PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurosaki ichigo (aşırı derecede spoiler içerir uyarmadı demeyin)hayalet
09.Kasım.2011, 13:33
Ichigo, 15 yaşında, sürekli kaşları çatık ve somurtkan duran bir öğrencidir. Bununla beraber, göründüğünden çok daha iyi kalpli ve zekidir. Ichigo’nun saç rengi doğal turuncudur ve bu gerçeğe sinirlenen üst sınıf öğrencileri devamlı Ichigo’ya sataşır. Ichigo, diğerlerinin ne düşündüklerini önemsemediğini iddia eder ve hatta bu kabadayılarla dövüşmenin onu eğlendirdiği görülür.

Ichigo yetenekli bir öğrencidir, okulda 322 kişi arasında 23. sıradadır. Ichigo, evde yapacak başka bir iş olmadığı için düzenli olarak ders çalışır ve okul ödevlerini boşlamaz. Sonradan ortaya çıkar ki; Ichigo, saç rengi ve tavırları nedeniyle çıkan kavgalar yüzünden çoğu öğretmeninin onu yanlış anlamasını istemediği için çok çalışmaktadır.

Ichigo’nun ruhları görmek gibi doğal olmayan bir yeteneği vardır. Bu uçsuz bucaksız tinsel gücün kilidi Rukia Kuchiki ile karşılaşmasıyla açılmıştır. Yeni edindiği bu gücü kontrol edemeyişi nedeniyle yakın arkadaşlarının çoğu Ichigo’nun enerjisine maruz kalmış ve ruhani varlıkları fark etmeye başlamışlardır. Bazıları da kendilerine özgü güçler geliştirmişlerdir.

Ichigo, babası Isshin Kurosaki ve iki kız kardeşi Yuzu ve Karin ile yaşamaktadır. Babası evlerinde küçük bir tıbbi klinik işletmektedir bütün aileyi kendi işinde kullanmaktadır. Ichigo’nun babası, kaba saldırılarla oğluna devamlı meydan okuyan ve yemeğe geç kaldığı için azarlayan, komik ve ahmak bir karakter olarak çizilmiştir. Karin de hayaletleri daha az bir seviyede görebilmektedir ve kardeşleri babasına göre çok daha normaldirler.
http://www.drawingnow.com/file/pic/gallery/384.jpg (http://www.drawingnow.com/file/pic/gallery/384.jpg)
Daha sonra Ichıgo yaşadığı Karakura şehrinin shinigamisi olan Kuchiki klanı tarafından evlat edinilmiş Kuchiki Rukia ile tanışır ve yanlışlıkla ona zarar verir. Bunun üzerine Kuchiki Rukia shinigami güçlerini Kurosaki İchigoya devreder ve ıchıgonun macerası başlar. Ruh zinciri koparılır kurtulur ama içinde bir hollow büyümeye başlar. Daha sonra Soul Society de Kuchiki Byakuyayı yenmesi için Urahara Kisukenin geliştirp kendi üzerinde test ettiği bir sistemle bankai ye çıkartılır.
http://4.bp.blogspot.com/_4_NGYZT2COA/THBRCNzBWBI/AAAAAAAAAHA/1Elue5OtF0s/s1600/bankai-kurosaki-ichigo-3548049-942-7471.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_4_NGYZT2COA/THBRCNzBWBI/AAAAAAAAAHA/1Elue5OtF0s/s1600/bankai-kurosaki-ichigo-3548049-942-7471.jpg)
Bu sırada 5. takımın kaptanı Aizen Sousuke'nin ihanetini açığa çıkarır. Ve Aizen Sırf bu nedenle tutuklattığı Rukianın içinden hougyokuyu çıkarır. (Urahara tarafından sokulmuştur)
Ve bir yıl sonra gelmeye söz vererek Hueco Mundoya gider. orada bu hougyoku ile güçlü hollowları shinigamileştirip arrancarları ortaya çıkarır. Ve espadaları 4 numaralı Ulgiuorra schiffer tarafından Ichıgonun yakın arkadaşı aynı zamanda Ichıgoya aşık ınoue orihime kaçırılır ıchıgo hueco mundoya ınoue yi kurtarmaya gider buraya gitmeden önce vaizardlar tarafından hollow kısmı eğitilir.
http://forums.gotwoot.net/gallery/files/5/5/7/4/ichigo_hollow_original.png (http://forums.gotwoot.net/gallery/files/5/5/7/4/ichigo_hollow_original.png)
Daha sonra Hueco Mundoda Hollowlarla, Menos Grandelerle, Arrancarlarla, Espadalarla savaşır. En son Ulgiorra ile savaşırken en yüksek ve asıl gerçek hollow şekline dönüşür.(burada bunu yapan Ichgonun diğer bir benliğidir bu durumu hatırlamamaktadır daha sonra zangetsu ile eğitimler isırasında bu forma geçebildiğini öğrenmiştir.)
http://animesmaniacs.files.wordpress.com/2009/10/1_hollow_ichigo.jpg (http://animesmaniacs.files.wordpress.com/2009/10/1_hollow_ichigo.jpg)
Bundan sonra Ulgiorra yı yener ve Aizeni öldürmek için Karakura şehiri haline getirilmiş(Aizenin asıl amacı Karakura ya gelmektir burda gömülü olan Kralın Mühürü adlı bir objeyi ele geçirmeye çalışacaktır. Bu mührün gücü zamanı geri sarma olmuş bir şeyi hiç olmamış bir şekilde eski durumuna çevirmektir.*** Bu obje bu yönü ile Inoue Orihimenin gücü ile benzerlik gösterir.) Soul Society'ye Aizeni öldürmek için gelir. Ichıgo bu savaş sırasında bütün ruh gücünü fiziksel güce çevirir ve shinigami yeteneklerini Aizeni öldürmek için kaybeder. Bundan sonra Aizen Uraharanın yaptığı kidou(bir tür büyü) ile bağlanır bundan sonra ne olacağı merak konusudur.
***bkz. Zaman Çarkı serisi Şerateş gücüne benzerlik gösterir bu yönü ile.
Ichıgo hakkında önemli noktalar;
*Babası Kurosaki Isshin enteresan bir karakterdir eski bir shinigamidir
*Zampaktousu tam adı ile tensa zangetsudur yaşlı bir adamdır ıchıgoya kattığı güç aşırı hızdır
*Ichıgo her zaman arkadaşlarını ve etrafındakilerini korumak için savaşır. Bu onu aşırı derecede güçlü yapar

