumruklara ve elektriğe karşı bağışıklığı vardır. Luffy' sıkılan bir mermi lastik olduğu için atana geri gider. Keskin nesnelere karşı zayıftır. Kılıç, bıçak gibi. Luffy başka maddeleride saldırmak ya da savunma yapmak için kullanır.
Bütün Şeytan Meyvesi kullanıcılarında olduğu gibi Luffy'de yüzemez.

Haki
Luffy'de milyonda bir kişide görülen Haoushoku Haki vardır. Luffy bu gücünü bilinçli olarak hiç kullanmamıştır. İlk kez Duval'in Motobaro'sun da kullanmış ve hayvanı yere yıkmıştır. Diğer kullandığı yer Amazor Lily'dir. Çok sinirlenmiştir ve ''Sana dur dedim!!''diye bağırarak tribundeki seyircilerin çoğunu bayıltmıştır.

Saldırıları
- Gomu Gomu no Pistol
- Gomu Gomu no Rocket
- Gomu Gomu no Bazooka
- Gomu Gomu no Gatling Gun
- Gomu Gomu no Bullet
- Gomu Gomu no Bow Gun
- Gomu Gomu no Shotgun
- Gomu Gomu no Rifle
- Gomu Gomu no Cannon
- Gomu Gomu no Muchi
- Gomu Gomu no Tsuchi
- Gomu Gomu no Kama
- Gomu Gomu no Yari
- Gomu Gomu no Ōgama
- Gomu Gomu no Ono
- Gomu Gomu no Ōzuchi
- Gomu Gomu no Fuusen
- Gomu Gomu no Kane
- Gomu Gomu no Kazaguruma
- Gomu Gomu no Tate
- Gomu Gomu no Ami
- Gomu Gomu no Ikebana
- Gomu Gomu no Stamp
- Gomu Gomu no Dame Da!
- Gomu Gomu no Sensuikan
- Gomu Gomu no Baku Baku
- Gomu Gomu no Marunokogiri
- Gomu Gomu no Storm
- Gomu Gomu no Hanabi
- Gomu Gomu no Boh...
- Gomu Gomu no Tako
- Gomu Gomu no Tako Hanabi
- Gomu Gomu no Mikata Robo
- Gomu Gomu no Kazan
- Gomu Gomu no Ame
- Gomu Gomu no Pachinko
- Gomu Gomu no Neji
- Gomu Gomu no Amidori
- Gomu Gomu no Tsuribashi
- Gomu Gomu no Nagenawa
- Gomu Gomu no Propeller
- Gomu Gomu no Zenmai
- Gomu Gomu no Hittakuri
- Gomu Gomu no Sadowari
- Gomu Gomu no Shoot
- Gomu Gomu no Tomotsuna
- Gomu Gomu no Bungee
- Gomu Gomu no Tomozuna
- Gomu Gomu no Warp
- Gomu Gomu no Home Run
- Gomu Gomu no Yo-Yo
- Gomu Gomu no Koma
- Gomu Gomu no Jutte
- Gomu Gomu no Senjukannon
- Gomu Gomu no Gomu Douryoku
- Gomu Gomu no Twin Pistol
- Gomu Gomu no Flail
- Gomu Gomu no 100,000 Degree Bazooka

Ek Bilgiler

- Luffy'nin favori yiyeceği ettir.
- Oda o anda ''Luffy'' adını hissettiği için başrole Luffy adı verilmiştir.
- Luffy Amazon Lily'e giren ilk ve tek erkektir.
- Oda'ya Luffy'nin ki uzuyor mu diye sormuşlar. Oda 514. mangada görürsünüz cevabı vermiş.

vivi
07.Mart.2012, 03:27
yerim ben onu ya *-* anime dünyasının en sevilesi karakteri bi tane :1178088081227:
http://www.venusforum.net/upload/03/274752_01.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/467106_02.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/917665_29082_copie.png
http://www.venusforum.net/upload/03/774231_44717.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/974330_47302_143873958984965_126219977417030_20389 1_4820280_n.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/533035_65319_1607214869575_1512297339_31535379_702 8368_n.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/314137_luffy2.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/684187_n1028084180_331693_1627.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/527179_n53920786810955856093.jpg
http://www.venusforum.net/upload/03/430611_onepiece164mkv000962961.jpg


gif efenim

http://www.venusforum.net/upload/03/861230_rufyimitachopperthumbzu7.gif
http://www.venusforum.net/upload/03/427653_tumblr_lgophcsqxs1qai40wo1_400.gif
http://www.venusforum.net/upload/03/184582_onepieceep109tb4.gif
http://i52.tinypic.com/2w6rt6d.gif
http://i54.tinypic.com/qpmkug.gif
http://i52.tinypic.com/avrnh2.gif


bir de şarkı söyler kii :084_[1]:

http://www.youtube.com/watch?v=vePDgZ12Qyc
nerde şapşal gerzek karakter ben onları çok seviyorum ya

KeşanlıAli
07.Mart.2012, 12:40
Müthiş bi adam süper güçlü en güçlü korsanlardan git gide de güçleniyor yaşının küçük olduğu gerçeğini ele alırsak ilerde çok daha güçlenecek..

Serininjaa
15.Ağustos.2013, 21:42
En sevdiğim karakter :D