Buraya hepinizi güzel Ichıgo fotoları paylaşmaya çağırıyorum lütfen aynı resimleri iki kez paylaşmayın.
http://api.ning.com/files/ejk7bun-zJ8RE5-g8ItY5GJmpeKQK4oQuj30cjZ8XBYpPqPUojABA87UcZU3cpUTi 6zl8AET-voVd39Lo9PkXP-WYcplcWfd/ogihcI_ikasoruKurosaki_Ichigo_by_Geofffffff.jpg (http://api.ning.com/files/ejk7bun-zJ8RE5-g8ItY5GJmpeKQK4oQuj30cjZ8XBYpPqPUojABA87UcZU3cpUTi 6zl8AET-voVd39Lo9PkXP-WYcplcWfd/ogihcI_ikasoruKurosaki_Ichigo_by_Geofffffff.jpg)http://lh5.ggpht.com/_miHYYT7_6TQ/SXjbsnMiCnI/AAAAAAAAAAU/2-gBqMd1An8/Ichigo-On-the-Brink-of-Sanity-1.jpg (http://lh5.ggpht.com/_miHYYT7_6TQ/SXjbsnMiCnI/AAAAAAAAAAU/2-gBqMd1An8/Ichigo-On-the-Brink-of-Sanity-1.jpg)

souleater
04.Mart.2012, 16:04
Bleach'e bayılıyorum ya. İshida da bleach da sevdiğim karakterlerden biri.

Hetalia
13.Temmuz.2012, 23:29
ben ise ichigoya bayılıyorum bu arada çok saol bilgiler için ama ulqiuorra bayılıyom ona neden öldün :cry:(bence birşey olcak ama geri dönsün :) )

ProDigy
20.Temmuz.2012, 17:28
ellerine sağlık güzelm olmuş güzel anlatım :D